БЕКІТЕМІН: Р.Барпаяқова.
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Веб бетке сурет қою. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.2 web (веб)-парақшаларды жасауда CSS (си эс эс) қолдану. |
|
Сабақ мақсаты |
HTML тілінің графикалық мүмкіндіктерін қолданып, веб-бет жобасын безендіре алу |
|
Бағалау критерийі: |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Жасампаздық және жаңашылдық.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 7 мин Бекіту 5 мин 3 мин 15 мнн 5мин |
1.Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу.
2.Психологиялық көңіл-күйді көтеру үшін «Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылардың зейінін шоғырландыру. Ол үшін, шеңбер болып тұрып, «3»ке бөлінетін санға келгенде «қол шапалақтау» керек. Мысалы: 1, 2, 3 – орнына қол шапалақтау, 4, 5, 6 – орнына қол шапалақтау, 7, 8, 9 – орнына қол шапалақтау, 3. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында тест тапсырмасын орындау.
4. Жаңа сабақ. Сурет – изображение- Image Сілтеме – ссылка – link Адрес – адрес - addres Web-бетке сурет қою. Бетке сурет қою үшін <img> жұпсыз тегі қолданылады. Ол BODY элементінің кез-келген жерінде орналасуы мүмкін. Стандартты сурет форматтары GIF, PNG және JPEG болып табылады:
Бірақ бұл тег міндетті түрде src, alt атрибуттарымен қатар қолданылады. Бұл тегтің бірінші, ең маңызды атрибуты – src атрибуты болып табылады. (ағылшын тіліндегі source – дереккөзі сөзінің қысқартуы). Бұл атрибут сурет файлының орналасқан жерін көрсетеді. HTML бетке суретті қою коды мына түрде болады: <img src=“foto.jpg”> М <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <img src="Abay.jpg"> </body> </html> Сурет файлының адресін көрсетудің кейбір мысалдарын қарастырайық:
Height (биіктігі), width (ені) атрибуттары
Мысалы: <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <h2> HTML фото өлшемі</h2> <img src="Abay.jpg"> <img src="Abay.jpg" width="150" height="200"> <img src="Abay.jpg" width="20%" height="40%"> </body> </html>
Суреті бар фонды жасау үшін- фон ретінде пайдаланылатын графикалық файл backgroup атрибуты арқылы <BODY> тегінде көрсетіледі: <body backgroup =”fon.jpg”> 5.Сабақты бекіту. Жеке, жұптық Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 10.4.2.2 web (веб)-парақшаларды жасауда CSS (си эс эс) қолдану. Бағалау критерийі:
Атрибуттар мен тегтер сипаттамаларын сәйкестендіру. №1қосымша
6.Сергіту сәті.
7.Компьютермен практикалық жұмыс. № 1-тапсырма. <html>
<title> Abai </title> </head> <body> <img src="Abay.jpg"> </body> </html>
№ 2-тапсырма. <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <h2> HTML фото өлшемі</h2> <img src="Abay.jpg"> <img src="Abay.jpg" width="150" height="200"> <img src="Abay.jpg" width="20%" height="40%"> </body>
<
№ 3-тапсырма. <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body background="astana.jpg"> </body> </html>
Дискриптор
8. Сабақты қорытындылау мақсатында «Word wall» платформасында сұрақтарға жауап беру. https://wordwall.net/resource/38224992/html-%d1%82%d1%96%d0%bb%d1%96%d0%bd%d0%b4%d0%b5-%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82-%d1%81%d2%b1%d1%80%d0%b0%d2%9b%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%8b
10.Кері байланыс: Сабақтан алған әсерін білдіреді.
11.Үй тапсырмасы. Оқулық 147-152 беттер. Қазақстанның тарихи ескерткіштері жайлы мәтін және суреттермен бейнеленген weб-бет құрыңдар |
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Шеңбер болып тұрып, «3»ке бөлінетін санға келгенде «қол шапалақтап» псих.көңіл-күйін көтереді.
3.Реттілікпен шығып жауап береді.
4.Күннің ретін, сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды.
