|
Бөлім атауы |
ІІ бөлім: Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||
|
Педагогтің ТАӘ |
Искакова Айгүл Ораковна |
|||||
|
Күні |
26.11.2024 ж |
|||||
|
Сыныбы: 5 «Ә» 2-тоқсан |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны:2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл». Қыпшақ Сейітқұл – кәсіпкерлік әліппесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||
|
ҚДМ |
қазақ тілі мен әдебиеті сабағында оқушылардың креативті ойлау дағдысын дамыту |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
шығарма кейіпкерлеріне талдау жасайды; жағымды-жағымсыз образды ажыратады; кейіпкерлер портретін анықтайды. |
|||||
|
ОДД |
Қолдану, жоғарғы деңгей |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5-7 минут |
Психологиялық ахуал
Ой шақыру - Балалар, сіздер әңгіме оқығанды ұнатасыздар ма? Неліктен? - Ы. Алтынсариннің қандай әңгімелері сіздерге көбірек ұнайды? -Ол қандай тақырыптарда әңгіме жазған? Миға шабуыл «Отансүйгіш» 1 А, «Байлық» 2 А, «Еңбек» 3 А, «Адалдық» 4Б деген сөздердің мәнін ашып алайық |
Сұрақтарға жауап береді Топ мүшелері осы сөздердің мағынасын талдайды (1 минут) Сабақ мақсатын тыңдайды Бағалау критерийлерімен танысады |
Тамаша, жарайсың – сөздері арқылы мадақтау |
Интербелсенді тақта |
||
|
Ортасы 7-30 минут Соңы 3 минут |
Тапсырма: «Қыпшақ Сейтқұл қандай адам?» Сейтқұл бейнесін әңгіме мазмұнына сүйене отырып талдайық. Венн диаграммасы. Сейітқұл мен ағасының мінез-құлықтарының ұқсастығы мен айырмашылығын жазыңыз. (Иықтас көршімізге оқып береміз) Тапсырма. Апгрейд әдісі 3-тапсырма. Берілген сұрақтарды бүгінгі күнмен салыстырып, жауап беріңіз 1А.Сейітқұлды кәсіпкер деп айта аламыз ба, неліктен? 2Б. Сейітқұлдың қандай қасиеті Сізге ұнады, неліктен? 3А.Біздің елімізде Сейітқұл секілді азаматтар бар ма, неліктен? 4Б. Сейітқұлдың ағасының тағдыры неліктен сәтсіз болды? Қандай ой түйдіңіз? Тапсырма. Кейс әдісі. Сейітқұл отыз үйлі кедей ауылды бай қылды. Халық санын көбейтті. Сейітқұл әрекетін кестеге толтырыңыз. Сіз туған еліңізге қандай көмек бересіз? Үйге:
|
Берілген суреттер бойынша кестені толтырады. Тапсырманы орындайды, жазғанын қарама-қарсы отырған көршісімен бөліседі. Венн диаграммасын толтырады Функционалдық сауаттылық: адалдыққа үйренеді, қарым-қатынас жасау мәдениеті артады Функционалдық сауаттылық: Сейітқұлдың әрекетіне бүгінгі күн тұрғысынан баға береді. Кестені толтырады Өз мақсат-мүддесін жазады. Функционалдық сауаттылық: ел-жұртына қызмет етудің маңызын түсінеді |
Дескриптор: суретке қарап, көргенін жазады, сөздерді қатыстыра отырып, ойын жазады, не ойландырғаны жайлы сұрақ құрастырады -3 балл. Рефлексия: Мен... түсіндім Мен ... тапсырманы орындадым Маған ... қиын болды Жеке жұмыс Декскриптор: әңгіме мазмұнына сүйене отырып, Сейітқұл бейнесін ашады - 1 балл. Рефлексия: Мен... түсіндім Мен ... тапсырманы орындадым Маған ... қиын болды Дескриптор: ағайынды адамдардың ұқсастығы мен айырмашылығын талдайды - 2 балл. Рефлексия: «Ой тамшылары» Дескриптор: әңгімені бүгінгі өмірмен байланыстыра отырып, талдайды- 1 балл. Рефлексия: Мен... түсіндім Мен ... тапсырманы орындадым Маған ... қиын болды Рефлексия: «Коннект-экстендж-челендж» Мен бұрын не білетінмін... Мен не білдім... Мен нені ұмытпауым керек ... |
Презентация |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ыбырай Алтынсарин "Қыпшақ Сейітқұл"
