Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
___________________________________________
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
Компьютерлік
графика |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||
|
Күні: |
26.11 |
|
|
|
Сынып: 5 а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық суреттерді құру |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 – Векторлық суреттер жасау және өңдеу. |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа
дайындау. |
- Оқушылар өз орындарына жайғасып, сабаққа дайындалады. |
- Сабаққа дайындық деңгейі. |
- Электронды тақта, слайдтар. |
|
2. Тақырыпқа кіріспе7 мин |
- Векторлық графика мен
растрлық графиканың айырмашылығын түсіндіру. |
- Оқушылар тақырып бойынша пікір алмасады және сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың түсініктерін тексеру. |
- Презентация, иллюстрациялар. |
|
3. Жаңа материалды түсіндіру10 мин |
- Векторлық графика құралдары
мен негізгі функциялар туралы түсіндіру. |
- Оқушылар суреттерді жасау жолдарын тыңдайды, демонстрацияны қарап, сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
- Adobe Illustrator, CorelDRAW, Inkscape. |
|
4. Тапсырма 1: Жеке жұмыс 8 мин |
- Оқушыларға қарапайым
геометриялық фигуралардан тұратын сурет салуды тапсырма ретінде
беру. |
- Оқушылар жеке жұмыс істеп, геометриялық фигураларды пайдалана отырып, векторлық сурет жасайды. |
- Жұмыстың дұрыстығы, шығармашылық.
|
- Компьютер, графикалық редакторлар. |
|
5. Тапсырма 2: Жұптық жұмыс 8 мин |
- Оқушыларды жұптарға бөліп,
бірлесіп күрделі векторлық сурет жасауға бағыттау. |
- Жұптар бірігіп, тапсырманы орындап, күрделі сурет жасайды. |
- Жұптық жұмыстың сапасы, ынтымақтастық. |
- Компьютерлер, графикалық бағдарламалар. |
|
6. Қорытынды 5 мин |
- Сабақта алған білімдеріне
қорытынды жасау. |
- Оқушылар сабақты қорытындылап, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабаққа қатысу, пікірлер мен сұрақтар. |
- Электронды тақта, слайдтар.
|
|
Үйге тапсырма |
Векторлық сурет жасау:
|
|
|
|
5 сынып – "Векторлық суреттерді құру" тақырыбы бойынша
Тапсырма: Векторлық суреттер жасау және өңдеу.
|
Дискрипторлар |
Бағалау |
|
1. Оқушы векторлық графикада бірнеше негізгі құралдарды қолдана алады (жолдар, түстер, пішіндер).—3 балл |
Векторлық құралдарды дұрыс пайдалану. |
|
2. Оқушы бастапқы суреттің пропорцияларын сақтап, өзгерістер енгізеді.-3 балл |
Суреттің өзгерістерін дәл жасау. |
|
3. Оқушы векторлық суретке қосымша элементтер енгізіп, оның композициясын жасайды.-4 балл |
Қосымша элементтерді енгізу және композиция құру. |
Бұл дискрипторлар оқушылардың тапсырмаларды қаншалықты тиімді орындағанын бағалауға көмектеседі. Әр тапсырма жеке бағытта жазылған, осылайша оқушылардың әртүрлі дағдыларын дамытуға мүмкіндік береді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Векторлық суреттерді құру
Векторлық суреттерді құру
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
___________________________________________
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
Компьютерлік
графика |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
||
|
Күні: |
26.11 |
|
|
|
Сынып: 5 а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлық суреттерді құру |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3 – Векторлық суреттер жасау және өңдеу. |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа
дайындау. |
- Оқушылар өз орындарына жайғасып, сабаққа дайындалады. |
- Сабаққа дайындық деңгейі. |
- Электронды тақта, слайдтар. |
|
2. Тақырыпқа кіріспе7 мин |
- Векторлық графика мен
растрлық графиканың айырмашылығын түсіндіру. |
- Оқушылар тақырып бойынша пікір алмасады және сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың түсініктерін тексеру. |
- Презентация, иллюстрациялар. |
|
3. Жаңа материалды түсіндіру10 мин |
- Векторлық графика құралдары
мен негізгі функциялар туралы түсіндіру. |
- Оқушылар суреттерді жасау жолдарын тыңдайды, демонстрацияны қарап, сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
- Adobe Illustrator, CorelDRAW, Inkscape. |
|
4. Тапсырма 1: Жеке жұмыс 8 мин |
- Оқушыларға қарапайым
геометриялық фигуралардан тұратын сурет салуды тапсырма ретінде
беру. |
- Оқушылар жеке жұмыс істеп, геометриялық фигураларды пайдалана отырып, векторлық сурет жасайды. |
- Жұмыстың дұрыстығы, шығармашылық.
|
- Компьютер, графикалық редакторлар. |
|
5. Тапсырма 2: Жұптық жұмыс 8 мин |
- Оқушыларды жұптарға бөліп,
бірлесіп күрделі векторлық сурет жасауға бағыттау. |
- Жұптар бірігіп, тапсырманы орындап, күрделі сурет жасайды. |
- Жұптық жұмыстың сапасы, ынтымақтастық. |
- Компьютерлер, графикалық бағдарламалар. |
|
6. Қорытынды 5 мин |
- Сабақта алған білімдеріне
қорытынды жасау. |
- Оқушылар сабақты қорытындылап, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабаққа қатысу, пікірлер мен сұрақтар. |
- Электронды тақта, слайдтар.
|
|
Үйге тапсырма |
Векторлық сурет жасау:
|
|
|
|
5 сынып – "Векторлық суреттерді құру" тақырыбы бойынша
Тапсырма: Векторлық суреттер жасау және өңдеу.
|
Дискрипторлар |
Бағалау |
|
1. Оқушы векторлық графикада бірнеше негізгі құралдарды қолдана алады (жолдар, түстер, пішіндер).—3 балл |
Векторлық құралдарды дұрыс пайдалану. |
|
2. Оқушы бастапқы суреттің пропорцияларын сақтап, өзгерістер енгізеді.-3 балл |
Суреттің өзгерістерін дәл жасау. |
|
3. Оқушы векторлық суретке қосымша элементтер енгізіп, оның композициясын жасайды.-4 балл |
Қосымша элементтерді енгізу және композиция құру. |
Бұл дискрипторлар оқушылардың тапсырмаларды қаншалықты тиімді орындағанын бағалауға көмектеседі. Әр тапсырма жеке бағытта жазылған, осылайша оқушылардың әртүрлі дағдыларын дамытуға мүмкіндік береді.
шағым қалдыра аласыз













