|
Бөлімі:
|
Спорттық ойындар Волейбол |
|||
|
Күні: |
Оқытушылар аты-жөні: |
|||
|
Топ: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||
|
Кіріктірілген сабақ тақырыбы |
«Волейбол ойынындағы орналасу, допты беру және қабылдау, саптық дайындық»
|
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Болашақта өмірге қажетті физкалық спорт және әскери техникалардан білім беру
|
|||
|
Бағалау критерийі: |
Студент алаңдағы аймақтарда дұрыс орналасады және орын ауысуды орындайды. Төменнен қабылдау әдісін техникалық талаптарға сай орындайды. Саптық дайындықтағы бұрылу, сапқа тұру дағдыларын орындайды. Сабаққа белсенді қатысады, тапсырмаларды толық орындайды.
|
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||
|
Сабақ барысы Б-барлық топ, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -студент тәжірибесі,К- оқытушының көмегі, Ф-фор.бағалау.
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Сапқа тұру. Сәлемдесу. Рапорт тапсыру. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Бір орында:оңға, солға, кері бұрылу. Жүру: Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге қойып өкшемен жүру. Жеңіл жүгіріс. Жүріске ауысып, тыныс салу жаттығуларын орындау. Саптық жаттығулар. Орыннан оңға, солға бұрылу. 1 қатардан 2 қатарға сап құру. 2 қатардан 4 лекке тұруы. |
Кері байланыс арқылы бағалау |
Студенттердің спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін түсіндіру. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Студенттерді «Доп » және «Қару» тобына бөлеміз. Сапта түрған студент рет санымен «1» «2» топқа бөлінеді 1 топ «Доп » 2 топ «Қару» 1:әдіс. Допты беру және қабылдау, саптық дайындық. «Кім шапшаң» студенттер екі жаққа қарама қарсы тұрады, ортада волейбол добы екі студентке біреу. Саптық жүрістерді айту арқылы ойын басталады. 1 «Кері айнал» 2 «Бір орныда адымда» 3 «Сол-ға немес Оң – ға » «кім шапшаң» деп пәрмен бергенде студенттер допты алуға ұмтылу керек. Студенттер бір-біріне қарама-қарсы тұрып допты жоғардан және төменнен беру арқылы қабылдау әдісін орындайды. 2:әдіс .Волейбол ойынындағы орналасу.
«Доп» тобы Суретте көрсетілген сызба бойынша студенттер оқытушының пәрменімен жасырынған допқа жабыстырылған сандарды алып сол орынға орналасу керек. «Қару» тобы Суретте көрсетілген сызба бойынша студенттер оқытушының пәрменімен жасырынған қарудың астындағы сандарды алып сол орынға саптық жүріспен орналасу керек. Екі жақты ойын |
|
Мысалы: Доп астында (1 .2 .3 .4. 5 .6 ) сандар жасырынып тұрады студенттер бір бірден алып сол орынға орналасу керек
Мысалы: Қарудың астында (1 .2 .3 .4. 5 .6 ) сандар жасырынып тұрады студенттер бір бірден алып сол орынға орналасу керек
|
|
|
Сабақтың соңы |
Студенттер тыныс жолдарын қалпына келтіреді. Қиындық тудырған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Бір-біріне кері байланыс жүргізеді.
|
|
Оқытушы студенттерге кері байланыс жүргізеді. Сабақ барысында жіберілген кемшіліктер мен нәтижелерді талқылайды. |
|
|
Қорытынды бағалау Сапқа қайта тұрғызу (БӘД) Студенттер сабақ соңында өздерінің түсіну деңгейін жасанды интеллект құралдар арқылы Рефлексия:
Үй тапсырмасы: жалпы дамыту және бой жазу жаттығуларын орындау |
|
Студенттердің үй тапсырмасын мұқият тындауын қадағалау |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Волейбол ойынындағы орналасу, допты беру және қабылдау, саптық дайындық»
«Волейбол ойынындағы орналасу, допты беру және қабылдау, саптық дайындық»
|
Бөлімі:
|
Спорттық ойындар Волейбол |
|||
|
Күні: |
Оқытушылар аты-жөні: |
|||
|
Топ: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||
|
Кіріктірілген сабақ тақырыбы |
«Волейбол ойынындағы орналасу, допты беру және қабылдау, саптық дайындық»
|
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Болашақта өмірге қажетті физкалық спорт және әскери техникалардан білім беру
|
|||
|
Бағалау критерийі: |
Студент алаңдағы аймақтарда дұрыс орналасады және орын ауысуды орындайды. Төменнен қабылдау әдісін техникалық талаптарға сай орындайды. Саптық дайындықтағы бұрылу, сапқа тұру дағдыларын орындайды. Сабаққа белсенді қатысады, тапсырмаларды толық орындайды.
|
|||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||
|
Сабақ барысы Б-барлық топ, Т-топтық, ЖЖ- жұпптық жұмыс, Ж- жеке, Тәж -студент тәжірибесі,К- оқытушының көмегі, Ф-фор.бағалау.
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Сапқа тұру. Сәлемдесу. Рапорт тапсыру. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысу. Бір орында:оңға, солға, кері бұрылу. Жүру: Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды белге қойып өкшемен жүру. Жеңіл жүгіріс. Жүріске ауысып, тыныс салу жаттығуларын орындау. Саптық жаттығулар. Орыннан оңға, солға бұрылу. 1 қатардан 2 қатарға сап құру. 2 қатардан 4 лекке тұруы. |
Кері байланыс арқылы бағалау |
Студенттердің спорттық киімдеріне назар аудару. Қатарда түзу тұруың қадағалау. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін түсіндіру. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Студенттерді «Доп » және «Қару» тобына бөлеміз. Сапта түрған студент рет санымен «1» «2» топқа бөлінеді 1 топ «Доп » 2 топ «Қару» 1:әдіс. Допты беру және қабылдау, саптық дайындық. «Кім шапшаң» студенттер екі жаққа қарама қарсы тұрады, ортада волейбол добы екі студентке біреу. Саптық жүрістерді айту арқылы ойын басталады. 1 «Кері айнал» 2 «Бір орныда адымда» 3 «Сол-ға немес Оң – ға » «кім шапшаң» деп пәрмен бергенде студенттер допты алуға ұмтылу керек. Студенттер бір-біріне қарама-қарсы тұрып допты жоғардан және төменнен беру арқылы қабылдау әдісін орындайды. 2:әдіс .Волейбол ойынындағы орналасу.
«Доп» тобы Суретте көрсетілген сызба бойынша студенттер оқытушының пәрменімен жасырынған допқа жабыстырылған сандарды алып сол орынға орналасу керек. «Қару» тобы Суретте көрсетілген сызба бойынша студенттер оқытушының пәрменімен жасырынған қарудың астындағы сандарды алып сол орынға саптық жүріспен орналасу керек. Екі жақты ойын |
|
Мысалы: Доп астында (1 .2 .3 .4. 5 .6 ) сандар жасырынып тұрады студенттер бір бірден алып сол орынға орналасу керек
Мысалы: Қарудың астында (1 .2 .3 .4. 5 .6 ) сандар жасырынып тұрады студенттер бір бірден алып сол орынға орналасу керек
|
|
|
Сабақтың соңы |
Студенттер тыныс жолдарын қалпына келтіреді. Қиындық тудырған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Бір-біріне кері байланыс жүргізеді.
|
|
Оқытушы студенттерге кері байланыс жүргізеді. Сабақ барысында жіберілген кемшіліктер мен нәтижелерді талқылайды. |
|
|
Қорытынды бағалау Сапқа қайта тұрғызу (БӘД) Студенттер сабақ соңында өздерінің түсіну деңгейін жасанды интеллект құралдар арқылы Рефлексия:
Үй тапсырмасы: жалпы дамыту және бой жазу жаттығуларын орындау |
|
Студенттердің үй тапсырмасын мұқият тындауын қадағалау |
||
шағым қалдыра аласыз
















