Материалдар / Виртуалды және кеңейтілген шындық

Виртуалды және кеңейтілген шындық

Материал туралы қысқаша түсінік
"Виртуалды және кеңейтілген шындық" атты сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Қаңтар 2023
215
0 рет жүктелген
770 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі:

3 D жобалау

Педагогтың аты-жөні Т.А.Ә

А.Ж.Абшукирова

Күні:


Сынып:

11

Сабақтың тақырыбы

Виртуалды және кеңейтілген шындық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

11.4.1.1 виртуалды және кеңейтілген шындықтың мақсатын түсіндіру;

Сабақ мақсаттары

VR және AR шындықтың мақсатын түсінеді;

Ерекше білімді қажет ететін оқушы үшін:

VR және AR шындықтың мақсатын түсінеді;


Бағалау критерийлері

Виртуалды және кеңейтілген шындықтарды ажыратады;

Виртуалды және кеңейтілген шындықтардың мақсаттарын анықтап, қолдану саласын әңгімелейді.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу және түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әркеті

Оқушының әркеті

ЕБҚ әркеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасып,назарларын сабаққа аудару.


Үй тапсырмасын « Сұра-жауап» арқылы тексеру.





Оқушылар амандасады.

жауап береді;

Амандасады, сұрақтарға жауап береді.


Слайд, кеспе қағаздар



Сабақтың ортасы

15 мин








8 мин



















3-мин



































4-мин










5 мин

«Матрица» фильмінен үзінді көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

1.Көрсетілген фильм не туралы?

2. Біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?

Оқушыларды пазлдар арқылы 2 топқа бөлу.

«Кинометафора» әдісі арқылы бейнематериал көрсету.



1-тапсырма

«Венн диаграммасы» әдісі арқылы

VR және AR шындықтардың тиімді тұстарын, артықшылықтарын, кемшіліктерін және ұқсастықтарын жазу.

Дескриптор:

  • VR және AR шындықтың мақсатын анықтайды;

  • шындықтардың тиімдісін таңдайды.



2-тапсырма (ЖЖ) (1-қосымша)

Берілген тізімдегі құрылғылардың ішінен VR және AR шындыққа тиісті құрылғыларды ажыратып, кестені толтырыңыздар.

  1. Смартфон

  2. Ақылды көзілдіріктер

  3. Джойстик

  4. Планшеттер

  5. Үстелүсті дулығалар

  6. Мамандандырылған көзілдірік

  7. Мобильды гарнитуралар

  8. Аяқ платформасы

  9. Ақпараттық қолғаптар

VR

AR

Джостик

Үстелүсті дулығалар

Аяқ платформасы


Смартфон

Планшет



Ақылды көзілдіріктер

Дескриптор:

  • 1-құрылғыны дұрыс ажыратады;

  • 2-құрылғыны дұрыс ажыратады;

  • 3-құрылғыны дұрыс ажыратады;

(барлығы -3 балл)



Сергіту сәті. Виртуалды көзілдірік арқылы әлем елдеріне саяхат.

(https://qarmaqshy-tany.kz/uploads/posts/2021-03/1615359794_virtual.jpg-сурет)

3-тапсырма (2-қосымша)

«INSERT» әдісі

Оқулықта берілген мәтінді пайдаланып, виртуалды және кеңейтілген шындықтардың қолданылу салалары туралы мысал келтіре,әңгімелеңіз.

Дескриптор:

-Мысал келтіреді;

-Қолдану салалары туралы әңгімелейді.

Фильмнен үзінді көру арқылы жаңа тақырыпты болжайды.


Бейнематериал арқылы VR және AR туралы толық мәлімет алады.



Екі топ оқушылары виртауалды және кеңейтілген шындықтардың артықшылықтарын, кемшіліктерін және ұқсастықтарын жазады.






Берілген тізімдегі құрылғыларды ажыратып, кестені қима қағазға толтырады.






























Виртуалды көзілдірік арқылы әлем елдеріне саяхат жасайды.




Оқулықта берілген мәтінді пайдаланып, қолдану салалары туралы әңгімелейді.



Жаңа тақырыпты болжайды.


VR және AR туралы толық мәлімет алады.

Видеокөрсетілімді көреді.



Топпен жұмыс жасайды
















(1.1-қосымша)

«Артығын тап» әдісі арқылы берілген тізімдегі құрылғылардың артығын тауып астын сызады.

Принтер, смартфон, джостик, үстелүсті дулығалар,аяқ платформасы,ақылды көзілдіріктер, планшеттер,3Д ойындар, кітап, фильмдер.








Виртуалды көзілдірік арқылы әлем елдеріне саяхат жасайды.



2.1-қосымша«Адасқан әріптер» әдісі

Пашлетн, сармфтон ,досжикт, ақя плтафорамсы















Бірін-бірі басбармақ арқылы бағалайды.












«Бағдаршам»

ЕБҚ баланы ескере отырып, бағдаршам арқылы бағалайды.

Толық орандалған жұмыс- жасыл,

Қате жіберілген жұмыс- сары,

Мүлдем орындалмаған жұмыс- қызыл.





















«Жақсы!»,

«Жарайсың!», «Керемет!» деген мадақтау сөздерімен бағалау жүргізіледі



Видеоролик, слайд

https://www.youtube.com/watch?v=EtW1UNimcVM


https://www.youtube.com/watch?v=FK8hrbE-edM















Кеспе қағаздар













770 ₸ - Сатып алу

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!