|
Бөлім: |
2. Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Чажаева Айжан Сағымжанқызы |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық пен сараңдық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.2.1.1 – әдеби шығармалардағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтар Желтоқсан – бірлік және ынтымақ айы Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау; Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
|
Амандасады Жаман әдеттер жазылған қағаздарды қоқыс жәшігіне тастайды |
|
Көңілді музыка |
||
|
Сабақтың ортасы 25 минут
|
Жеке жұмыс. Тест жұмысы. Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша тест сұрақтары таратылады.
|
Тест жұмысы. (3 балл) -Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді; -Бір-бірін дұрыс жауаптармен сәйкестендіріп тексереді.
Дескриптор - Дұрыс жауаптардың саны аз (3–4 дұрыс жауап)- 1 балл - Жауаптары негізінен дұрыс (5–7 дұрыс жауап) -2 балл - Барлық немесе көпшілігі дұрыс жауап (8–9 дұрыс жауап)-3балл |
Оқушылар бір-бірін бағалайды |
Таратпа қағаз, слайд |
||
Ойлан. Жұптас. Бөліс Кейіпкердің портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Кестелер таратылады.
|
Жұптар кестені толтырып, жауап береді. (3 балл)
Дескрипторлар: -кейіпкердің портреттік, іс-әрекеттік сипаттамаларын дұрыс сипаитайды; -әр сипаттаманың көрсететін қасиетін анықтайды; -жауаптарын нақты әрі түсінікті жазады |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет |
Таратпа қағаз, слайд |
|||
Жомарттықтың 4 белгісі
5-топ: жомарттық пен сараңдық |
4 белгі бойынша топтар постер қорғайды |
Топтар бір-бірін бағалайды |
Плакаттар, слайд |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«WordWall» платформасы арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылаймын. https://wordwall.net/embed/5889d012f1344df2a8f293df1b8392d8?themeId=1&templateId=5&fontStackId=0 |
Оқушылар сілтемеге өтіп, тапсырманы орындайды |
Мадақтау, қолпаштау |
«WordWall» платформасы |
||
|
Рефлексия |
Үйге: Шығармадан алған әсерлері бойынша автоға хат жазу |
Оқушылар сабаұ бойынша кері байланыс береді |
Мұғалім сабақ соңында қорытынды баға қояды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық пен сараңдық
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық пен сараңдық
|
Бөлім: |
2. Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Чажаева Айжан Сағымжанқызы |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық пен сараңдық |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.2.1.1 – әдеби шығармалардағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтар Желтоқсан – бірлік және ынтымақ айы Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау; Уақытты тиімді жоспарлай білу және кез-келген іс-әрекеттің нәтижелеріне қол жеткізу және жақсарту үшін күш салу Құндылық: бірлік және ынтымақ бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
|
Амандасады Жаман әдеттер жазылған қағаздарды қоқыс жәшігіне тастайды |
|
Көңілді музыка |
||
|
Сабақтың ортасы 25 минут
|
Жеке жұмыс. Тест жұмысы. Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша тест сұрақтары таратылады.
|
Тест жұмысы. (3 балл) -Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді; -Бір-бірін дұрыс жауаптармен сәйкестендіріп тексереді.
Дескриптор - Дұрыс жауаптардың саны аз (3–4 дұрыс жауап)- 1 балл - Жауаптары негізінен дұрыс (5–7 дұрыс жауап) -2 балл - Барлық немесе көпшілігі дұрыс жауап (8–9 дұрыс жауап)-3балл |
Оқушылар бір-бірін бағалайды |
Таратпа қағаз, слайд |
||
Ойлан. Жұптас. Бөліс Кейіпкердің портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Кестелер таратылады.
|
Жұптар кестені толтырып, жауап береді. (3 балл)
Дескрипторлар: -кейіпкердің портреттік, іс-әрекеттік сипаттамаларын дұрыс сипаитайды; -әр сипаттаманың көрсететін қасиетін анықтайды; -жауаптарын нақты әрі түсінікті жазады |
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет |
Таратпа қағаз, слайд |
|||
Жомарттықтың 4 белгісі
5-топ: жомарттық пен сараңдық |
4 белгі бойынша топтар постер қорғайды |
Топтар бір-бірін бағалайды |
Плакаттар, слайд |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«WordWall» платформасы арқылы бүгінгі тақырыпты қорытындылаймын. https://wordwall.net/embed/5889d012f1344df2a8f293df1b8392d8?themeId=1&templateId=5&fontStackId=0 |
Оқушылар сілтемеге өтіп, тапсырманы орындайды |
Мадақтау, қолпаштау |
«WordWall» платформасы |
||
|
Рефлексия |
Үйге: Шығармадан алған әсерлері бойынша автоға хат жазу |
Оқушылар сабаұ бойынша кері байланыс береді |
Мұғалім сабақ соңында қорытынды баға қояды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