Мұғалім тақырыпты слайд материалы арқылы көрсетеді.
Оқулықтағы 147-152 беттер аралығын ашып, дәптерге күннің реті мен тақырыпты, термин сөзді жазады.
5. Жекелеп мәліметті оқып, орындайды және орындап болған соң жұптар жұмысымен алмасып, инт.тақтадан көрсетілген дұрыс жауаппаен бір-бірінің жұмысын бағалайды.
6.Өз ойларын ортаға салады.
Дербес компьютерде жекелеп берілген тапсырманы реттілігімен орындайды.
Кезекпен шығып орындайды.
. |
3.Бағалау парағы бойынша бағалау Әр дұрыс жауап үшін 1 балл
5.Бағалау парағы бойынша бағалау Әр дұрыс жауап үшін – 1 балл
6.ауызша мадақтау
7.Баллдық жүйемен бағалау Әр практика лық жұмысқа - 1 баллдан
Ауызша мадақтау |
1.https://bilimclass.kz
4.Презентация
Оқулық Компьютер
5. таратпа карточкалар
6.https://www.instagram.com/reel/DFWwRmvIhCg/?igsh=MWdtbXZpZ2g4NzNsdg==
7. компьютер, оқулық
|
Сабақты бекіту. Жеке, жұптық
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
Атрибуттар мен тегтер сипаттамаларын сәйкестендіру. №1қосымша

Дискриптор:
-
Алған білімдерін көрсету үшін тег атрибутын табады
-
Сиппаттамасымен сәйкестендіреді
Бағалау парағы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы тест. |
Сабақты бекіту. Әр дұрыс жауапқа – 1ұпай, жоғары ұпай -6 |
Практикалық жұмыс |
Қорытынды тест. |
Ұпай саны |
||
|
№1 |
№2 |
№3 |
||||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Веб бетке сурет қою ашық сабақ 10 сынып
Веб бетке сурет қою ашық сабақ 10 сынып
БЕКІТЕМІН: Р.Барпаяқова.
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
Күні: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Веб бетке сурет қою. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.4.2.2 web (веб)-парақшаларды жасауда CSS (си эс эс) қолдану. |
|
Сабақ мақсаты |
HTML тілінің графикалық мүмкіндіктерін қолданып, веб-бет жобасын безендіре алу |
|
Бағалау критерийі: |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Жасампаздық және жаңашылдық.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин Сабақтың ортасы 7 мин Бекіту 5 мин 3 мин 15 мнн 5мин |
1.Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу.
2.Психологиялық көңіл-күйді көтеру үшін «Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылардың зейінін шоғырландыру. Ол үшін, шеңбер болып тұрып, «3»ке бөлінетін санға келгенде «қол шапалақтау» керек. Мысалы: 1, 2, 3 – орнына қол шапалақтау, 4, 5, 6 – орнына қол шапалақтау, 7, 8, 9 – орнына қол шапалақтау, 3. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында тест тапсырмасын орындау.
4. Жаңа сабақ. Сурет – изображение- Image Сілтеме – ссылка – link Адрес – адрес - addres Web-бетке сурет қою. Бетке сурет қою үшін <img> жұпсыз тегі қолданылады. Ол BODY элементінің кез-келген жерінде орналасуы мүмкін. Стандартты сурет форматтары GIF, PNG және JPEG болып табылады:
Бірақ бұл тег міндетті түрде src, alt атрибуттарымен қатар қолданылады. Бұл тегтің бірінші, ең маңызды атрибуты – src атрибуты болып табылады. (ағылшын тіліндегі source – дереккөзі сөзінің қысқартуы). Бұл атрибут сурет файлының орналасқан жерін көрсетеді. HTML бетке суретті қою коды мына түрде болады: <img src=“foto.jpg”> М <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <img src="Abay.jpg"> </body> </html> Сурет файлының адресін көрсетудің кейбір мысалдарын қарастырайық:
Height (биіктігі), width (ені) атрибуттары
Мысалы: <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <h2> HTML фото өлшемі</h2> <img src="Abay.jpg"> <img src="Abay.jpg" width="150" height="200"> <img src="Abay.jpg" width="20%" height="40%"> </body> </html>
Суреті бар фонды жасау үшін- фон ретінде пайдаланылатын графикалық файл backgroup атрибуты арқылы <BODY> тегінде көрсетіледі: <body backgroup =”fon.jpg”> 5.Сабақты бекіту. Жеке, жұптық Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: 10.4.2.2 web (веб)-парақшаларды жасауда CSS (си эс эс) қолдану. Бағалау критерийі:
Атрибуттар мен тегтер сипаттамаларын сәйкестендіру. №1қосымша
6.Сергіту сәті.
