|
Ұйым түрі: |
Дене шынықтыру саласындағы балаларға қосымша білім беру ұйымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұршәрип Ержанат |
|
|
Спорт түрі: |
Үстел теннисі |
|
|
Күні: |
||
|
Жас ерекшелігі: |
7–14 жас |
|
|
Ұзақтығы: |
(45 мин) |
|
|
Сабақ формасы: |
топтық және жеке жұмыс |
|
|
Сынып: 2 / екінші жыл / |
Қатысушылар саны: -12 |
Қатыспағандар саны: -0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұтыс ұпайын ойнату кезінде шапшаң соқыларды орындау техникасы |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұтыс ұпайы кезінде шапшаң (жылдам) соққыларды дұрыс орындау техникасын меңгерту және ойын барысында тиімді қолдануға үйрету. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Шапшаң соққылардың орындалу техникасын біледі; Ұтыс ұпайын ойнату кезінде жылдам шешім қабылдай алады; Форхенд және бэкхенд арқылы шапшаң соққы орындайды; Қозғалыс жылдамдығы мен дәлдігі артады. |
|
Құрал-жабдықтар |
Үстел теннисі үстелі, ракеткалар (әр оқушыға), доптар, қыздыру үшін скакалка немесе конустар |
|
Өткізілетін орыны: |
спорт зал |
|
|
№ |
Сабақтың бөлімі және уақыты |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт мөлшері |
Ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулар |
||
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу /сапқа тұр, тұзел! тік тұр!/ Қауіпсіздік ережелері. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. 3.Саптық жаттығулар. Жүгіру жаттығулары: /спорттық жүгіріспен жүгіру, бірқалыпты жүріспен жүгіру, қарама қарсы жүгіру, оң және сол қапталмен жүгіру. Аяқты қайшылап жүгіру, қол белде, аяқты артқа сермеп жүгіру, артымен артқа қарап жүгіру, алға қарап жүгіру. ЖДЖ дамыту. Қысқа доптарға шапшаң соққы орындау |
5 мин
7 мин |
Кезекші рапорт береді. Оқушылардың спорттық киімдерін қадағалау. Бұрылу командаларын орындайды. Дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Жас ерекшелігіне сай ұйымдастыру нұсқаулары мен үстел теннисі құралдарының (ракетка, доп) қауіпсіз қолданылуы түсіндіріледі. Орынында тұрып жаттығу жасау. Дұрыс тұрыс пен аяқ қозғалысын бақылау |
||
|
|
Негізгі бөлім (түсіндіру) |
Ұтыс ұпайын ойнату кезінде форхенд және бэкхендпен шапшаң соққыға арналған жаттығулар:
|
|
Жаттығуларды ойын түрінде өткізу. Қарқын баяудан бастап, 10–15 рет қайталау
Допты қатты соқпай, дұрыс тұрысты сақтау.
Алдымен баяу, кейін қарқынын арттыру.
Алғашқыда фишканы үлкен етіп қою |
||
|
2.
3. |
Практикалық жұмыс |
Шағын ойын (ұпай тек шапшаң соққымен) Пайдалану: QR кодты сканерлеп, визуалды жаттығулар мен әдістемелік нұсқауларды көріп орындау. |
10 мин 15 мин |
Тактикалық ойлауға бағыттау
|
||
|
4. |
Ойын элементі |
Шағын ойын (шабуыл арқылы ұпай алу) |
5 мин |
Ережені сақтау, белсенділікке ынталандыру |
||
|
5. |
Қорытынды бөлім 5 мин |
Сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. |
3 мин |
Мадақтау, қателіктерді айту, кері байланыс. |
Тексерген:____________/директордың орынбасары/
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұтыс ұпайын ойнату кезінде шапшаң соқыларды орындау техникасы
Ұтыс ұпайын ойнату кезінде шапшаң соқыларды орындау техникасы
|
Ұйым түрі: |
Дене шынықтыру саласындағы балаларға қосымша білім беру ұйымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұршәрип Ержанат |
|
|
Спорт түрі: |
Үстел теннисі |
|
|
Күні: |
||
|
Жас ерекшелігі: |
7–14 жас |
|
|
Ұзақтығы: |
(45 мин) |
|
|
Сабақ формасы: |
топтық және жеке жұмыс |
|
|
Сынып: 2 / екінші жыл / |
Қатысушылар саны: -12 |
Қатыспағандар саны: -0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұтыс ұпайын ойнату кезінде шапшаң соқыларды орындау техникасы |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұтыс ұпайы кезінде шапшаң (жылдам) соққыларды дұрыс орындау техникасын меңгерту және ойын барысында тиімді қолдануға үйрету. |
|
Күтілетін нәтиже: |
Шапшаң соққылардың орындалу техникасын біледі; Ұтыс ұпайын ойнату кезінде жылдам шешім қабылдай алады; Форхенд және бэкхенд арқылы шапшаң соққы орындайды; Қозғалыс жылдамдығы мен дәлдігі артады. |
|
Құрал-жабдықтар |
Үстел теннисі үстелі, ракеткалар (әр оқушыға), доптар, қыздыру үшін скакалка немесе конустар |
|
Өткізілетін орыны: |
спорт зал |
|
|
№ |
Сабақтың бөлімі және уақыты |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт мөлшері |
Ұйымдастыру және әдістемелік нұсқаулар |
||
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу /сапқа тұр, тұзел! тік тұр!/ Қауіпсіздік ережелері. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру. 3.Саптық жаттығулар. Жүгіру жаттығулары: /спорттық жүгіріспен жүгіру, бірқалыпты жүріспен жүгіру, қарама қарсы жүгіру, оң және сол қапталмен жүгіру. Аяқты қайшылап жүгіру, қол белде, аяқты артқа сермеп жүгіру, артымен артқа қарап жүгіру, алға қарап жүгіру. ЖДЖ дамыту. Қысқа доптарға шапшаң соққы орындау |
5 мин
7 мин |
Кезекші рапорт береді. Оқушылардың спорттық киімдерін қадағалау. Бұрылу командаларын орындайды. Дене қыздыру жаттығуларын орындайды. Жас ерекшелігіне сай ұйымдастыру нұсқаулары мен үстел теннисі құралдарының (ракетка, доп) қауіпсіз қолданылуы түсіндіріледі. Орынында тұрып жаттығу жасау. Дұрыс тұрыс пен аяқ қозғалысын бақылау |
||
|
|
Негізгі бөлім (түсіндіру) |
Ұтыс ұпайын ойнату кезінде форхенд және бэкхендпен шапшаң соққыға арналған жаттығулар:
|
|
Жаттығуларды ойын түрінде өткізу. Қарқын баяудан бастап, 10–15 рет қайталау
Допты қатты соқпай, дұрыс тұрысты сақтау.
Алдымен баяу, кейін қарқынын арттыру.
Алғашқыда фишканы үлкен етіп қою |
||
|
2.
3. |
Практикалық жұмыс |
Шағын ойын (ұпай тек шапшаң соққымен) Пайдалану: QR кодты сканерлеп, визуалды жаттығулар мен әдістемелік нұсқауларды көріп орындау. |
10 мин 15 мин |
Тактикалық ойлауға бағыттау
|
||
|
4. |
Ойын элементі |
Шағын ойын (шабуыл арқылы ұпай алу) |
5 мин |
Ережені сақтау, белсенділікке ынталандыру |
||
|
5. |
Қорытынды бөлім 5 мин |
Сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. |
3 мин |
Мадақтау, қателіктерді айту, кері байланыс. |
Тексерген:____________/директордың орынбасары/
шағым қалдыра аласыз














