Материалдар / "Уәдеге адалдық" тақырыбындағы 5-сыныпқа арналған қазақ тілінен ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Уәдеге адалдық" тақырыбындағы 5-сыныпқа арналған қазақ тілінен ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
"Уәдеге адалдық" тақырыбындағы 5-сыныпқа арналған қазақ тілінен ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қаңтар 2019
3006
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Бекітемін:» «Келісемін:»

24 лицей директоры: Директордың БОІЖ

____________ Л.М.Байымбетова орынбасары: Б.М.Отепбекова

27.02.2018 ______________ 27.02.2018


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ


Бөлім: 8 4-сабақ

Адамның сырт келбеті мен мінезі

Сабақ тақырыбы

Лексикалық тақырып:Уәдеге адалдық

Грамматикалық тақырып: Реттік сан есім

Күні: 28.02.2018 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Махметова М.Б.

Сынып: 5

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау;

5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу;

Сабақ мақсаттары

(Бағалау критерийі)

Барлық оқушылар орындай алады:тірек сөздер арқылы сабақ тақырыбы мен мақсатын болжай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: реттік сан есімді қатыстыра отырып диалогтықайта құрады, реттік сан есімдерге морфологиялық талдау жасай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: оқылым материалы бойынша негізгі ақпаратты сақтай отырып, «Уәдеге адал болудың маңыздылығы» тақырыбында жинақы мәтін жазады, реттік сан есімдерді қолданады.

Тілдікмақсат

Оқушыларорындайалады:мәтіндітүсінеді, көтерілген мәселе мен қосымша ақпаратты анықтайды, сұрақтарға жауап береді, диалогтікқарым-қатынасқатүседі, өзойынқысқашажеткізеді. 

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сан есімдер, реттік сан есім

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:не себепті ...?

Ойлау дағдылары

Жоғары деңгей дағдылары

Пәнаралық байланыс

Әдебиет

Алдыңғы оқу:

  1. Сұрақтар қою арқылы еске түсіру

Сабақ барысы

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Қалыптастырушы

бағалау

Ресурстар

Сабақ басы

2 минут



2 минут

1-әрекет. Ұжымдық жұмыс. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы өзара сан есім қатысқан тілек айтады.


2-әрекет. Ұжымдық жұмыс. «Өз орныңды тап» әдісі арқылы негізгі, туынды, күрделі сан есімдермен топқа бөлу.

І топ – төрт, мың, жүз, екі;

ІІ топ – ондаған, алпыстай, үшінші, алтау;

ІІІ топ – екі жүз елу, сексен жетінші, бес-бестен, үштің бірі

-Қалай ойлайсыңдар, не себепті бұлай бөлдім сендерді?


Жүрек



Қима қағаздары

4 минут

3-әрекет.Ұжымдық жұмыс: «Білімді озар бәйгеде» әдісі бойынша интербелсенді тақтада көрсетілген тесттік сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

-Сұрақтарға 20 секунд ішінде жауап бер.

«Жарайсыңдар!» сөзін қолдану

АКТ

Kahoot.kz

Сабақ ортасы

3 минут

4-әрекет. «Серпілген сауал» әдісі арқылы реттік сан есім туралы білімдері нақтыланады.

-Ерболат, үйге қосымша қандай тапсырма бердім?

-Арыстан, реттік сан есім дегеніміз не?

-Ғабит, қалай ойлайсың, оның жұрнақтары қандай?

-Әдемі, реттік сан есім жұрнақтарының жазылу емлесі туралы не айтар едің?


5-әрекет. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау. Әр бір оқушыда бағдаршам түстеріне сәйкес карточкалар таратылған. Мұғалім олардың сабақты меңгергендеріне байланысты карточкаларды көтеруін сұрайды.

*Жасыл карточка көтерген оқушылар – барлығын түсінді. - Не түсіндіңіз?

*Сары және қызыл карточка көтергендер: - Сіздерге не түсініксіз?

Доп, қызыл-жасыл түсті парақтар

4 минут

6-әрекет. Жеке жұмыс. «Шоу ми» әдісі арқылы есептік сан есімдерге реттік сан есімнің жұрнақтарын жалғайды.

Дескриптор:

-айтылған сөздерді мұқият тыңда;

-есептік сан есімдерге жалғанатын реттік сан есімнің жұрнақтарын жазып көрсет.

7-әрекет. «Менен кеңес» әдісі арқылы топсырма орындауда қателекскен оқушыларға 1-2 кеңес айту арқылы бағалау.

А4 парақтары, маркерлер.

1 мин

8-әрекет. Топтық жұмыс.Бағалау критерийі:

«Адасқан әріптер» әдісі арқылы адасқан әріптерді құрастыра отырып, сабақтың лексикалық тақырыбын болжау.


Дескриптор:

- адасқан әріптерден сөз құра;

- топ болып бірге жарияла.

9-әрекет. Жеке жұмыс.

«Бас бармақ» әдісін қолдану.


Әріптер бейнеленген А4 парағы

4 минут дайындыққа


5 минут рөлге бөліп оқуға

10-әрекет. Топтық жұмыс.Бағалау критерийі:реттік сан есімді қатыстыра отырып диалогты қайта құрады, рөлге бөліп оқиды, қолданған реттік сан есімдерге морфологиялық талдау жасайды.

Дескриптор:

- мәтінді түсініп оқиды;

-реттік сан есімді қолдана отырып, Шоқан мен Мысықтың диалогін қайта құрастырады;

- диалогты рөлге бөліп оқиды;

- реттік сан есімдерге морфологиялық талдау жасайды.


