Сабақ жоспары: №7
Бекітемін:
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
8 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виет теоремасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдана алу; Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдану арқылы берілген есептерді шығара алу; Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолданып, күрделі есептерді тиімді тәсілдер арқылы шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут Сабақ басы |
Сәлеметсіздерме! Психологиялық ахуал тудыру Топқа бөлу «Көршіңмен бөліс» әдісі Үй жұмысын тексеру №7.14
«сиқырлы кітапхана» әдісі (өткен материалды қайталау)
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Оқушылар өз қатары бойынша топқа біріктіріледі Үй тапсырмасының шығарылуын слайд арқылы тексереді. Қайталау сұрақтарына жауап береді. |
Транспортир арқылы бағалау
Дескриптор: Білім алушы:
|
ДК экраны Wordwall платформасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут негізгі кезең |
Жаңа сабақ
Виет теоремасын а = 1 болатын келтірілген квадраттық теңдеулер түбірін табуда қолданамыз. Келтірілген квадраттық теңдеулер түбірінің қосындысы қарсы таңбасымен алынған екінші коэффициентке,ал көбейтіндісі бос мүшеге тең болады: теңдеуі үшін , |
Бейне: https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/viet-teoremasy сабақты бейне үзіндіге қарап түсінеді Бейне: https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/viet-teoremasy |
|
Білімленд платформасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут Сабақ ортасы |
«Дәмді пицца» әдісі (жұптық жұмыс) № 8.1. Теңдеу түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісінің мәнін табыңыздар:
№ 8.6. Түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрыңыз:
|
Білім алушы берілген тапсырмаларды жұбымен орындайды.
Оқушылар жұбымен № 1 немесе №2 тапсырманы орындайды |
№8.1 Дескриптор: Білім алушы:
№8.6 Дескриптор: Білім алушы:
|
Тапсырмалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут |
«Тамшылар» әдісі Сараланған тапсырмалар(Жеке жұмыс)
|
Білім алушы өз бетімен сараланған тапсырмаларды таңдай отырып, есептерді шығарады және жауаптарын слайд арқылы тексереді |
№1,2,3,4 Дескриптор: Білім алушы:
№5 Дескриптор: Білім алушы:
№6 Дескриптор: Білім алушы:
№7 Дескриптор: Білім алушы:
|
Тамшылар бейнесімен тапсырмалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 минут |
Сауалнама Тест тапсырмаларын орындайды /парақшамен беріледі/ 1.Берілген теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табыңдар: x2-8x+15=0 А) 8; 15 В) -8;15 С) 8;-15 D) -8;-15 2. Түбірлері x1=-1; x2=-7 болатын теңдеуді жазыңдар: А) x2+8x+15=0 В) x2+8x+7=0 С) x2-8x+7=0 D) x2+8x-7=0 3. x2+px-35=0 теңдеуінің бір түбірі 7-ге тең. Екінші түбірін және р-ны табыңдар. А) 2;5 В) -2;5 С) -5;-2 D) 2;-5 |
Оқушылар сауалнама сұрақтарына жауап береді |
Әр сұрақтың дұрыс жауабына-1балл |
https://www.educaplay.com/learning-resources/21415041-learning_resource.html
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут Сабақты бекіту
|
Үйге тапсырма №8.4 . Кері байланыс
Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Тест тапсырмалары; Жалпы балл: 10 балл
|
Кері байланыс |
Бағалау парағы
оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Виет теоремасы
Виет теоремасы
Сабақ жоспары: №7
Бекітемін:
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
8 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виет теоремасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдана алу; Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдану арқылы берілген есептерді шығара алу; Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолданып, күрделі есептерді тиімді тәсілдер арқылы шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут Сабақ басы |
Сәлеметсіздерме! Психологиялық ахуал тудыру Топқа бөлу «Көршіңмен бөліс» әдісі Үй жұмысын тексеру №7.14
«сиқырлы кітапхана» әдісі (өткен материалды қайталау)
|
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Оқушылар өз қатары бойынша топқа біріктіріледі Үй тапсырмасының шығарылуын слайд арқылы тексереді. Қайталау сұрақтарына жауап береді. |
Транспортир арқылы бағалау
Дескриптор: Білім алушы:
|
ДК экраны Wordwall платформасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут негізгі кезең |
Жаңа сабақ
Виет теоремасын а = 1 болатын келтірілген квадраттық теңдеулер түбірін табуда қолданамыз. Келтірілген квадраттық теңдеулер түбірінің қосындысы қарсы таңбасымен алынған екінші коэффициентке,ал көбейтіндісі бос мүшеге тең болады: теңдеуі үшін , |
Бейне: https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/viet-teoremasy сабақты бейне үзіндіге қарап түсінеді Бейне: https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/viet-teoremasy |
|
Білімленд платформасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут Сабақ ортасы |
«Дәмді пицца» әдісі (жұптық жұмыс) № 8.1. Теңдеу түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісінің мәнін табыңыздар:
№ 8.6. Түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрыңыз:
|
Білім алушы берілген тапсырмаларды жұбымен орындайды.
Оқушылар жұбымен № 1 немесе №2 тапсырманы орындайды |
№8.1 Дескриптор: Білім алушы:
№8.6 Дескриптор: Білім алушы:
|
Тапсырмалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут |
«Тамшылар» әдісі Сараланған тапсырмалар(Жеке жұмыс)
|
Білім алушы өз бетімен сараланған тапсырмаларды таңдай отырып, есептерді шығарады және жауаптарын слайд арқылы тексереді |
№1,2,3,4 Дескриптор: Білім алушы:
№5 Дескриптор: Білім алушы:
№6 Дескриптор: Білім алушы:
№7 Дескриптор: Білім алушы:
|
Тамшылар бейнесімен тапсырмалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 минут |
Сауалнама Тест тапсырмаларын орындайды /парақшамен беріледі/ 1.Берілген теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін табыңдар: x2-8x+15=0 А) 8; 15 В) -8;15 С) 8;-15 D) -8;-15 2. Түбірлері x1=-1; x2=-7 болатын теңдеуді жазыңдар: А) x2+8x+15=0 В) x2+8x+7=0 С) x2-8x+7=0 D) x2+8x-7=0 3. x2+px-35=0 теңдеуінің бір түбірі 7-ге тең. Екінші түбірін және р-ны табыңдар. А) 2;5 В) -2;5 С) -5;-2 D) 2;-5 |
Оқушылар сауалнама сұрақтарына жауап береді |
Әр сұрақтың дұрыс жауабына-1балл |
https://www.educaplay.com/learning-resources/21415041-learning_resource.html
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут Сабақты бекіту
|
Үйге тапсырма №8.4 . Кері байланыс
Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Тест тапсырмалары; Жалпы балл: 10 балл
|
Кері байланыс |
Бағалау парағы
оқулық
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














