|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Уәдеге адалдық |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1. Коммуникативтік
жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы
қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке
даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді қолдану, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады; Диалогке даярлықсыз қатысады, өз пікірін білдіреді; |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Адамның сырт келбеті мен мінезі» бөлімінің тақырыптары. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал .
Қызығушылықты ояту. «Ұлылар ұлағаты». Оқушылар ұлылардың даналық сөздерімен танысып, ой түйеді, өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Айтылған сөз, уәденің байламы жоқ, Өтірікке шындықтың қайраны жоқ, Шындық айттым осылай шырқыраған, Құл Қожа-Ахмет сөзінің жалғаны жоқ. Қожа Ахмет Йассауи Уәдені орындаудың ең дұрыс жолы – уәдені бермеу. Наполеон Бонапарт Дескриптор:
ҚБ
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар ұлылардың даналық сөздерімен танысып, ой түйеді, өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыпты анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықталады. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
5-сынып Қазақ тілі |
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. https://kitap.kz/audio-book/bota-bala-wokan2
1. Бала Шоқанның бойындағы қандай қасиет ұнады? Неге? 2. «Уәдеге адалдық» дегенді қалай түсінесіңдер? Осындай қасиетті қай сыныптастарыңның бойынан байқадыңдар? Әңгімелеп беріңдер.
ҚБ
Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданады; Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады. Жинақтық сан есімдерді қатыстырады; Тыңдалым мәтінінің қысқаша мазмұнын жазады; Жинақтық сан есімдерге сұрақ қояды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
5-сынып Қазақ тілі https://kitap.kz/audio-book/bota-bala-wokan2 Сапарали Бегалин |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уәдеге адалдық
Уәдеге адалдық
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Уәдеге адалдық |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1. Коммуникативтік
жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы
қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке
даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді қолдану, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым, айтылым мақсаты бойынша: Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданады; Диалогке даярлықсыз қатысады, өз пікірін білдіреді; |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет |
||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Адамның сырт келбеті мен мінезі» бөлімінің тақырыптары. |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал .
Қызығушылықты ояту. «Ұлылар ұлағаты». Оқушылар ұлылардың даналық сөздерімен танысып, ой түйеді, өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Айтылған сөз, уәденің байламы жоқ, Өтірікке шындықтың қайраны жоқ, Шындық айттым осылай шырқыраған, Құл Қожа-Ахмет сөзінің жалғаны жоқ. Қожа Ахмет Йассауи Уәдені орындаудың ең дұрыс жолы – уәдені бермеу. Наполеон Бонапарт Дескриптор:
ҚБ
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар ұлылардың даналық сөздерімен танысып, ой түйеді, өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі тақырыпты анықтайды. Сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критетийлерін анықталады. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
5-сынып Қазақ тілі |
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. https://kitap.kz/audio-book/bota-bala-wokan2
1. Бала Шоқанның бойындағы қандай қасиет ұнады? Неге? 2. «Уәдеге адалдық» дегенді қалай түсінесіңдер? Осындай қасиетті қай сыныптастарыңның бойынан байқадыңдар? Әңгімелеп беріңдер.
ҚБ
Тапсырма.
Дескриптор:
ҚБ Бағалау. «Күн мен бұлт» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Оқушылар сан есімдердің мағыналық түрлерін қолданады; Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады. Жинақтық сан есімдерді қатыстырады; Тыңдалым мәтінінің қысқаша мазмұнын жазады; Жинақтық сан есімдерге сұрақ қояды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
5-сынып Қазақ тілі https://kitap.kz/audio-book/bota-bala-wokan2 Сапарали Бегалин |
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз




















