|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауызәдебиеті. 3В. Шамалар. Уақытты бағдарлау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Калияскарова Айгерим Буркиткызы |
|
|
Күні: |
19.02.2025 |
|
|
Сынып: 1 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Уақыт. Сағат. Минут / Сүйікті ертегілеріміз 84 саб |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 3. 5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1. 1. 3. 1 ұзындық/масса/ көлем (сыйымдылық)/уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Жасампаздық пен жаңашылдық айы «Жаңашылдық – заман талабы» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Уақыт жүйрік бәрінен, Қайтпайды еш өкінбе. Өз уақытың ең қымбат Өзің оны үнемде! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу Балалар бүгін маған ватсап желісіне хабарлама келді. Кімнен деп ойлайсыңдар? Ертегілер елінен “Уақыт патшалығы” атты ертегіден келіпті. Хабарламаны тыңдаймызба? Жыл атаның видео хабарламасын тыңдайық. Жыл атаның балаларымен немерелеріне көмектесемізбе? Онда алдымен топқа бөлініп алайық. Ол үшін қима қағаздардағы ай аттары бойынша топтарға отырамыз
-Ендеше бүгінгі сабағымызда да уақыттың өлшем бірліктері туралы білімімізді кеңейтетін боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. Сабақ мақсатын орындауға «Уәде береміз!» Ал уақытты қалай анықтаймыз? Сағатты қай жерлерден көруге болады? Біз сағатты қолданамызба? |
Өлең жолдарын бірге қайталап жаттайды
Сұраққа жауап береді.
Оқушылар топқа бөлініп отырады
Сабақ мақсатымен танысады, «Уәде береді!» |
Басбармақ Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
Оқушылардың жауаптарын толықтырып, кері байланыс беріп отырады
|
Слайд
Видео
Ай аттары жазылған қағаздар
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Қыс мезгіліне берілген тапсырма (Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады. Анықтамамен жұмыс.
1) Неше минут өтті?
2 тапсырма: «Б.Б.Б» әдісімен
Ж: 2сағ10мин, 3 сағ15мин, 2 сағ50мин, 4сағ20мин.
Көктем мезгіліне берілген тапсырма Сергіту сәтінде «Күн мен түн» ойыны ойналады. (Д, Ж) 3- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3) Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табыңдар. Оларды шығарыңдар. А)2-сұлба. Ш: 6-4=2 Ж: 2 қазақ ертегісін артық оқыды. Ә) 1-сұлба. Ш: 10-4=6 Ж: 6 қазақ ертегісін оқыды. Жаз мезгіліне тапсырмасы. «Өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптердегі тапсырмалармен жұмыс болады. 1-тапсырма. Бос орындарға Тиісіті айларды сызып қос. 2-тапсырма. Минут тілін -қызыл, сағат тілін -көк түске боя. Уақытты жаз. Күз мезгіліне тапсырма:Қызықты тапсырмалар. Сандарды таңдап, мәні 9-ға тең болатын мысалдар құрастырыңдар.
5+4=9 5+1+3=9 Апта күндерін ретімен орналастырыңдар. Сағат 15:20 алдарыңдағы сағаттан көрсетеміз. Балалар маған тағыда Жыл атадан видео хабарлама келді. |
Тапсырма орындайды
Ойын ойнайды. Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды
Видеоны көреді |
Дескриптор: Сағаттардағы уақытты анықтайды -жарайсың! Сағаттардағы уақытты анықтауда көмек қажет етеді-жақсы! Сағаттардағы уақытты анықтауда өрескел қателеседі-талпын!
Дескриптор: Есептерді шығарып, жауабын анықтайды, өрнектер құрады -жарайсың! Есептерді шығарып, жауабын анықтайды, өрнектер құруда көмек қажет етеді-жақсы! Есептерді шығаруда, жауабын анықтауда, өрнектер құруда өрескел қателеседі-талпынады Дәптермен жүмыс жасап, тапсырмалады орындайды.
Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың! Тапсырма орындауда аздап қателеседі-жақсы! Тапсырма орындауда өрескел қателеседі -талпын! |
Матема-тика 1-сынып 2-бөлім 44-45-бет Сағаттар Жұмыс дәптері Қима сандар видео |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі бойынша өтеді.Мұғалім сабаққа белсене қатысқан барлық оқушыны мадақтап, қалған оқушыларды да белсенділік танытуға шақырады. Жасыл түс – барлығын түсіндім. Сары түс – маған көмек керек. Қызыл түс – ешнәрсе түсінбедім. |
Бағдаршамның түсін басып сабаққа кері байланыс береді. |
|
Интерактивті тақта |
Мен Уақыт патшалығынын Жыл атты патшасымын. Менің мінездері әр түрлі төрт ұлы бар. Олар: Көктем, Жаз, Күз және Қыс. Осы төрт ұлымнан әрқайсысында үш баладан бар. Көктем ұлымнан Наурыз, Сәуір және Мамыр атты үш немерем бар . Ал Жаз ұлымнан Маусым, Шілде, Тамыз атты немерелерім, Күз ұлымнан Қыркүйек, Қазан, Қараша атты немерелерім тараса, ал Қыс ұлымнан Желтоқсан, Қаңтар, Ақпан атты немерелерім бар.
Мен өз тағыма мұрагер етіп ұлдарымды емес, немерелерімді тағайындауды жөн көріп отырмын . Уақыт патшалығының тағына немерелерінің арасынан біреуін тағайындайтынымды жария етемін. Сонымен қатар, мұрагерлер білімді, өнерлі, халыққа қызмет етуі керек.
Оқушылар менің сіздерге шығуымнын себебі менің немерелеріме математикадан тапсырмаларды орындауға көмектесулеріңді сұраймын. Қай баламның балалары өздерін белсенді көрсетсе сол немеелерімді патша тағына тағайындаймын.
3 2 5 6 8 4 1 5 2 1 6 3 4








Қаңтар
Сәур
Тамыз
Қазан
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уақыт.Сағат.Минут. Сүйікті ертегілеріміз
Уақыт.Сағат.Минут. Сүйікті ертегілеріміз
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауызәдебиеті. 3В. Шамалар. Уақытты бағдарлау |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Калияскарова Айгерим Буркиткызы |
|
|
Күні: |
19.02.2025 |
|
|
Сынып: 1 Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Уақыт. Сағат. Минут / Сүйікті ертегілеріміз 84 саб |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. 1. 3. 5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1. 1. 3. 1 ұзындық/масса/ көлем (сыйымдылық)/уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Жасампаздық пен жаңашылдық айы «Жаңашылдық – заман талабы» |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Уақыт жүйрік бәрінен, Қайтпайды еш өкінбе. Өз уақытың ең қымбат Өзің оны үнемде! Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу Балалар бүгін маған ватсап желісіне хабарлама келді. Кімнен деп ойлайсыңдар? Ертегілер елінен “Уақыт патшалығы” атты ертегіден келіпті. Хабарламаны тыңдаймызба? Жыл атаның видео хабарламасын тыңдайық. Жыл атаның балаларымен немерелеріне көмектесемізбе? Онда алдымен топқа бөлініп алайық. Ол үшін қима қағаздардағы ай аттары бойынша топтарға отырамыз
-Ендеше бүгінгі сабағымызда да уақыттың өлшем бірліктері туралы білімімізді кеңейтетін боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. Сабақ мақсатын орындауға «Уәде береміз!» Ал уақытты қалай анықтаймыз? Сағатты қай жерлерден көруге болады? Біз сағатты қолданамызба? |
Өлең жолдарын бірге қайталап жаттайды
Сұраққа жауап береді.
Оқушылар топқа бөлініп отырады
Сабақ мақсатымен танысады, «Уәде береді!» |
Басбармақ Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
Оқушылардың жауаптарын толықтырып, кері байланыс беріп отырады
|
Слайд
Видео
Ай аттары жазылған қағаздар
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Қыс мезгіліне берілген тапсырма (Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады. Анықтамамен жұмыс.
1) Неше минут өтті?
2 тапсырма: «Б.Б.Б» әдісімен
Ж: 2сағ10мин, 3 сағ15мин, 2 сағ50мин, 4сағ20мин.