7.Компьютермен практикалық жұмыс. № 1-тапсырма. <html>
<title> Abai </title> </head> <body> <img src="Abay.jpg"> </body> </html>
№ 2-тапсырма. <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body> <h2> HTML фото өлшемі</h2> <img src="Abay.jpg"> <img src="Abay.jpg" width="150" height="200"> <img src="Abay.jpg" width="20%" height="40%"> </body>
<
№ 3-тапсырма. <html> <head> <title> Abai </title> </head> <body background="astana.jpg"> </body> </html>
Дискриптор
8. Сабақты қорытындылау мақсатында «Word wall» платформасында сұрақтарға жауап беру. https://wordwall.net/resource/38224992/html-%d1%82%d1%96%d0%bb%d1%96%d0%bd%d0%b4%d0%b5-%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82-%d1%81%d2%b1%d1%80%d0%b0%d2%9b%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%8b
10.Кері байланыс: Сабақтан алған әсерін білдіреді.
11.Үй тапсырмасы. Оқулық 147-152 беттер. Қазақстанның тарихи ескерткіштері жайлы мәтін және суреттермен бейнеленген weб-бет құрыңдар |
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Шеңбер болып тұрып, «3»ке бөлінетін санға келгенде «қол шапалақтап» псих.көңіл-күйін көтереді.
3.Реттілікпен шығып жауап береді.
4.Күннің ретін, сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады Мұғалімді тыңдайды.
Мұғалім тақырыпты слайд материалы арқылы көрсетеді.
Оқулықтағы 147-152 беттер аралығын ашып, дәптерге күннің реті мен тақырыпты, термин сөзді жазады.
5. Жекелеп мәліметті оқып, орындайды және орындап болған соң жұптар жұмысымен алмасып, инт.тақтадан көрсетілген дұрыс жауаппаен бір-бірінің жұмысын бағалайды.
6.Өз ойларын ортаға салады.
Дербес компьютерде жекелеп берілген тапсырманы реттілігімен орындайды.
Кезекпен шығып орындайды.
. |
3.Бағалау парағы бойынша бағалау Әр дұрыс жауап үшін 1 балл
5.Бағалау парағы бойынша бағалау Әр дұрыс жауап үшін – 1 балл
6.ауызша мадақтау
7.Баллдық жүйемен бағалау Әр практика лық жұмысқа - 1 баллдан
Ауызша мадақтау |
1.https://bilimclass.kz
4.Презентация
Оқулық Компьютер
5. таратпа карточкалар
6.https://www.instagram.com/reel/DFWwRmvIhCg/?igsh=MWdtbXZpZ2g4NzNsdg==
7. компьютер, оқулық
|
Сабақты бекіту. Жеке, жұптық
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
Атрибуттар мен тегтер сипаттамаларын сәйкестендіру. №1қосымша

Дискриптор:
-
Алған білімдерін көрсету үшін тег атрибутын табады
-
Сиппаттамасымен сәйкестендіреді
Бағалау парағы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы тест. |
Сабақты бекіту. Әр дұрыс жауапқа – 1ұпай, жоғары ұпай -6 |
Практикалық жұмыс |
Қорытынды тест. |
Ұпай саны |
||
|
№1 |
№2 |
№3 |
||||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|


шағым қалдыра аласыз
ысалы:
/html>













