Сабақ жоспары
Пән: Әдебиеттік оқу
|
САБАҚ: Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі |
Мектеп: Абай атындағы №31 мектеп |
|
|
Күні: 11.10.2018ж. |
Мұғалімнің аты - жөні: Бекжігітова Б |
|
|
Сынып: 4 «Д» сынып |
Қатысқандар: 31 |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Оқушыларды Ы.Алтынсариннің «Қарабатыр» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.Ертегі арқылы ой-өрісін,тіл байлығын дамыту.Туған жерді сүюге,қадірлеуге,құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
Сұрақтарға жауап бере алады |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||
|
Ертегіні тізбектеп оқи алады. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||
|
Мазмұнын айта алады |
||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады Өз ойын еркін айта алады |
|
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қазақ тілі орыс тілі ағылшын тілі |
||
|
Ертегі сказка fairu tale |
|||
|
Диалог құруға , шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Ертегіде не жайында айтылған? |
|||
|
Ертегідегі кейіпкерлерді ата.? |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Логогриф |
||
|
Жоспар |
Уақыты |
Жоспарланған жаттығу:Қарабатыр Ресурстар |
|
|
Басы |
1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Құрметпенен сіздерге, Бас иеміз біз. |
Шаттық шеңбері |
|
|
5 мин
1 мин
3 мин |
Оқушылардың құрап келген сөзжұмбақтарын сұрау Топқа бөлу 1-топ: Алғырлар 2-топ: Тапқырлар 3-топ:Ойшылдар Ойын: «Білгенге маржан» Бұл ойында әр топқа тапсырмалар беріледі.Топпен бірлесіп орындау. |
АКТ
плакат |
|
|
5 мин 3 мин 3 мин 6 мин 2 мин 3 мин 5 мин 2 мин 1 мин |
Топтық жұмыс 1-топ: Айтыс 2-топ: Батырлар жыры 3-топ: Ертегілер туралы жазу. Бұлардың барлығын бір сөзбен неге жатқызамыз? Ой қозғау Ертегі тыңдағанды ұнатасыңдар ма? Қандай ертегілерді білеміз?
Қандай ертегіні көрдіңдер? Ойын: «Айырмашылығын тап» Мақсаты: ертегінің айырмашылығы мен ұқсастығын табу.
Жаңа сабақ Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі
Оқушылар Ы.Алтынсарин туралы жинаған мәліметтерін оқиды. Оқылым: Мұғалімнің түсіндіруі Әр топтан оқушылар тізбектеп оқиды. Тізбектеп оқу Түсінік айту Сұрақ-жауап алмасу
Жазылым: Сөздікті дәптерге жаздыру. Сергіту сәті Ертегі бойынша сахналау
Өзіндік жұмыс Оқушылар кеспемен жұмыс жасайды.
|
телевизор Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
|
|
Саралау оқушыға мейлінші қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Шығармашылық тапсырмалар беру арқылы |
Бағалау Басбармақ арқылы бағалау |
Пәнаралық байланыс-АКТ қазақ тілі, өзін-өзі тану |
||
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Примбетова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі
Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі
Сабақ жоспары
Пән: Әдебиеттік оқу
|
САБАҚ: Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі |
Мектеп: Абай атындағы №31 мектеп |
|
|
Күні: 11.10.2018ж. |
Мұғалімнің аты - жөні: Бекжігітова Б |
|
|
Сынып: 4 «Д» сынып |
Қатысқандар: 31 |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Оқушыларды Ы.Алтынсариннің «Қарабатыр» ертегісінің мазмұнымен таныстыру.Ертегі арқылы ой-өрісін,тіл байлығын дамыту.Туған жерді сүюге,қадірлеуге,құрметтеуге тәрбиелеу. |
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
Сұрақтарға жауап бере алады |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||
|
Ертегіні тізбектеп оқи алады. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||
|
Мазмұнын айта алады |
||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады Өз ойын еркін айта алады |
|
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қазақ тілі орыс тілі ағылшын тілі |
||
|
Ертегі сказка fairu tale |
|||
|
Диалог құруға , шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||
|
Ертегіде не жайында айтылған? |
|||
|
Ертегідегі кейіпкерлерді ата.? |
|||
|
Алдыңғы оқу: |
Логогриф |
||
|
Жоспар |
Уақыты |
Жоспарланған жаттығу:Қарабатыр Ресурстар |
|
|
Басы |
1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Құрметпенен сіздерге, Бас иеміз біз. |
Шаттық шеңбері |
|
|
5 мин
1 мин
3 мин |
Оқушылардың құрап келген сөзжұмбақтарын сұрау Топқа бөлу 1-топ: Алғырлар 2-топ: Тапқырлар 3-топ:Ойшылдар Ойын: «Білгенге маржан» Бұл ойында әр топқа тапсырмалар беріледі.Топпен бірлесіп орындау. |
АКТ
плакат |
|
|
5 мин 3 мин 3 мин 6 мин 2 мин 3 мин 5 мин 2 мин 1 мин |
Топтық жұмыс 1-топ: Айтыс 2-топ: Батырлар жыры 3-топ: Ертегілер туралы жазу. Бұлардың барлығын бір сөзбен неге жатқызамыз? Ой қозғау Ертегі тыңдағанды ұнатасыңдар ма? Қандай ертегілерді білеміз?
Қандай ертегіні көрдіңдер? Ойын: «Айырмашылығын тап» Мақсаты: ертегінің айырмашылығы мен ұқсастығын табу.
Жаңа сабақ Ы.Алтынсарин «Қарабатыр» ертегісі
Оқушылар Ы.Алтынсарин туралы жинаған мәліметтерін оқиды. Оқылым: Мұғалімнің түсіндіруі Әр топтан оқушылар тізбектеп оқиды. Тізбектеп оқу Түсінік айту Сұрақ-жауап алмасу
Жазылым: Сөздікті дәптерге жаздыру. Сергіту сәті Ертегі бойынша сахналау
Өзіндік жұмыс Оқушылар кеспемен жұмыс жасайды.
|
телевизор Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
|
|
Саралау оқушыға мейлінші қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Шығармашылық тапсырмалар беру арқылы |
Бағалау Басбармақ арқылы бағалау |
Пәнаралық байланыс-АКТ қазақ тілі, өзін-өзі тану |
||
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Примбетова
шағым қалдыра аласыз