11-әрекет. Жеке жұмыс.

«Еркін сауал» әдісі бойынша сұрақтар қою арқылы бағалау.

-Мәтін кімдер туралы?

-Бала Шоқанның бойындағы қандай қасиет ұнады?

-«Уәдеге адалдық» дегенді қалай түсіндің?

-Уәдеге адал болудың оң қасиеттері қандай?

-«Уәдеге адалдық» сөзін тағы қандай сөздермен алмастыруға болады?



Мәтін. А3 парағы, маркерлер

Сабақ соңы

5 мин жазуға


2 минут топтан іріктеп таңдауға


6 минут топ атынан оқып, талдауға

12-әрекет. Жеке жұмыс. Топтық жұмыс. Бағалау критерийі:

оқылым материалы бойынша негізгі ақпаратты сақтай отырып, «Уәдеге адал болудың маңыздылығы» тақырыбында жинақы мәтін жазады.

Дескриптор:

-оқылым материалы бойынша негізгі ақпараттарды сақтап, «Уәдеге адал болудың маңыздылығы» тақырыбында жинақы мәтін жаз;

- мәтінде реттік сан есімдерді қолдан;

- мәтін 5-6 сөйлемнен құралуы керек.

13-әрекет. Топтық бағалау.

«Ұнады/Ұнамады» әдісі арқылы бағалау және себебін сұрау


Дәптер



2 минут

14-әрекет. Үш «Қ» әдісі бойынша кері байланыс орнатады.

«Қызық, Қиын, Құнды»


Үй жұмысы:

100-беттегі 6-тапсырма.



















Төрт мың жүз екі

ондаған алпыстай үшінші алтау

екі жүз елу сексен жетінші бес-бестенүштің бірі































Оқушылардың аты-жөні





Топта әрқайсысына міндеттерді үйлестіріп, өз міндеттерін атқарады.





Идеялар ұсынады





Топ ішіндегі талқылауға белсене қатысады. (ұсынған идеялар, мәліметтерді жетілдіріп, жалпылайды)





Топ қатысушыларына көмектеседі





Мұқият тыңдап, сұрақтар қояды





Талқылау жүргізе біледі (сыпайы түрде қарсылық көрсетіп, дау тудырған сұрақтарға дұрыс шешім беруге тырысты)








Оқушылардың аты-жөні





Топта әрқайсысына міндеттерді үйлестіріп, өз міндеттерін атқарады.





Идеялар ұсынады





Топ ішіндегі талқылауға белсене қатысады. (ұсынған идеялар, мәліметтерді жетілдіріп, жалпылайды)





Топ қатысушыларына көмектеседі





Мұқият тыңдап, сұрақтар қояды





Талқылау жүргізе біледі (сыпайы түрде қарсылық көрсетіп, дау тудырған сұрақтарға дұрыс шешім беруге тырысты)







Оқушылардың аты-жөні





Топта әрқайсысына міндеттерді үйлестіріп, өз міндеттерін атқарады.





Идеялар ұсынады





Топ ішіндегі талқылауға белсене қатысады. (ұсынған идеялар, мәліметтерді жетілдіріп, жалпылайды)





Топ қатысушыларына көмектеседі





Мұқият тыңдап, сұрақтар қояды





Талқылау жүргізе біледі (сыпайы түрде қарсылық көрсетіп, дау тудырған сұрақтарға дұрыс шешім беруге тырысты)







Оқушылардың аты-жөні





Топта әрқайсысына міндеттерді үйлестіріп, өз міндеттерін атқарады.





Идеялар ұсынады





Топ ішіндегі талқылауға белсене қатысады. (ұсынған идеялар, мәліметтерді жетілдіріп, жалпылайды)





Топ қатысушыларына көмектеседі





Мұқият тыңдап, сұрақтар қояды





Талқылау жүргізе біледі (сыпайы түрде қарсылық көрсетіп, дау тудырған сұрақтарға дұрыс шешім беруге тырысты)







1.Диалогқа қолданылған реттік сан есім:________________________________


2.Түбірі – _____________________________


3.Жұрнағы – __________________________


4.Ненің жұрнағы? – ______________________________________


5.Сөз табы – ______________________________________


6.Мағыналық түрі - ______________________________________


7.Сұрағы – ______________________________________


8.Құрамына қарай – ______________________________________


9.Тұлғасына қарай - _____________________________________

1.Диалогқа қолданылған реттік сан есім:________________________________


2.Түбірі – _____________________________


3.Жұрнағы – __________________________


4.Ненің жұрнағы? – ______________________________________


5.Сөз табы – ______________________________________


6.Мағыналық түрі - ______________________________________


7.Сұрағы – ______________________________________


8.Құрамына қарай – ______________________________________


9.Тұлғасына қарай - ______________________________________

1.Диалогқа қолданылған реттік сан есім:________________________________


2.Түбірі – _____________________________


3.Жұрнағы – __________________________


4.Ненің жұрнағы? – ______________________________________


5.Сөз табы – ______________________________________


6.Мағыналық түрі - ______________________________________


7.Сұрағы – ______________________________________


8.Құрамына қарай – ______________________________________


9.Тұлғасына қарай - ______________________________________

1.Диалогқа қолданылған реттік сан есім:________________________________


2.Түбірі – _____________________________


3.Жұрнағы – __________________________


4.Ненің жұрнағы? – ______________________________________


5.Сөз табы – ______________________________________


6.Мағыналық түрі - ______________________________________


7.Сұрағы – ______________________________________


8.Құрамына қарай – ______________________________________


9.Тұлғасына қарай - ______________________________________


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!