Математика пәні
|
Бөлім: |
Өзім туралы. Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жанина А.Е. |
|||||
|
Күні: |
17.10.2024ж. |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
28 сабақ Ұзындықты өлшеу. Сантиметр. , ( Математика 1-бөлім. Оқулық 60 -61 бет «Алматы кітап» баспасы, 2021ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1** ұзындық см, дм шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу; 1.1.3.3** ұзындық (см, дм) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдарын орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу 2.Оқушылардытүгендейді 3.Көңіл -күйіміз қалай? 4.Ендешесабағымыздыбастайық? |
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады 2.Кезекшіоқушыларды түгендейді 3.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! 4.Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Керемет! |
ұйымдастыру |
||
|
Ұжым ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Ұжымдық жұмыс ережесі Сабақта бір-бірімізді :Сыйлаймыз,тыңдаймыз! Сабақта уақытты: Үнемдейміз! Сабақта тапсырмаларды:Нақты,дәлжауап береміз! Сабаққа қатысқанда:Шапшаңдықты,тапқырлықты көрсетеміз! Белсенділіктанытып,жақсы баға аламыз! 27 сабақ Ұзын, қысқа, кең, тар
|
Ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды Алған білімдерін тексеру
|
Қ.Б Тамаша! Қ.Б Керемет! |
ұжым
Оқулық 58 – 59 бет |
||
|
Сабатыңбасы
Жаңасабақ
ұжымдық жұмыс
1 |
Сынып жұмыс 28 сабақ Ұзындықты өлшеу. Сантиметр. Сабақтың мақсаты:
Ендіше бүгін біз «Сантиметр» – ұзындықтың өлшем бірлігімен танысады |
|
Белсенділіктанытқаноқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылыбағалау: Жарайсың!Жақсы! Талпын! |
Оқулық 60 бет |
||
|
Сабақтың ортасы Тәжірибе Ұжымдық жұмыс
1 Ұжымдық жұмыс
1 |
1 тапсырма Ұжымдық жұмыс Тыңдалым; Айтылым; «Ой қозғау» әдісі
Өзіңнің қаламсауытыңдағы заттарды ұзындығы бойынша салыстыр Дескриптор:
Дескриптор:
2 тапсырма Ұжымдық жұмыс Тыңдалым; Айтылым: Жазылым «Есепте» әдісі
Дескриптор
|
Қаламсауытыңдағы заттарды ұзындығы бойынша салыстырады
Дәптер Ұз – 21 ені - 17
5 см + 2 см = 7 см 2 см + 5 см = 7 см 7 см – 5 см = 2 см 7 см – 2 см = 5 см |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! ТалпынІ Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! ТалпынІ Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! ТалпынІ |
60 –бет
Оқулық 60 -бет
61 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы Бекіту 3 минут |
«Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы «Мен зерттеушімін» әдісі
Дескриптор:
|
Қорытындылау
Кесінділерді өлшейді
Қара кесіндіге қарағанда – жасыл кесінді ұзын 1 см - ге |
Қ.Б. Тамаша! |
Оқулық 61 бет |
||
|
Рефлексия 2 минут |
Кері байланыс:«Не білдім» Не түсіндім Енді түсіне бастадым Түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
Қ.Б. Тамаша! |
«Не білдім»
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзындықты өлшеу.Сантиметр.
Ұзындықты өлшеу.Сантиметр.
Математика пәні
|
Бөлім: |
Өзім туралы. Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жанина А.Е. |
|||||
|
Күні: |
17.10.2024ж. |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: 6 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
28 сабақ Ұзындықты өлшеу. Сантиметр. , ( Математика 1-бөлім. Оқулық 60 -61 бет «Алматы кітап» баспасы, 2021ж. ) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.3.1** ұзындық см, дм шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу; 1.1.3.3** ұзындық (см, дм) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдарын орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу 2.Оқушылардытүгендейді 3.Көңіл -күйіміз қалай? 4.Ендешесабағымыздыбастайық? |
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады 2.Кезекшіоқушыларды түгендейді 3.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! 4.Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Керемет! |
ұйымдастыру |
||
|
Ұжым ережесі Алдыңғы білім 5 минут |
Ұжымдық жұмыс ережесі Сабақта бір-бірімізді :Сыйлаймыз,тыңдаймыз! Сабақта уақытты: Үнемдейміз! Сабақта тапсырмаларды:Нақты,дәлжауап береміз! Сабаққа қатысқанда:Шапшаңдықты,тапқырлықты көрсетеміз! Белсенділіктанытып,жақсы баға аламыз! 27 сабақ Ұзын, қысқа, кең, тар
|
Ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды Алған білімдерін тексеру
|
Қ.Б Тамаша! Қ.Б Керемет! |
ұжым
Оқулық 58 – 59 бет |
||
|
Сабатыңбасы
Жаңасабақ
ұжымдық жұмыс
1 |
Сынып жұмыс 28 сабақ Ұзындықты өлшеу. Сантиметр. Сабақтың мақсаты:
Ендіше бүгін біз «Сантиметр» – ұзындықтың өлшем бірлігімен танысады |
|
Белсенділіктанытқаноқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылыбағалау: Жарайсың!Жақсы! Талпын! |
Оқулық 60 бет |
||
|
Сабақтың ортасы Тәжірибе Ұжымдық жұмыс
1 Ұжымдық жұмыс
1 |
1 тапсырма Ұжымдық жұмыс Тыңдалым; Айтылым; «Ой қозғау» әдісі
Өзіңнің қаламсауытыңдағы заттарды ұзындығы бойынша салыстыр Дескриптор:
Дескриптор:
2 тапсырма Ұжымдық жұмыс Тыңдалым; Айтылым: Жазылым «Есепте» әдісі
Дескриптор
|
Қаламсауытыңдағы заттарды ұзындығы бойынша салыстырады
Дәптер Ұз – 21 ені - 17
5 см + 2 см = 7 см 2 см + 5 см = 7 см 7 см – 5 см = 2 см 7 см – 2 см = 5 см |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! ТалпынІ Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! ТалпынІ Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдіс Жарайсың! Жақсы! ТалпынІ |
60 –бет
Оқулық 60 -бет
61 бет
|
||
|
Сабақтың Соңы Бекіту 3 минут |
«Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы «Мен зерттеушімін» әдісі
Дескриптор:
|
Қорытындылау
Кесінділерді өлшейді
Қара кесіндіге қарағанда – жасыл кесінді ұзын 1 см - ге |
Қ.Б. Тамаша! |
Оқулық 61 бет |
||
|
Рефлексия 2 минут |
Кері байланыс:«Не білдім» Не түсіндім Енді түсіне бастадым Түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады. |
Қ.Б. Тамаша! |
«Не білдім»
|
||
шағым қалдыра аласыз


















