Материалдар / Уақытты қадірлеу - жасөспірім үшін заңдылық
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Уақытты қадірлеу - жасөспірім үшін заңдылық

Материал туралы қысқаша түсінік
Уақыттың қадірін бағалауға, алтын уақытымызды кітап оқуға, үнемді пайдалануға жасөспірімдерді баулу мақсатында құрастырлыған қазақ тілі пәнінен 8 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Ақпан 2023
548
4 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Жасөспірім және заң

Мектеп: №3 М.Ломоносов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі КММ


Күні: 20.02.2023 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Байгубекова Г.Б

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Уақытты қадірлеу – жасөспірім үшін заңдылық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.3.1 - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтау;

8.4.4.4 - жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану;

Сабақ мақсаты

«Уақытты қадірлеу – жасөспірім үшін заңдылық» тақырыбындағы тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, ұсынылған ақпараттан астарлы ойды анықтайды;

жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолданады;

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

7 мин



І. Ұйымдастыру кезеңі.

-Оқушылармен сәлемдесу;

- оларды түгендеу;

- дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу.

- топқа бөлу.

1-топ: «Қол сағат»


2-топ: «Құм сағат»


3-топ «Қалта сағат»


Ынтымақтастық атмосферасы

«Біз қандаймыз? »




Үй тапсырмасын сұрау

«Кемеден келген хат » әдісі арқылы үй тапсырмасын бекіту



1 топ. Жасөспірімдердің киіну ерекшелігін айтады.

2 топ. Жасөспірімдердің тамақтану ерекшелігін айтады.

3-топ. Бұрынғы тәрбие мен қазіргі тәрбиені салыстыра айтады.



«Құс» әдісі арқылы үш топ бір – біріне кері байланыс береді.



Оқылым алды. Тақырыпты болжау үшін бейнеролик көрсетіледі.


Сабақтың тақырыбы, мақсаты ,бағалау шкаласы және дескриптормен таныстырады.

Кезекші оқушы сыныпты түгендеп, мәлімет береді.

Дәптерлеріне бүгінгі күнді жазады.
















Оқушылар үй тапсырмасын орындайды.














Қ-қызықты тұсы

Ұ-ұсыныс

С-сұрағым бар




Бейнероликті көреді,тақырыпты болжайды.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.



ҚБ

Өте жақсы,

Жарайсың!

Оқушы өзін өзі

«Смарт сағат» арқылы балдық жүйемен бағалау





ҚБ

«Жарайсың!» , «Өте жақсы!» т.б. мадақтау сөздерімен бағаланады












Оқу-құралдары






Оқулық,

8-сынып














https://youtu.be/cmod1kXnV0k

Сабақтың ортасы

35 мин






















Мағынаны тану кезеңі.

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

1-тапсырма. Жеке жұмыс.

Өлеңдерді салыстыра оқып, талдаңдар.

1.Мағынасын ашу.

2.Нақты белгілерінен мысал келтіру.

3.Мәтіннен нақты дәлелдер келтіру.

«Қол сағат» тобы

1-мәтін:

1.Мазмұны: (1 сөйлем) ________________________

2.Мысалы: (1 сөйлем)_______________________

3.Мәтіннен дәлелдер: (2 сөйлем)_____________


«Құм сағат» тобы

2-мәтін:

1.Мазмұны: (1 сөйлем) _________________________

2.Мысалы: (1 сөйлем)____________

3.Мәтіннен дәлелдер: (2 сөйлем)_____________

«Қабырға сағат» тобы

3-мәтін:

1.Мазмұны: (1 сөйлем) ________________________

2.Мысалы: (1 сөйлем)____________

3.Мәтіннен дәлелдер: (2 сөйлем)_____________



«Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс беру.




ӘТН. Сұраулы сөйлем

Жауап алу мақсатымен сұрай айтылған сөйлемді сұраулы сөйлем дейміз.Сұраулы сөйлемдер мынадай жолдармен жасалады:

а) ма,ме,ба,бе,па,пе сұраулық шылауларының қатысуы арқылы.

Мысалы: Балтабек деген жігіттің үйін білесіз бе?(С.Мұқанов)

ә) сұрау есімдіктерінің қатысуы арқылы.

Мысалы: Күйігің не? Одеген сөзің? Сенде қандай күйік болушы еді?(М.Әуезов)

б) ғой,ә,ше, шылауларының,шығар,

болар деген сөздердің қатысуы арқылы.

Мысалы:

-Балалар пойызы осы ғой,ә? Балалар пойызы осы шығар? Балар пойызы осы болар?

-Асан үйінде екен.

-Қалима ше?


2-тапсырма. Жазылым.

Дәптермен жұмыс

1-топ. Өлең мазмұнын сұраулы сөйлемге айналдырып жазыңдар.


2-топ. Сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарын анықтаңдар.


3-топ. Берілген суреттегі іс әрекетті сұраулы сөйлемге айналдырып жазыңдар.




Сергіту сәті

«Құм сағат » уақытымен графикалық диктант жазу





ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.

3-тапсырма. Берілген жағдаяттарды топ арасында шешіңдер.



Оқушылар өлеңдерді салыстыра оқып, талдау жасайды.

Мәтін тақырыбын, мәселесін анықтайды.

Мәтіннен дәлелдер келтіре алады.







































Ережемен танысады,сұраулы сөйлемдердің жасалу жолдарын анықтайды.






























Оқушылар топқа берілген тапсырмаларды орындайды.Тақтамен,

дәптермен жұмыс жасайды. Топта талқылап жазады.


















Жағдаятпен танысады;

Шығу жолын іздейді;

Қорытынды шешімін ұсынады.










Дескриптор:

Мәтін тақырыбын, мәселесін анықтайды.

Мәтіннен дәлелдер келтіре алады.

ҚБ











ҚБ







Қалыптастырушы бағалаулар

ҚБ мақтау мадақтау











578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!