Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
|
|
|
Қостанай қ. ФМБ НЗМ |
|||||||||||||
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
|||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Тәрбиенің қайнар бұлағы» Мектеп: Ғ.Ақтаев атындағы |
||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 Т1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» |
|||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
Т/Ж2.Әдеби шығарманың тұжырымдамасы . |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
диалект сөздерді сөздерді жатқа айта алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: әйдік, реуішті |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, Құрмет, Ынтымақтастық. |
|||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Шет ел әдебиетіндегі еңбек тақырыбы бойынша шолу жасау. |
|||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Презентация |
|||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Еңбек етуге шақыру. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қоғам, қазақ тілі. |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Атымтай Жомарт» |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ой шақыру 4 минут |
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау.Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы. Төменде берілген сурет қиындылары арқылы 4 топқа бөлінеді, шығарма мазмұнын болжауға тырысады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
слайд |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 6 минут 3 минут 2 минут 2 минут 4 минут 8 минут 8 минут 2 минут |
Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру. Топтық жұмыс.
Еңбек
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. -Еңбек дегеніміз не? -Еңбек етуге ерінген адам қандай болады? -Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер?
Тапсырма. Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру.
Тексеру. Өксіген - шөлдеген мағынасында. Қынарда - жағасында, маңында. Жай - орын, қоныс. Жанабында - жаныңда, маңында. Франк - Француз ақшасы Талқылау. Кері байланыс. Жұптық жұмыс.
Оқушылардың назарына Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі қойылады. http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7527 Тапсырма. Топтық жұмыс. 1 топ: Кейіпкерлерге постер арқылы мінездеме береді. 2 топ: Кейіпкерлер әрекеттерін ментальды карта арқылы қорғайды. 3 топ: Әңгіменің негізгі идеясы мен құндылығы бойынша постер жасайды. 4 топ: Шығарманың өмірмен байланысы және біздің көзқарасымыз.
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. Кері байланыс. Топтық бағалау. (Әр оқушыға қызыл, сары, көк түстердегі қағаз қиындыларын үлестіріп беру. Осы қағаздарды көтеру арқылы өзге топты бағалайды.) Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті
«Шеңбер» ойыны. Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? Антон қандай қорытынды шығарды? Антон сияқты сенің бірге оқыған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
Болашақта кім болам деп
армандайсың? Ыбырай аталарыңның еңбек тақырыбына жазған тағы қандай әңгімелерін білесіңдер?
Жетістік критерийлері:
|
Слайд
Үлістірмелі қағаз, Слайд
Слайд
http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7527
слайд |
||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 3 минут |
Рефлекция
О |
слайд |
||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
|||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?"
Ы.Алтынсарин "Дүние қалай етсең табылады?"
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
|
|
|
Қостанай қ. ФМБ НЗМ |
|||||||||||||
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
|||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Тәрбиенің қайнар бұлағы» Мектеп: Ғ.Ақтаев атындағы |
||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 Т1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» |
|||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
Т/Ж2.Әдеби шығарманың тұжырымдамасы . |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
диалект сөздерді сөздерді жатқа айта алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: әйдік, реуішті |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, Құрмет, Ынтымақтастық. |
|||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Шет ел әдебиетіндегі еңбек тақырыбы бойынша шолу жасау. |
|||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Презентация |
|||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Еңбек етуге шақыру. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қоғам, қазақ тілі. |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Атымтай Жомарт» |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ой шақыру 4 минут |
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау.Топқа бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы. Төменде берілген сурет қиындылары арқылы 4 топқа бөлінеді, шығарма мазмұнын болжауға тырысады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
слайд |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 6 минут 3 минут 2 минут 2 минут 4 минут 8 минут 8 минут 2 минут |
Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру. Топтық жұмыс.
Еңбек
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. -Еңбек дегеніміз не? -Еңбек етуге ерінген адам қандай болады? -Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер?
Тапсырма. Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру.
Тексеру. Өксіген - шөлдеген мағынасында. Қынарда - жағасында, маңында. Жай - орын, қоныс. Жанабында - жаныңда, маңында. Франк - Француз ақшасы Талқылау. Кері байланыс. Жұптық жұмыс.
Оқушылардың назарына Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі қойылады. http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7527 Тапсырма. Топтық жұмыс. 1 топ: Кейіпкерлерге постер арқылы мінездеме береді. 2 топ: Кейіпкерлер әрекеттерін ментальды карта арқылы қорғайды. 3 топ: Әңгіменің негізгі идеясы мен құндылығы бойынша постер жасайды. 4 топ: Шығарманың өмірмен байланысы және біздің көзқарасымыз.
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. Кері байланыс. Топтық бағалау. (Әр оқушыға қызыл, сары, көк түстердегі қағаз қиындыларын үлестіріп беру. Осы қағаздарды көтеру арқылы өзге топты бағалайды.) Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті
«Шеңбер» ойыны. Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? Антон қандай қорытынды шығарды? Антон сияқты сенің бірге оқыған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
Болашақта кім болам деп
армандайсың? Ыбырай аталарыңның еңбек тақырыбына жазған тағы қандай әңгімелерін білесіңдер?
Жетістік критерийлері:
|
Слайд
Үлістірмелі қағаз, Слайд
Слайд
http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7527
слайд |
||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 3 минут |
Рефлекция
О |
слайд |
||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
|||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





қушылар
параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді.
Осыдан соң олар сабақ туралы төменде берілген суреттегі сұрақтарға
жауап беріп, салынған саусақтарына жазады.












