Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі Аханова Б
|
Бөлім: 1 |
Жүгіру, секіру және лақтыру. |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарболов Самат |
||||||||||||
|
Күні: |
14.09.2023ж |
||||||||||||
|
Сыныбы: 4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.3.3.1 Дене қимылдарын орындау кезінде немесе орындағаннан кейін белгілі бір физикалық өзгерістерді көру үшін бірқатар бақылау стратегияларын қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Дайындық бөлімінде денені қыздыру жаттығуларын, секіруге арналған арнайы тапсырмаларды орындау, әр түрлі секіру дағдыларын көрсету және физикалық өзгерістерді бақылау стратегияларын қолдану. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||||||||||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 15 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,рапорт қабылдату Саптағы жаттығуларды орындатады Саптағы жаттығулар: оңға! Солға! Айнал! Жүру!
Жүгіру:
- екіқол жоғарыда аяқтың
ұшымен, Оңға,солға, айналып бұрылу. Секіріп бұрылу. Жүру: Аяқтың ұшымен, өкшемен, Аяқтың ішкі, сыртқы жағымен. Отырып, жартылай отырып жүру. Назар аудару жаттығулар: - жүріс - жүгіріс Қауіпсіздік ережелерін ескерту. |
Мұғаліммен амандасады
Жаттығуларды орындайды
|
«Жарайсың!» мадақтау сөзі Дескриптор: -Саптық жттығуларды біледі -Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді -Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген -Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды -Қауіп-қатерді анықтай алады |
Слайд
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 6 мин Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту Оқушыларға ұзындыққа секірудің техникасымен таныстыру,көрсету. |
Оқушылар видеосабақты көреді |
Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
АКТ,слайд
|
|
Топтық жұмыс 7 мин. |
1.Орында тұрып алға секіру |
|
Дескриптор: Топ болып тапсырманы орындай алады. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
слайд Бор
|
|
Жұптық жұмыс 6 мин |
Бормен сөре сызығын белгілейді.Барлық оқушылар жұптарға бөлінеді.Бір жұп сөре сызығына шығады.Бірінші ойыншы ұзындыққа секіреді,барынша алысқа.Оның секіру ұзындығын бормен белгілейді.Екінші оқушы қарсы бағытта,қарсыласы секіріп түскен жеріне секіреді.Тек секірген сызыққа жетіп қана қоймай ,бірнеше сантиметрден алысырақ секіруге тырысады.Егер екінші ойыншының қолынан келсе,жұптағы жеңімпаз атанады.ал егер келмесе,бірінші ойыншы жеңіпмаз болады.Одан кейін бірінші кезеңнің жеңімпаздары жұптарды құрайды және ең епті екі секіруші қалғанша жалғасады. |
|
Дескриптор: Жұп болып тапсырманы орындай алады. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Бор,Ысқырық |
|
Жеке жұмыс 6 мин |
Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді |
|
Дескриптор: Жеке тапсырманы орындайды. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Бор,ысқырық, слайд |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
«Алтын асық» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс беруін сұрайды. |
«Алтын асық» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. |
ЖАСЫЛ түс-ұнады САРЫ түс-орташа ЖАСЫЛ түс-әлі де үйренгім келеді
|
Асықтың түрлі түстері
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзындыққа секіру негіздері
Ұзындыққа секіру негіздері
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі Аханова Б
|
Бөлім: 1 |
Жүгіру, секіру және лақтыру. |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жарболов Самат |
||||||||||||
|
Күні: |
14.09.2023ж |
||||||||||||
|
Сыныбы: 4 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.3.3.1 Дене қимылдарын орындау кезінде немесе орындағаннан кейін белгілі бір физикалық өзгерістерді көру үшін бірқатар бақылау стратегияларын қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Дайындық бөлімінде денені қыздыру жаттығуларын, секіруге арналған арнайы тапсырмаларды орындау, әр түрлі секіру дағдыларын көрсету және физикалық өзгерістерді бақылау стратегияларын қолдану. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: Дене шынықтырудың қолдану аясын кеңейту, салауатты өмір салтына дағдылануды жоспарлы орындау, қоғам игілігі үшін қызмет ету. Ұлттық мәдениетті дәріптеу. Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу,сөзіне берік, ісіне адал болу, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. Талап құндылығы: Білуге, жаңаны тануға құштарлық,сыни және креативті ойлау, дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
||||||||||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 1 15 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу,рапорт қабылдату Саптағы жаттығуларды орындатады Саптағы жаттығулар: оңға! Солға! Айнал! Жүру!
Жүгіру:
- екіқол жоғарыда аяқтың
ұшымен, Оңға,солға, айналып бұрылу. Секіріп бұрылу. Жүру: Аяқтың ұшымен, өкшемен, Аяқтың ішкі, сыртқы жағымен. Отырып, жартылай отырып жүру. Назар аудару жаттығулар: - жүріс - жүгіріс Қауіпсіздік ережелерін ескерту. |
Мұғаліммен амандасады
Жаттығуларды орындайды
|
«Жарайсың!» мадақтау сөзі Дескриптор: -Саптық жттығуларды біледі -Бөліну әдістері кезінде қателіктер жібермейді -Сапта жүру, бұрлу , тұруды меңгерген -Сапта дұрыс жүруді, ара-қашықтықты қатесіз орындайды -Қауіп-қатерді анықтай алады |
Слайд
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 6 мин Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту Оқушыларға ұзындыққа секірудің техникасымен таныстыру,көрсету. |
Оқушылар видеосабақты көреді |
Мақсаты: функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
АКТ,слайд
|
|
Топтық жұмыс 7 мин. |
1.Орында тұрып алға секіру |
|
Дескриптор: Топ болып тапсырманы орындай алады. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
слайд Бор
|
|
Жұптық жұмыс 6 мин |
Бормен сөре сызығын белгілейді.Барлық оқушылар жұптарға бөлінеді.Бір жұп сөре сызығына шығады.Бірінші ойыншы ұзындыққа секіреді,барынша алысқа.Оның секіру ұзындығын бормен белгілейді.Екінші оқушы қарсы бағытта,қарсыласы секіріп түскен жеріне секіреді.Тек секірген сызыққа жетіп қана қоймай ,бірнеше сантиметрден алысырақ секіруге тырысады.Егер екінші ойыншының қолынан келсе,жұптағы жеңімпаз атанады.ал егер келмесе,бірінші ойыншы жеңіпмаз болады.Одан кейін бірінші кезеңнің жеңімпаздары жұптарды құрайды және ең епті екі секіруші қалғанша жалғасады. |
|
Дескриптор: Жұп болып тапсырманы орындай алады. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Бор,Ысқырық |
|
Жеке жұмыс 6 мин |
Оқушылар жеке-жеке ұзындыққа секіреді |
|
Дескриптор: Жеке тапсырманы орындайды. «Жарайсың!» мадақтау сөзі |
Бор,ысқырық, слайд |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
«Алтын асық» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс беруін сұрайды. |
«Алтын асық» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. |
ЖАСЫЛ түс-ұнады САРЫ түс-орташа ЖАСЫЛ түс-әлі де үйренгім келеді
|
Асықтың түрлі түстері
|
шағым қалдыра аласыз



















