Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бекетова Ботакоз |
|||
|
Күні |
28.11.2024 |
|||
|
Сынып: 10а\ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-бетке арналған графика. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.5 Веб-эргономиканың ерекшеліктерін ескере отырып, графикалық редактор арқылы сайттың дизайн-макетін жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Жағымды атмосфера қалыптастыру. Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне бүгінгі сабақ бойынша жақсы тілектерін тілейді. Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдай- ларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады 2 балл |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру 1-тапсырма: Жеке жұмыс Растрлық графикалық редакторда суреттерді құру, өңдеу және сақтау. 2-тапсырма: Жұптық жұмыс Тәжірибе жасаңдар. Оқулықтағы тапсырма. 1.Сканер арқылы растрлық сурет жасаңдар 2.Кескіндері әртүрлі графикалық пішімде сақтаңдар 3.Әртүрлі файл өлшемдеріндегі суреттердің сапасын салыстырыңдар 3-тапсырма: Топтық жұмыс Талдау жұмысы. Растрлық графикалық суреттердің векторлықтан артықшылығы мен кемшілігі |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: - Суретті құрады, өңдейді және сақтайды - Алынған файлдардың ақпараттық сыйымдылығын анықтайды - Көлемін әртүрлі пішімдермен салыстырады
Дескриптор: - Сканер арқылы растрлық сурет жасайды. - Кескіндерін әртүрлі графикалық пішімде сақтайды - Әр түрлі файл өлшемдеріндегі суреттердің сапасын салыстырады. Дескриптор - Артықшылығын айтады - кемшілігін сипаттайды |
3 балл
3 балл
2 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер Компьютер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау: 1.Фотосуреттерді сақтау үшін қандай форматтар пайдаланылады? 2. Графикалық деректерді сығудың қандай әдістері сендерге белгілі? Кері байланыс:
|
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді
кері байланыс жүргізеді |
Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Оқу. Веб-бетке арналған графика
|
Жазып алады |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
веб бетке арналган графика 10 сынып қмж
веб бетке арналган графика 10 сынып қмж
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бекетова Ботакоз |
|||
|
Күні |
28.11.2024 |
|||
|
Сынып: 10а\ә |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Веб-бетке арналған графика. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.5 Веб-эргономиканың ерекшеліктерін ескере отырып, графикалық редактор арқылы сайттың дизайн-макетін жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Жағымды атмосфера қалыптастыру. Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне бүгінгі сабақ бойынша жақсы тілектерін тілейді. Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдай- ларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады 2 балл |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру 1-тапсырма: Жеке жұмыс Растрлық графикалық редакторда суреттерді құру, өңдеу және сақтау. 2-тапсырма: Жұптық жұмыс Тәжірибе жасаңдар. Оқулықтағы тапсырма. 1.Сканер арқылы растрлық сурет жасаңдар 2.Кескіндері әртүрлі графикалық пішімде сақтаңдар 3.Әртүрлі файл өлшемдеріндегі суреттердің сапасын салыстырыңдар 3-тапсырма: Топтық жұмыс Талдау жұмысы. Растрлық графикалық суреттердің векторлықтан артықшылығы мен кемшілігі |
Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: - Суретті құрады, өңдейді және сақтайды - Алынған файлдардың ақпараттық сыйымдылығын анықтайды - Көлемін әртүрлі пішімдермен салыстырады
Дескриптор: - Сканер арқылы растрлық сурет жасайды. - Кескіндерін әртүрлі графикалық пішімде сақтайды - Әр түрлі файл өлшемдеріндегі суреттердің сапасын салыстырады. Дескриптор - Артықшылығын айтады - кемшілігін сипаттайды |
3 балл
3 балл
2 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер Компьютер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау: 1.Фотосуреттерді сақтау үшін қандай форматтар пайдаланылады? 2. Графикалық деректерді сығудың қандай әдістері сендерге белгілі? Кері байланыс:
|
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді
кері байланыс жүргізеді |
Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Оқу. Веб-бетке арналған графика
|
Жазып алады |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз














