Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
«Тәрбиенің қайнар бұлағы» |
Мектеп: ЖНМ |
|
||||||||||||
|
Күні: 12.03.2020 жыл |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Аманғалиев Б.М.
|
|
||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» |
||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
Т/Ж2.Әдеби шығарманың тұжырымдамасы . |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
|
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
диалект сөздерді сөздерді жатқа айта алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: әйдік, реуішті |
||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, Құрмет, Ынтымақтастық. |
||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Шет ел әдебиетіндегі еңбек тақырыбы бойынша шолу жасау. |
||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Еңбек етуге шақыру. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қоғам, қазақ тілі. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Атымтай Жомарт» |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Ой шақыру
|
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
слайд |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру.
Еңбек
Талқылау. -Еңбек дегеніміз не? -Еңбек етуге ерінген адам қандай болады? -Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер?
Тапсырма. Сәйкестендіру.
Тексеру. Өксіген - шөлдеген мағынасында. Қынарда - жағасында, маңында. Жай - орын, қоныс. Жанабында - жаныңда, маңында. Франк - Француз ақшасы Талқылау. Кері байланыс.
Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті
«Шеңбер» ойыны. Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? Антон қандай қорытынды шығарды? Антон сияқты сенің бірге оқыған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
Болашақта кім болам деп
армандайсың? Ыбырай аталарыңның еңбек тақырыбына жазған тағы қандай әңгімелерін білесіңдер?
Жетістік критерийлері:
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлекция
О |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ыбырай Алтынсарин
Ыбырай Алтынсарин
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
«Тәрбиенің қайнар бұлағы» |
Мектеп: ЖНМ |
|
||||||||||||
|
Күні: 12.03.2020 жыл |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Аманғалиев Б.М.
|
|
||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» |
||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
Т/Ж2.Әдеби шығарманың тұжырымдамасы . |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
||||||||||||||
|
Жетістік критерийі |
|
||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
диалект сөздерді сөздерді жатқа айта алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: әйдік, реуішті |
||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, Құрмет, Ынтымақтастық. |
||||||||||||||
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу |
Шет ел әдебиетіндегі еңбек тақырыбы бойынша шолу жасау. |
||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Еңбек етуге шақыру. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қоғам, қазақ тілі. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Атымтай Жомарт» |
||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Ой шақыру
|
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
слайд |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру.
Еңбек
Талқылау. -Еңбек дегеніміз не? -Еңбек етуге ерінген адам қандай болады? -Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер?
Тапсырма. Сәйкестендіру.
Тексеру. Өксіген - шөлдеген мағынасында. Қынарда - жағасында, маңында. Жай - орын, қоныс. Жанабында - жаныңда, маңында. Франк - Француз ақшасы Талқылау. Кері байланыс.
Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті
«Шеңбер» ойыны. Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? Антон қандай қорытынды шығарды? Антон сияқты сенің бірге оқыған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
Болашақта кім болам деп
армандайсың? Ыбырай аталарыңның еңбек тақырыбына жазған тағы қандай әңгімелерін білесіңдер?
Жетістік критерийлері:
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың аяғы |
Рефлекция
О |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




қушылар
параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді.
Осыдан соң олар сабақ туралы төменде берілген суреттегі сұрақтарға
жауап беріп, салынған саусақтарына
жазады.












