Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Веб-беттегі мультимедиа
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
мерзімді (сабақ) жоспары
___________________________________________
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: |
10.3А Веб-жобалау |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Оразгалиева А.Д |
|
Күні: |
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Веб-беттегі мультимедиа |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.2 мультимедианы веб-бетте орналастыру (дыбыс және бейне);
|
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
Веб-беттегі мультимедиа элементтерін және форматтарын сипаттайды Мультимедианы веб-беттіне дыбыс және бейне орналастырады
|
|
Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
веб-беттіне жобалауда мультимедиа элементтерін (дыбыс және бейне) орналастырады |
|
ЕБҚ (зейінін шоғырландыруда қиындығы бар бала) |
Зейінін шоғырландыруда қиындығы бар бала |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Смайликты таңдау арқылы
3. Оқушыларды түгендеу.
Ұжымдық жұмыс «Миға шабуыл» әдісі. Өткен сабаққа шолу Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. ЕҚБ(зейінін шоғырландыруда қиындығы бар бала) оқушыға мұғалім тарапынан «Диалог және қолдау көрсету» әдісі қолданылады Сұрақтар: 1)Сайт мазмұны деген не? 2)Мазмұн түрлеріне нелер жатады? 3)Мазмұнды қалай толтырамыз? 4) Сайт мазмұны не үшін жаңартылып отыру керек?
|
Мұғаліммен амандасады.
Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді
|
Ауызша кері байланыс беріп, «Менің жұлдызым» әдісі арқылы жинаған дұрыс жауап берген оқушыларғажұлдызшала р беріледі
ҚБ әр сұраққа 1 балл |
Слайд1
Слайд 2 |
|||||||||||
Сабақтың ортасы 35 мин
|
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. «Мозайка» әдісі арқылы үш топқа қима қағаздар беріледі. Топ мүшелері қағаз қиындыларын құрастырып, топқа бөлінеді . «Сурет сыр шертеді» әдісі Әр мозайканың артында сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийі жазылған
Жаңа тақырыпты ашу үшін бейнематериал көрсетіледі. Мұғалім тақырыпқа байланысты видео тамашалауды ұсынады және маңызды ақпаратты дәптерге «Түртіп алу» әдісі қолданады
Тапсырма №1. Жеке жұмыс «Сәйкесін тап» Мұғалім оқушыларға Learning App-та сәйкестендіру тапсырмасын береді ЕБҚ (зейінін шоғырландыруда қиындығы бар бала) оқушыға мұғалім тарапынан «Диалог және қолдау көрсету» әдісі қолданылады
Дискриптор:
1.Мультимедиа элементтерінің форматын және сипаттамасын анықтайды
Тапсырма №2. Жұптық жұмыс «Сенімді серіктестер» әдісі. Біріне-бірі қарап отырып, идеяларын айтты, бірін-бірі оқыта білді. Web-бетте қолданылатын басқа да бейне мен дыбыс файлдарының форматтары мен қасиеттерін кестеге сипаттап толтырындар.
Дискриптор:
Тапсырма №3. Жеке жұмыс (Функцияналдық сауаттылық) Таңшолпан болашақта саяхатшы-блогер болғысы келеді. Ол әлемнің ең ірі 7 мемлекетінің аралап шықпақшы. Оған әлемдегі ірі 7 мемлекеттің мемлекеттік нақыштарын сыйпаттайтын(ту, гимн, ұлттық биі) анықтамалық керек болды. Тапсырма: Таңшолпан 7 дыбыстан, 7 суреттен және 7 бейнематералдан тұратын анықтамалықты өзіне ыңғайлап, Web-бетке орналастыруды жөн көрді. Таңшолпанға мультимедиа нысандарын орналастыруға көмектес.
ЕҚБ (зейінін шоғырландыруда қиындығы бар бала) оқушыға арналған жетелеуші сұрақтар 1.Веб-бетті қалай құрамыз? 2.Веб-бетке мультимедиа нысадарын орналастыру үшін қайдан аламыз? 3. Веб-бетке мультимедиа нысандарын қоюдың реттілігін дұрыс көрсет 4.Файлдың қажеттісін таңдап, веб-бетке орналастыр
ЕБҚ (зейінін шоғырландыруда қиындығы бар бала) оқушыға мұғалім тарапынан «Диалог және қолдау көрсету» әдісі қолданылады. Мұғалім тарапынан «Қадағалау, бақылау» арқылы көмек қажет ететін оқушыларды анықтап жетелеуші сұрақтар арқылы қолдау көрсетіледі.
Дискриптор:
1. Web-бетке сурет орналастырады 2. Web-бетке бейне орналастырады 3. Web-бетке дыбыс орналастырады
|
Топтастыру қағаз қималары арқылы І топ, ІІ топ, ІІІ топ деген атаумен үш топқа бірігеді. Мазайканың артындағы жазуларды оқып таныстырады
Оқушылар бейнематериалды тамашалап, анықтамаларды түртіп алады.
Оқушылар сәйкестендіруді жүзеге асырып, тапсырманы орындайды
Оқушылар Web-бетте қолданылатын басқа да бейне мен дыбыс файлдарының форматтары мен қасиеттерін кестеге сипаттап толтырады.
Оқушылар берілген тапсырманы оқи отырып, веб-бетке мультимедиа нысандарын орналастырады |
Бағалау: Оқушылар сабақ басынан соңына дейінгі «Менің жұлдызым» әдісі арқылы жинаған жұлдызшала рын санайды. Интерактивті тақтада көрсетілген бағалау шкаласына сәйкес өздерінің бағасын анықтайды. 10-8 жұлдызша жоғары – Жарайсың! 7-5 жұлдызша – Жақсы! 4-3 жұлдызша –Талпын!
ҚБ 1 балл
ҚБ 4 балл
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |