|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: IІ. Уақыт – ұлы күш. Абай Құнанбайұлы «Сағаттың шықылдағы-емес ермек» |
||||||||||
|
Күні : 18.09.2024ж-19.09.2024ж |
Педагогтің аты-жөні: Жамай А.А |
||||||||||
|
Сынып: 7«Б»,«Г» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Уақыт - сый. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.1.1 мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау; 7.5.1.2 салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжайды,салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолданады |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уа қыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжайды. |
Қолпаштау |
Слайд |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 10 мин 8 мин 8 мин |
1.Сөздікпен жұмыс. Керемет-отлично Мәдениеттілік-культура, культурность Азық-пропитание Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС Айтылым 1-тапсырма Бір-біріңнен: «Сағат неше болды?»- деп сұраңдар. Суреттерді пайдаланыңдар. ЕБҚ оқушылар жақсы оқитын оқушымен жұптасып, тапсырманы орындайды ТОПТЫҚ ЖҰМЫС Жазылым 2-тапсырма Сөздерден сөйлем құрап жазыңдар. ЕБҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды Тыңдалым. Айтылым. Тілдік бағдар. Сын есімнің шырайлары: Сын есімнің шырай категориясы ұқсас заттардың сынын, санын, сапасын өзара салыстырып көрсетеді. Сын есімнің шырайлары сапалық сын есімдерден жасалады. Олар қосымшалар жалғану арқылы, күшейткіш буынның үстелуі немесе сөздер үстеулер арқылы жасалады. ЖЕКЕ ЖҰМЫС Жазылым Сапалық сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырайға арналдырып, сөйлем құрастырып жазыңдар. |
Тыңдалым,айтылым. Айтылым 1-тапсырма Бір-біріңнен: «Сағат неше болды?»- деп сұрайды. Суреттерді пайдаланады Жазылым 2-тапсырма Үлгі: Азамат, сағат неше болды? Сағат онға бес минут қалды, кешкі сағат сегіз, таңертең сағат тоғызда, екіден он бес минут кеткенде, түнгі он екіде,тоғыз жарымға дейін. Тыңдалым. Айтылым. Тілдік бағдар.
Жазылым Сапалық сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырайға арналдырып, сөйлем құрастырып жазады. Жақсы, жаман, қымбат, арзан, қара, ақ. |
«Қолпаштау» Дескриптор: - берілген қатардан «талапты» сөзіне синоним бола алатын сөздерді табады. Сол сөздерді қатыстырып, тіл үйренуге байланысты 3 сөйлем құрап жазады Дескриптор: - Сөздерге тиісті көмекші есімдерді жалғап жазады -сауатты жазады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» «Бас бармақ»
Өзара бағалау
|
Оқулық 34 бет сөздік слайд
суреттер
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин
2 мин |
Үй тапсырмасын беру : Ережелерді жаттап келу. Сөздікті қайталау. |
|
|||||||||
|
Кері байланыс Білім баспалдағы |
Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады |
|
|||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уақыт сый
Уақыт сый
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: IІ. Уақыт – ұлы күш. Абай Құнанбайұлы «Сағаттың шықылдағы-емес ермек» |
||||||||||
|
Күні : 18.09.2024ж-19.09.2024ж |
Педагогтің аты-жөні: Жамай А.А |
||||||||||
|
Сынып: 7«Б»,«Г» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Уақыт - сый. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.1.1 мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау; 7.5.1.2 салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжайды,салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолданады |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уа қыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжайды. |
Қолпаштау |
Слайд |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 10 мин 8 мин 8 мин |
1.Сөздікпен жұмыс. Керемет-отлично Мәдениеттілік-культура, культурность Азық-пропитание Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС Айтылым 1-тапсырма Бір-біріңнен: «Сағат неше болды?»- деп сұраңдар. Суреттерді пайдаланыңдар. ЕБҚ оқушылар жақсы оқитын оқушымен жұптасып, тапсырманы орындайды ТОПТЫҚ ЖҰМЫС Жазылым 2-тапсырма Сөздерден сөйлем құрап жазыңдар. ЕБҚ оқушылар барлық оқушылармен топтасып, тапсырманы орындайды Тыңдалым. Айтылым. Тілдік бағдар. Сын есімнің шырайлары: Сын есімнің шырай категориясы ұқсас заттардың сынын, санын, сапасын өзара салыстырып көрсетеді. Сын есімнің шырайлары сапалық сын есімдерден жасалады. Олар қосымшалар жалғану арқылы, күшейткіш буынның үстелуі немесе сөздер үстеулер арқылы жасалады. ЖЕКЕ ЖҰМЫС Жазылым Сапалық сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырайға арналдырып, сөйлем құрастырып жазыңдар. |
Тыңдалым,айтылым. Айтылым 1-тапсырма Бір-біріңнен: «Сағат неше болды?»- деп сұрайды. Суреттерді пайдаланады Жазылым 2-тапсырма Үлгі: Азамат, сағат неше болды? Сағат онға бес минут қалды, кешкі сағат сегіз, таңертең сағат тоғызда, екіден он бес минут кеткенде, түнгі он екіде,тоғыз жарымға дейін. Тыңдалым. Айтылым. Тілдік бағдар.
Жазылым Сапалық сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырайға арналдырып, сөйлем құрастырып жазады. Жақсы, жаман, қымбат, арзан, қара, ақ. |
«Қолпаштау» Дескриптор: - берілген қатардан «талапты» сөзіне синоним бола алатын сөздерді табады. Сол сөздерді қатыстырып, тіл үйренуге байланысты 3 сөйлем құрап жазады Дескриптор: - Сөздерге тиісті көмекші есімдерді жалғап жазады -сауатты жазады Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» «Бас бармақ»
Өзара бағалау
|
Оқулық 34 бет сөздік слайд
суреттер
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин
2 мин |
Үй тапсырмасын беру : Ережелерді жаттап келу. Сөздікті қайталау. |
|
|||||||||
|
Кері байланыс Білім баспалдағы |
Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады |
|
|||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













