Білім беру ұйымының атауы ..............
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: WEB беттегі графика
|
Бөлім: |
Дизайн теориясы |
||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Web-бетке арналған графика |
||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
10.2.1.5 сурет файл форматтарыарасындағыайырмашылықтытүсіндіру; 10.2.1.6 графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет файл форматтары арасындағы айырмашылықты түсіндіру. Графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру, Paint растрлық графикалық редакторлардың көмегімен растрлық суреттерді құру, өңдеу және сақтау әдістерін үйрету. |
||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Барлық оқушылар: графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру; Оқушылардың көбісі: графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру. Кейбіреуі: графикалық файлдар форматтары арасындағы айырмашылықтарды талдайды |
||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||
|
Сабақтың басы
8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Оқушыларды түгендеу.
Сыныптың психологиялық ахуалыалыптастыру үшін «Айна»әдісі қолданылады.
Топқа бөлу. «флешка» әдісі. Тақтада әр түрлі флеш-жад тандап топтарға бөлінеді.
Үй жұмысын «Блиц сауалнама» стратегиясы арқылы тексеру. «Блиц сауалнама». Бірінші оқушы екінші оқушыға қысқа сұрақ қояды, екіншіжауабын айтып өзінің сұрағын үшінші оқушыға береді, сөйтіп тізбекпен соңғы оқушыға дейін. (ФБ) Мұғалім сауалнама процесін бақылайды және кері байланыс береді. Мұғалімнің сыныппен әңгімесі. - Компьютерлік графика деген не?
Білімді өзектендіру үшін, мәселені шешудіұсынамыз: Стандартты A4 өлшемінің түсті видеосі сканерленеді. Сканердің ажыратымдылығы 600 dpi, түс тереңдігі - 32 бит. Алынған видео файл қандай ақпарат көлеміне ие болады? |
Оқушылар амандасады.
Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады.
Тақтада ілініп тұрған флеш-жадтарды тандап , топтарға бөлінеді.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ
Лайк әдісі |
«Айна»әдісі
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Тақырып бойынша видео көру. (Web бетке арналған графика) Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Әрбір топ төмендегі ұғымдартуралы постер дайындайды және қалған топтарға үшсұрақ айындайды. (Бағалау критерийлерін әзірлеу): 1-ші топ: Графикалық файлдардың растрлық пішімі. 2-ші топ: Графикалық ақпараттардың пішімі. 3-ші топ: Растрлық графикалық редакторда суреттерді құру, өңдеу және сақтау. 4-ші топ: Графикалық файл форматтары. Қорытынды: топтық қорғау. (ФБ) «Екі жұлдыз, бір тілек» ( Екі жұлдыз – екі ұнаған нәрсе (жұмыс туралы) . Бір тілек -жақсартуды қажет ететін нәрсе). Бірін-бірі бағалау
(СЖ) Сергіту сәті Жеке жұмыс. Оқушыларға оқулықтағы «Қолдану, талдау»айдарындағы тапсырмаларды орындауды ұсыну. 56 бет. Тәжірибе тапсырмасын компьютерде орындау.
|
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Сайт дизайнын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайд. Оқушылардың іс-әрекеттері бояу арқылы бағаланады. Оқушылардың аты-жөні жазылған кесте ұяшықтарын қызыл, сары, жасыл түспен бояу.
ДК-де практикалық жұмысты орындайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Ең үздік жауап»
Лайк әдісі
ҚБ «Ең үздік жауап»
|
https://video-preview.s3.yandex.net/a2S-YQEAAAA.mp4 Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар Ватман, маркерлер, стикер. Суреттер Тірек-сызбалар
10 сынып оқылығы. 56 бет. Тәжірибе жұмыс.
Кесте
ҚБ парғы |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Тест. https://quizizz.com/join?gc=550865&source=liveDashboard
Рефлексия «Алғыс айтамын...»: Сабақтың соңында әрбіроқушыны серіктестік үшін алғыс айтқым келетін жігіттердің біреуін таңдап, осы ынтымақтастықтың нақты көрінісін түсіндіруге шақырыңыз. Өзін өзі алғыс үшінтаңдаған адамдар санынан алып тастау керек. Мұғалімніңалғыс сөзі ақырғы. Кері байланыс. Мұғалімге СМС жолдау.
Үйге тапсырма. Оқулықтағы «Талдау және синтездеу» айдарын үй жұмысы ретінде ұсыну. |
Тест тапсырмаларын орындау.
Оқушылар микрафон арқылы бір-бірлеріне алғыс айталды.
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
https://quizizz.com/join?gc=550865&source=liveDashboard
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Web-бетке арналған графика
Web-бетке арналған графика
Білім беру ұйымының атауы ..............
