Материалдар / Үздік қмж
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Үздік қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл үздік қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Ақпан 2023
364
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Информатика пәні

Мобильді қосымша интерфейсіне қойылатын талаптар

Бөлім:

Заттар интернеті

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Чохыев Ғазиз Орынбасарұлы

Күні:

16.01.2023ж

Сынып: 11 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мобильді қосымша интерфейсіне қойылатын талаптар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.5.2.1 1- конструкторда ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру

11.5.2.2 - кодтың блоктарымен және циклддерімен мобильді қосымшаны жасау

11.5.2.3 - әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:


Мобильді қосымшалар конструкторы дегеннің не екенін біледі;


Көптеген оқушылар:


Конструктор интерфейсіне бағдарланады;


Кейбір оқушылар:


Достық интерфейсін жасайды.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ой сергіту

«Сиқырлы қобдиша» жаттығуы.

Қатысушылар шеңбер құрып отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар – қағазға жазылған адамгершілік қасиеттер.

Қобдишадан әр қатысушы кезекпен бір сыйлықты таңдап алып, ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды. Сыйлықтар үлестірілгеннен кейін, шеңбер бойынша өзінің сыйлығын айтады.

  • Алдыңғы білімді еске түсіру, пысықтау (жеке, жұпта,

топта, ұжымда).

«Өкіл» әдісі

Оқушылар басқа топтан келген өкілдерге өткен сабақта берілген өз мектептері туралы құрған мәліметтер қорын түсіндіріп береді.


Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

1.Мұғаліммен амандасады.

2. Сынып белсендісі сынып туралы ақпарат береді

3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

4.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

5.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.

6.Бағалайды.





Смайлик

2 балл




Жұмыс дәптері



Стикерлер

Сабақтың ортасы

Педагог сабақтың мақсаттарымен таныстырады:

мобильді қосымшалар интерфейсі дегеннің не екенін;

қай интерфейсті достық деп санауға болатынын;

мобильді қосымшалар интерфейсіне қойылатын талаптарды білетін

боласыңдар.

Usable сын есімінен шыққан usability сөзі «қолдану ыңғайлы,

ыңғайлылық деңгейі және оңай қолдану» деп аударылады. Бірақ

IT-саласының көптеген терминдері сияқты белгілі бір уақыттан бастап

оны кірме сөз ретінде қолдана бастады.

Юзабилити – сайтты қолдану ыңғайлылығы, оның тапсырмасын

қолданушыға ыңғайлы және түсінікті болатындай етіп жасау, сонымен қатар қолданушының

қызығушылығын арттыру.

Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді бірнеше бөлікке бөліп оқиды. Оқушылар өз түсінгендерін әңгімелейді. Педагог оқушылардың

айтқандарын толықтырып түсіндіреді.

Білу және түсіну

Оқушылар мына сұрақтарға жауап беретін постер жасайды:

1. Юзабилити деген не?Юзабилитидің негізгі эвристикаларын сипаттап беріңдер.

2. Юзабилитидің дизайннан ерекшелігі неде?

3. Мобильді қосымшалардың дизайнына қойылатын негізгі талаптар қандай?

4. Юзабилити-сынақтан өткізу деген не?

Бағалау талаптары

Берілген тақырыпқа сәйкестік

Графикалық және орфографиялық режимді сақтау

Жұптық жұмыс:

1 тапсырма: «Қолданушының қосымшаны «өзіне ыңғайлы» етіп баптай алу мүмкіндігі» сипаттамасын қандай талапқа жатқызуға болады?

Қателіктің алдын алу.

Жүйемен және нақты әлеммен өзара байланыс.

Оқулық

Пайдаланушыларды басқару және еркіндік.

Пайдаланудың ыңғайлылығы мен тиімділігі.

Анықтама және құжаттама.

Эстетикалық және минималистік дизайн.

2 тапсырма: Блок пен ондағы нысандар арасындағы сәйкестікті тауып, дұрыс орналастыр.




Түйін сөздер:

Негізгі басқару элементтерін

мобильді қосымшаға орналастыру үшін.

Қосымша сілтемелер мен мәзір

элементтерін орналастыру үшін.

Контент қосымшасын орналастыру үшін.

Қолдану

Деңгейлік тапсырмалар:

А деңгейі. Мына қосымшаға арналған юзабилити-сынақтама өткізу сценарийін әзірле:

Оқушыларға арналған репетитор іздеу


В деңгейі. Мобильді қосымша интерфейсінің негізгі элементтерін сипатта.



С деңгейі. В деңгейінің тапсырмасын орында және юзабилити бойынша интерфейс элементтерін қарастыр.

Мұғалімді тыңдайды





Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады.































1-тапсырманы орындайды














2- тапсырманы орындайды








































«Қошеметтеу» әдісі арқылы оқушылар

бірін-бірі бағалайды. смайлик

/3 балл/






Жұп бойынша бағалау

смайлик

/1 балл/











Жұп бойынша бағалау

смайлик

/1 балл/












Тәттілер арқылы

бағалау

смайлик

/1 балл/




Тәттілер арқылы

бағалау

смайлик

/1 балл/


Тәттілер арқылы

бағалау

смайлик

/1 балл/

Оқулық,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта


CANVA қосымшасы












ИНФОРМ АТИКА

11 сынып оқулық



«Тыныштық сәті»(Баяу әуенқойып)



































Shape1







Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкеңді жасыл түске боя;<

    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!