|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Батхалгазина Б |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
While циклі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 While цикл операторын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
While циклінің жұмысын анықтау; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
While циклінің орындалуын талдау, қолдану; |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
While циклін программада қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
||||
While циклі
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/3мин Үй тапсырмасын тексеру/2 мин Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл/4 мин |
Сәлемдесу,түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Гүлмен тілек» әдісі Үй тапсырмасын тексеру. Ойлануға берілген сұрақтар. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру, проблеманы бірге шешу.
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне гүлді беріп, бүгінгі сабаққа жылы лебіздерін айтады Оқушылар үй тапсырмасын оқиды Оқушылар берілген сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді. |
Күнделік кз ФБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру үй тапсырмасына 2балл Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Мұғалім оқушыларға сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша тиісті баллын қойып бағалайды. 1балл |
АКТ, интернет желісі, оқулық |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану. Оқулықпен жұмыс/7мин 2мин Жеке жұмыс 6мин 10ми |
Оқулықтағы жаңа ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Слайд материалы арқылы көрсету.
Мысалды талдау. Мұғалім көмектеседі. 1-тапсырма Мұғалім көмектеседі.
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Мұғалім көмектеседі. |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпентанысады. Визуалды ақпараталады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал мен визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау. Мұғалімді тыңдайды оқушылар мұғаліммен бірге мысалды талдайды 1-тапсырманы мұғалімнің нұсқауы бойынша өз бетінше орындайды. Практикалық жұмыста орындалған есептің программа кодын талдаңдар. k=N%10–сандардың жұп екенін анықтау; s+=k – жұп сандардың қосындысын анықтау; s%2=1-сандардың қосындысының тақ екенін анықтау Дескриптор - while циклінің қызметін анықтайды; - сандардың жұп немесе тақ екенін тексеру операторларын анықтайды. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының көбейтіндісін табатын программа кодын жаз. Дескриптор: -Санды енгізу кодын анықтайды; -Цифрлардың көбейтіндісін анықтайды; -While циклін қолданады; -Программа кодын компьютерде тексереді. |
«Мақтау-мадақтау» әдісі 1балл 3 балл 3балл |
Интербелсенді тақта, оқулық, компьютер Оқулық, компьютер Оқулық, компьютер Оқулық, компьютер |
|
Сабақтың соңы 3 мин 2 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Бүгінгі өткен сабақты бағала. Қажетті сөздер: Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
|
|
|
Үй тапсырмасы 1мин |
Шарт циклі while мен for параметрлі циклінің қызметіндегі негізгі ұқсастық пен айырмашылықтарды салыстыру |
Дәптерге үй тапсырмасын орындайды |
|
Оқулық, дәптер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
While циклі
While циклі
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Батхалгазина Б |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
While циклі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 While цикл операторын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
While циклінің жұмысын анықтау; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
While циклінің орындалуын талдау, қолдану; |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
While циклін программада қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
||||
While циклі
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/3мин Үй тапсырмасын тексеру/2 мин Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл/4 мин |
Сәлемдесу,түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Гүлмен тілек» әдісі Үй тапсырмасын тексеру. Ойлануға берілген сұрақтар. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру, проблеманы бірге шешу.
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне гүлді беріп, бүгінгі сабаққа жылы лебіздерін айтады Оқушылар үй тапсырмасын оқиды Оқушылар берілген сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді. |
Күнделік кз ФБ қою арқылы бағалау жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру үй тапсырмасына 2балл Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсету Мұғалім оқушыларға сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша тиісті баллын қойып бағалайды. 1балл |
АКТ, интернет желісі, оқулық |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану. Оқулықпен жұмыс/7мин 2мин Жеке жұмыс 6мин 10ми |
Оқулықтағы жаңа ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Слайд материалы арқылы көрсету.
Мысалды талдау. Мұғалім көмектеседі. 1-тапсырма Мұғалім көмектеседі.
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Мұғалім көмектеседі. |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпентанысады. Визуалды ақпараталады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал мен визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау. Мұғалімді тыңдайды оқушылар мұғаліммен бірге мысалды талдайды 1-тапсырманы мұғалімнің нұсқауы бойынша өз бетінше орындайды. Практикалық жұмыста орындалған есептің программа кодын талдаңдар. k=N%10–сандардың жұп екенін анықтау; s+=k – жұп сандардың қосындысын анықтау; s%2=1-сандардың қосындысының тақ екенін анықтау Дескриптор - while циклінің қызметін анықтайды; - сандардың жұп немесе тақ екенін тексеру операторларын анықтайды. N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының көбейтіндісін табатын программа кодын жаз. Дескриптор: -Санды енгізу кодын анықтайды; -Цифрлардың көбейтіндісін анықтайды; -While циклін қолданады; -Программа кодын компьютерде тексереді. |
«Мақтау-мадақтау» әдісі 1балл 3 балл 3балл |
Интербелсенді тақта, оқулық, компьютер Оқулық, компьютер Оқулық, компьютер Оқулық, компьютер |
|
Сабақтың соңы 3 мин 2 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бір ауыз сөз» әдісі |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Бүгінгі өткен сабақты бағала. Қажетті сөздер: Ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, есте сақтадым |
|
|
|
Үй тапсырмасы 1мин |
Шарт циклі while мен for параметрлі циклінің қызметіндегі негізгі ұқсастық пен айырмашылықтарды салыстыру |
Дәптерге үй тапсырмасын орындайды |
|
Оқулық, дәптер |
шағым қалдыра аласыз