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: WEB беттегі графика
|
Бөлім: |
Дизайн теориясы |
||||||||||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Web-бетке арналған графика |
||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
10.2.1.5 сурет файл форматтарыарасындағыайырмашылықтытүсіндіру; 10.2.1.6 графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сурет файл форматтары арасындағы айырмашылықты түсіндіру. Графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру, Paint растрлық графикалық редакторлардың көмегімен растрлық суреттерді құру, өңдеу және сақтау әдістерін үйрету. |
||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Барлық оқушылар: графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру; Оқушылардың көбісі: графикалық файлдарды түрлендіру қажеттілігін түсіндіру. Кейбіреуі: графикалық файлдар форматтары арасындағы айырмашылықтарды талдайды |
||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтыңбарысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||
|
Сабақтың басы
8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Оқушыларды түгендеу.
Сыныптың психологиялық ахуалыалыптастыру үшін «Айна»әдісі қолданылады.
Топқа бөлу. «флешка» әдісі. Тақтада әр түрлі флеш-жад тандап топтарға бөлінеді.
Үй жұмысын «Блиц сауалнама» стратегиясы арқылы тексеру. «Блиц сауалнама». Бірінші оқушы екінші оқушыға қысқа сұрақ қояды, екіншіжауабын айтып өзінің сұрағын үшінші оқушыға береді, сөйтіп тізбекпен соңғы оқушыға дейін. (ФБ) Мұғалім сауалнама процесін бақылайды және кері байланыс береді. Мұғалімнің сыныппен әңгімесі. - Компьютерлік графика деген не?
Білімді өзектендіру үшін, мәселені шешудіұсынамыз: Стандартты A4 өлшемінің түсті видеосі сканерленеді. Сканердің ажыратымдылығы 600 dpi, түс тереңдігі - 32 бит. Алынған видео файл қандай ақпарат көлеміне ие болады? |
Оқушылар амандасады.
Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады.
Тақтада ілініп тұрған флеш-жадтарды тандап , топтарға бөлінеді.
Оқушылар өз ойларын ортаға салады
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ
Лайк әдісі |
«Айна»әдісі
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Тақырып бойынша видео көру. (Web бетке арналған графика) Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Әрбір топ төмендегі ұғымдартуралы постер дайындайды және қалған топтарға үшсұрақ айындайды. (Бағалау критерийлерін әзірлеу): 1-ші топ: Графикалық файлдардың растрлық пішімі. 2-ші топ: Графикалық ақпараттардың пішімі. 3-ші топ: Растрлық графикалық редакторда суреттерді құру, өңдеу және сақтау. 4-ші топ: Графикалық файл форматтары. Қорытынды: топтық қорғау. (ФБ) «Екі жұлдыз, бір тілек» ( Екі жұлдыз – екі ұнаған нәрсе (жұмыс туралы) . Бір тілек -жақсартуды қажет ететін нәрсе). Бірін-бірі бағалау
(СЖ) Сергіту сәті Жеке жұмыс. Оқушыларға оқулықтағы «Қолдану, талдау»айдарындағы тапсырмаларды орындауды ұсыну. 56 бет. Тәжірибе тапсырмасын компьютерде орындау.
|
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Сайт дизайнын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайд. Оқушылардың іс-әрекеттері бояу арқылы бағаланады. Оқушылардың аты-жөні жазылған кесте ұяшықтарын қызыл, сары, жасыл түспен бояу.
ДК-де практикалық жұмысты орындайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Ең үздік жауап»
Лайк әдісі
ҚБ «Ең үздік жауап»
|
https://video-preview.s3.yandex.net/a2S-YQEAAAA.mp4 Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар Ватман, маркерлер, стикер. Суреттер Тірек-сызбалар
10 сынып оқылығы. 56 бет. Тәжірибе жұмыс.
Кесте
ҚБ парғы |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Тест. https://quizizz.com/join?gc=550865&source=liveDashboard
Рефлексия «Алғыс айтамын...»: Сабақтың соңында әрбіроқушыны серіктестік үшін алғыс айтқым келетін жігіттердің біреуін таңдап, осы ынтымақтастықтың нақты көрінісін түсіндіруге шақырыңыз. Өзін өзі алғыс үшінтаңдаған адамдар санынан алып тастау керек. Мұғалімніңалғыс сөзі ақырғы. Кері байланыс. Мұғалімге СМС жолдау.
Үйге тапсырма. Оқулықтағы «Талдау және синтездеу» айдарын үй жұмысы ретінде ұсыну. |
Тест тапсырмаларын орындау.
Оқушылар микрафон арқылы бір-бірлеріне алғыс айталды.
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
https://quizizz.com/join?gc=550865&source=liveDashboard
|

шағым қалдыра аласыз





