Ыбырай Алтынсарин "Қыпшақ Сейітқұл"
|
Бөлім атауы |
ІІ бөлім: Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||
|
Педагогтің ТАӘ |
Искакова Айгүл Ораковна |
|||||
|
Күні |
26.11.2024 ж |
|||||
|
Сыныбы: 5 «Ә» 2-тоқсан |
Қатысушылар саны: 23 |
Қатыспағандар саны:2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл». Қыпшақ Сейітқұл – кәсіпкерлік әліппесі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||
|
ҚДМ |
қазақ тілі мен әдебиеті сабағында оқушылардың креативті ойлау дағдысын дамыту |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
шығарма кейіпкерлеріне талдау жасайды; жағымды-жағымсыз образды ажыратады; кейіпкерлер портретін анықтайды. |
|||||
|
ОДД |
Қолдану, жоғарғы деңгей |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5-7 минут |
Психологиялық ахуал
Ой шақыру - Балалар, сіздер әңгіме оқығанды ұнатасыздар ма? Неліктен? - Ы. Алтынсариннің қандай әңгімелері сіздерге көбірек ұнайды? -Ол қандай тақырыптарда әңгіме жазған? Миға шабуыл «Отансүйгіш» 1 А, «Байлық» 2 А, «Еңбек» 3 А, «Адалдық» 4Б деген сөздердің мәнін ашып алайық |
Сұрақтарға жауап береді Топ мүшелері осы сөздердің мағынасын талдайды (1 минут) Сабақ мақсатын тыңдайды Бағалау критерийлерімен танысады |
Тамаша, жарайсың – сөздері арқылы мадақтау |
Интербелсенді тақта |
||
|
Ортасы 7-30 минут Соңы 3 минут |
Тапсырма: «Қыпшақ Сейтқұл қандай адам?» Сейтқұл бейнесін әңгіме мазмұнына сүйене отырып талдайық. Венн диаграммасы. Сейітқұл мен ағасының мінез-құлықтарының ұқсастығы мен айырмашылығын жазыңыз. (Иықтас көршімізге оқып береміз) Тапсырма. Апгрейд әдісі 3-тапсырма. Берілген сұрақтарды бүгінгі күнмен салыстырып, жауап беріңіз 1А.Сейітқұлды кәсіпкер деп айта аламыз ба, неліктен? 2Б. Сейітқұлдың қандай қасиеті Сізге ұнады, неліктен? 3А.Біздің елімізде Сейітқұл секілді азаматтар бар ма, неліктен? 4Б. Сейітқұлдың ағасының тағдыры неліктен сәтсіз болды? Қандай ой түйдіңіз? Тапсырма. Кейс әдісі. Сейітқұл отыз үйлі кедей ауылды бай қылды. Халық санын көбейтті. Сейітқұл әрекетін кестеге толтырыңыз. Сіз туған еліңізге қандай көмек бересіз? Үйге:
|
Берілген суреттер бойынша кестені толтырады. Тапсырманы орындайды, жазғанын қарама-қарсы отырған көршісімен бөліседі. Венн диаграммасын толтырады Функционалдық сауаттылық: адалдыққа үйренеді, қарым-қатынас жасау мәдениеті артады Функционалдық сауаттылық: Сейітқұлдың әрекетіне бүгінгі күн тұрғысынан баға береді. Кестені толтырады Өз мақсат-мүддесін жазады. Функционалдық сауаттылық: ел-жұртына қызмет етудің маңызын түсінеді |
Дескриптор: суретке қарап, көргенін жазады, сөздерді қатыстыра отырып, ойын жазады, не ойландырғаны жайлы сұрақ құрастырады -3 балл. Рефлексия: Мен... түсіндім Мен ... тапсырманы орындадым Маған ... қиын болды Жеке жұмыс Декскриптор: әңгіме мазмұнына сүйене отырып, Сейітқұл бейнесін ашады - 1 балл. Рефлексия: Мен... түсіндім Мен ... тапсырманы орындадым Маған ... қиын болды Дескриптор: ағайынды адамдардың ұқсастығы мен айырмашылығын талдайды - 2 балл. Рефлексия: «Ой тамшылары» Дескриптор: әңгімені бүгінгі өмірмен байланыстыра отырып, талдайды- 1 балл. Рефлексия: Мен... түсіндім Мен ... тапсырманы орындадым Маған ... қиын болды Рефлексия: «Коннект-экстендж-челендж» Мен бұрын не білетінмін... Мен не білдім... Мен нені ұмытпауым керек ... |
Презентация |
||
шағым қалдыра аласыз
















