Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Виет теоремасы Ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Виет теоремасы»
Күні:
Сыныбы:
Пән мұғалімі:
2024-2025 оқу жылы
Бөлім: 8.2А Квадрат теңдеулер |
Мектеп: |
|||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
Пән/Сынып: |
сынып/Алгебра пәні Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
Күні: |
18.11.2024 |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Виет теоремасы |
|||||||||||||||
Оқу мақсаты: |
8.2.2.4Виет теоремасын қолдану; |
|||||||||||||||
Сабақтыңмақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдана алу; Көптеген оқушылар істей алады: Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын және оған кері теореманы қолдану арқылы берілген есептерді шығара алу; Кейбір оқушылар істей алады: квадрат теңдеуді шешуге арналған мәтінді есептерді шығарады; |
|||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту: |
Тақырып аясында әрбір азаматтың жасампаз, адал, белгілі бір мақсатқа жете алатын жауапты, тәртіпті, еңбекқор азамат болуға сабақ барысында жетелеймін. |
|||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||
Уақыты |
Сабақтың кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Топқа бөлу:
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Виет теоремасын есептер шығару барысында пайдалану. |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Бір ғана тілек! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Сабақтың тақырыбын қолындағы қима қағаздары арқылы табу; |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Презентация, панельді экран, Қима қағаздары |
|||||||||||
3 мин |
Үй тапсырмасын тексеру |
«Көршіңді тексер» әдісі. Дәптерлерін ауыстырып үй жұмыстарын тексереді. Оқу құралдарын түгел алып келіп, үй тапсырмасын орындаса 1 балл беріледі. №8.2 1)х2+5х+6=0 х1+х2=-5 х1*х2=6 ж: х1=-2 х2=-3 2) х2-9х+18=0 х1+х2=9 х1*х2=18 х1=3 х2=6 3) х2+9х+14=0 х1+х2=-9 х1*х2=14 х1=-7 х2=-2 4) х2-4х-5=0 х1+х2=4 х1*х2=-5 х1=-1 х2=5 |
Жұптық жұмыс жасайды. Көрші оқушыны бағалайды. |
Асықпен бағалау
10 – 9 8 – 7 6 – 5 4 – 0 |
Жұмыс дәптері |
|||||||||||
3мин |
Қайталау сұрақтары |
Айналмалы бекет: 1.Толымсыз квадрат теңдеу дегеніміз не? 2.Квадрат теңдеу дегеніміз не? 3.Виет теоремасы дегеніміз не? 4.Квадрат теңдеудің қанша түбірі болатынын қалай анықтауға болады? 5.Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не? 6.Дискриминанттың формуласын ата? 7.Квадрат теңдеуіндегі а, b, с және х сандары нені білдіреді. |
Оқушылар сұрақ-жауап тапсырмасын WORDWALL программасымен орындайды . |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/81850447 |
|||||||||||
6 мин |
Жұптық жұмыс |
Сәйкестендіру 1. х2+3х+2=0 х1=-2 х2=-1 2. х2+2х-24=0 х1=-6 х2=4 3. х2-7х+12=0 х1=4 х2=3 4. х2+5х-6=0 х1=1 х2=-6 5. х2-6х+8=0 х1=2 х2=4 6. х2-х-30=0 х1=6 х2=5
|
Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын WORDWALL программасымен орындайды. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор: -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады. -Виет теоремасын қолданып, есептер шығарады |
https://wordwall.net/ru/resource/81853338 Интернет ресурстары, оқулық |
|||||||||||
5 мин |
Жеке жұмыс |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: -квадрат теңдеудің анықтамасын біледі; -квадрат теңдеулердің түрлерін ажырата алады. -Виет теоремасын қолданып, есептер шығарады |
Интернет ресурстары. |
||||||||||||
10 мин |
Топтық жұмыс |
Оқулықтан №8.4, №8,6 №8,4
№8,6
|
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. Топтар келесі топтың тапсырмасын алмасып тексереді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Берілген тапсырма бойынша есепті дәптерге орындайды |
Дескриптор: №7.1
|
Жинақ, парақша |
|||||||||||
5 мин |
Сергіту сәті |
Құндылықты дәріптеу(Үлгермеуші оқушылармен орындалатын жаттығулар)
|
Оқушылар жасырылған сөздердің реттілігін табуды WORDWALL программасымен орындайды
|
Белсенділік үшін 1 бал. |
https://wordwall.net/ru/resource/81838728 |
|||||||||||
5мин |
Қорытынды |
Қорытындылау Рефлексия Оқушылардың сабақта оқыған материалдан түйінді, басты ақпаратты іріктей білу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылар бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылайды. Бағалау:
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Үйге тапсырма. №8.7, №8,8 |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
Кері байланыс |
|