Көктем мезгіліне берілген тапсырма Сергіту сәтінде «Күн мен түн» ойыны ойналады. (Д, Ж) 3- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 3) Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын табыңдар. Оларды шығарыңдар. А)2-сұлба. Ш: 6-4=2 Ж: 2 қазақ ертегісін артық оқыды. Ә) 1-сұлба. Ш: 10-4=6 Ж: 6 қазақ ертегісін оқыды. Жаз мезгіліне тапсырмасы. «Өздік жұмыс» әдісімен жүреді. Дәптердегі тапсырмалармен жұмыс болады. 1-тапсырма. Бос орындарға Тиісіті айларды сызып қос. 2-тапсырма. Минут тілін -қызыл, сағат тілін -көк түске боя. Уақытты жаз. Күз мезгіліне тапсырма:Қызықты тапсырмалар. Сандарды таңдап, мәні 9-ға тең болатын мысалдар құрастырыңдар.
5+4=9 5+1+3=9 Апта күндерін ретімен орналастырыңдар. Сағат 15:20 алдарыңдағы сағаттан көрсетеміз. Балалар маған тағыда Жыл атадан видео хабарлама келді. |
Тапсырма орындайды
Ойын ойнайды. Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды
Видеоны көреді |
Дескриптор: Сағаттардағы уақытты анықтайды -жарайсың! Сағаттардағы уақытты анықтауда көмек қажет етеді-жақсы! Сағаттардағы уақытты анықтауда өрескел қателеседі-талпын!
Дескриптор: Есептерді шығарып, жауабын анықтайды, өрнектер құрады -жарайсың! Есептерді шығарып, жауабын анықтайды, өрнектер құруда көмек қажет етеді-жақсы! Есептерді шығаруда, жауабын анықтауда, өрнектер құруда өрескел қателеседі-талпынады Дәптермен жүмыс жасап, тапсырмалады орындайды.
Дескриптор: Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың! Тапсырма орындауда аздап қателеседі-жақсы! Тапсырма орындауда өрескел қателеседі -талпын! |
Матема-тика 1-сынып 2-бөлім 44-45-бет Сағаттар Жұмыс дәптері Қима сандар видео |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі бойынша өтеді.Мұғалім сабаққа белсене қатысқан барлық оқушыны мадақтап, қалған оқушыларды да белсенділік танытуға шақырады. Жасыл түс – барлығын түсіндім. Сары түс – маған көмек керек. Қызыл түс – ешнәрсе түсінбедім. |
Бағдаршамның түсін басып сабаққа кері байланыс береді. |
|
Интерактивті тақта |
Мен Уақыт патшалығынын Жыл атты патшасымын. Менің мінездері әр түрлі төрт ұлы бар. Олар: Көктем, Жаз, Күз және Қыс. Осы төрт ұлымнан әрқайсысында үш баладан бар. Көктем ұлымнан Наурыз, Сәуір және Мамыр атты үш немерем бар . Ал Жаз ұлымнан Маусым, Шілде, Тамыз атты немерелерім, Күз ұлымнан Қыркүйек, Қазан, Қараша атты немерелерім тараса, ал Қыс ұлымнан Желтоқсан, Қаңтар, Ақпан атты немерелерім бар.
Мен өз тағыма мұрагер етіп ұлдарымды емес, немерелерімді тағайындауды жөн көріп отырмын . Уақыт патшалығының тағына немерелерінің арасынан біреуін тағайындайтынымды жария етемін. Сонымен қатар, мұрагерлер білімді, өнерлі, халыққа қызмет етуі керек.
Оқушылар менің сіздерге шығуымнын себебі менің немерелеріме математикадан тапсырмаларды орындауға көмектесулеріңді сұраймын. Қай баламның балалары өздерін белсенді көрсетсе сол немеелерімді патша тағына тағайындаймын.
3 2 5 6 8 4 1 5 2 1 6 3 4








Қаңтар
Сәур
Тамыз
Қазан
шағым қалдыра аласыз

















