|
Бөлім: |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||
|
Педагогтің аты-жөні |
Зилгарина Д.С. |
|||
|
Күні: |
22.11.2024 ж. |
|||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ы. Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» Кәсібінен нәсіп тапқан. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.4.1.көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Ыбырай Алтынсариннің шығармашылығы мен оның өмір жолын еске түсіреді. Автордың ойын түсініп, көркем шығармадан алған әсерлерін сипаттап, хат немесе өлең жазады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 м 1 м 2 м 3 м 2 м |
Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» Ашық сабағымызды жылы лебіз бен сәттілік тілеуден бастайық. Топқа бөлу. «Тақия» әдісі бойынша. «Кәсіп» және «Еңбек» топтары. Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар, сіздерге Ыбырай аталарыңның бірнеше сұрақтары бар екен. Қане, жауап берейік. Әңгіме бойынша сұрақтар. Educaplay платформасы Миға шабуыл. «Еңбекке бейім болсаң, қатарыңнан кейін болмайсың» деген халық даналығы нені білдіреді? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі Кәсібінен нәсіп тапқан. |
Жылы лебіздерін білдіре отыра, жүректі бір-біріне табыстайды «Тақия» таңдап, топқа бөлінеді. Жазушының өмірі мен шығармашылығына байланысты сұрақтарға жауап береді. Шығармаға байланысты сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап береді. Бүгінгі сабақты болжайды. |
1 балл
2 балл
|
«Жүрек» көрнекілік «Тақия» көрнекілік https://studio.d-id.com/share?id=5b8299b9eda9dc82e89e68547934f8df&utm_source=copy https://www.educaplay.com/learning-resources/21454463-learning_resource.html |
|
Сабақтың ортасы 8 м 10 м 3 м 5 м |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс тапсырмасы. Топтық жұмыс. Кейіпкер. Кейіпкерді сипаттайтын екі сөз. Оқиға орнын көрсететін үш сөз. Негізгі мәселені білдіретін төрт сөз. Бірінші оқиға туралы 5 сөз. Екінші оқиға туралы 6 сөз. Үшінші оқиға туралы 7 сөз.
2-тапсырма. Жеке жұмыс. «РАФТ» әдісі Р – оқушы А – автор Ф – хат Т – Ыбырай Алтынсаринға хат Сергіту сәті. «Мамандық атаулары» 3-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Еңбек туралы өлең. Еңбекті сүй, құрметте, Керек болар еңбек те. Еңбек етсең емерсің, Жақын болшы еңбекке. Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс. Суретпен жұмыс. |
Әңгімедегі орын алған оқиғаларды еске түсіріп, пирамидаға жазады. Сұрақтың жауабын суреттер арқылы табады. Шығармадан алған әсерлері бойынша авторға хат жазады. Маманлық атауларын табады. Өлеңді дұрыс құрастырып дәптерге жазады. |
2 балл 2 балл
1 балл |
Үлестірмелі қағаз
с Слайд ла |
|
Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау 3 м |
4-тапсырма. «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттер арқылы еңбек жайлы мақал-мәтелдер.
Үй тапсырмасы: «Болашақта кім болуды армандайсың?» шығарма жазу. |
Суреттер арқылы мақал-мәтелдерді табады. |
2 балл |
|
|
Кері байланыс 3 м Бағалау 2 м |
«Мұғалімге хат» әдісі
|
|||
«Жақсы ауылының №1 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Ашық сабақ
«Ыбырай Алтынсарин
«Дүние қалай етсең табылады?»
Кәсібінен нәсіп тапқан»
Сынып: 5 «а»

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі: Зилгарина Д.С.
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы. Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?" ашық сабақ 5 сынып
Ы. Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?" ашық сабақ 5 сынып
|
Бөлім: |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||
|
Педагогтің аты-жөні |
Зилгарина Д.С. |
|||
|
Күні: |
22.11.2024 ж. |
|||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ы. Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» Кәсібінен нәсіп тапқан. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.4.1.көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Ыбырай Алтынсариннің шығармашылығы мен оның өмір жолын еске түсіреді. Автордың ойын түсініп, көркем шығармадан алған әсерлерін сипаттап, хат немесе өлең жазады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 м 1 м 2 м 3 м 2 м |
Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» Ашық сабағымызды жылы лебіз бен сәттілік тілеуден бастайық. Топқа бөлу. «Тақия» әдісі бойынша. «Кәсіп» және «Еңбек» топтары. Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар, сіздерге Ыбырай аталарыңның бірнеше сұрақтары бар екен. Қане, жауап берейік. Әңгіме бойынша сұрақтар. Educaplay платформасы Миға шабуыл. «Еңбекке бейім болсаң, қатарыңнан кейін болмайсың» деген халық даналығы нені білдіреді? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі Кәсібінен нәсіп тапқан. |
Жылы лебіздерін білдіре отыра, жүректі бір-біріне табыстайды «Тақия» таңдап, топқа бөлінеді. Жазушының өмірі мен шығармашылығына байланысты сұрақтарға жауап береді. Шығармаға байланысты сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап береді. Бүгінгі сабақты болжайды. |
1 балл
2 балл
|
«Жүрек» көрнекілік «Тақия» көрнекілік https://studio.d-id.com/share?id=5b8299b9eda9dc82e89e68547934f8df&utm_source=copy https://www.educaplay.com/learning-resources/21454463-learning_resource.html |
|
Сабақтың ортасы 8 м 10 м 3 м 5 м |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс тапсырмасы. Топтық жұмыс. Кейіпкер. Кейіпкерді сипаттайтын екі сөз. Оқиға орнын көрсететін үш сөз. Негізгі мәселені білдіретін төрт сөз. Бірінші оқиға туралы 5 сөз. Екінші оқиға туралы 6 сөз. Үшінші оқиға туралы 7 сөз.
2-тапсырма. Жеке жұмыс. «РАФТ» әдісі Р – оқушы А – автор Ф – хат Т – Ыбырай Алтынсаринға хат Сергіту сәті. «Мамандық атаулары» 3-тапсырма. Дәптермен жұмыс. Еңбек туралы өлең. Еңбекті сүй, құрметте, Керек болар еңбек те. Еңбек етсең емерсің, Жақын болшы еңбекке. Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс. Суретпен жұмыс. |
Әңгімедегі орын алған оқиғаларды еске түсіріп, пирамидаға жазады. Сұрақтың жауабын суреттер арқылы табады. Шығармадан алған әсерлері бойынша авторға хат жазады. Маманлық атауларын табады. Өлеңді дұрыс құрастырып дәптерге жазады. |
2 балл 2 балл
1 балл |
Үлестірмелі қағаз
с Слайд ла |
|
Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау 3 м |
4-тапсырма. «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттер арқылы еңбек жайлы мақал-мәтелдер.
Үй тапсырмасы: «Болашақта кім болуды армандайсың?» шығарма жазу. |
Суреттер арқылы мақал-мәтелдерді табады. |
2 балл |
|
|
Кері байланыс 3 м Бағалау 2 м |
«Мұғалімге хат» әдісі
|
|||
«Жақсы ауылының №1 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Ашық сабақ
«Ыбырай Алтынсарин
«Дүние қалай етсең табылады?»
Кәсібінен нәсіп тапқан»
Сынып: 5 «а»

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі: Зилгарина Д.С.
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз





















