Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ультрадыбыс датчигі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бекітілді: _____________ Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия Информатика пәнінен қысқа мерзімді жоспар (ҚМЖ) |
|||
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
||
Педагогтің аты-жөні |
Балмағанбет Г.К. |
||
Күні: |
01.12.22 |
Сынып: |
4 «Д» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы |
Ультрадыбыс датчигі |
||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
||
Сабақтың мақсаты |
Lego Mindstorm роботында ультрадыбыс датчигін қолданумен танысып, программа құрастырады. |
||
Құндылыққа баулу |
Өмір бойы оқу, Қазастандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, сыныпты түгендеу Сыныпта жағымды ахуал орнату “Жылы жүрек-ізгі тілек”
Топқа бөлу. Оқушыларға датчиктер ұсынады. Датчиктер арқылы оқушыларды 3 топқа бөледі. 1-топ: «Түс датчигі» 2-топ: «Жанасу датчигі» 3-топ: «Гироскопиялық датчик» Өткен сабаққа шолу. «learningapps.org» платформасы арқылы сұрақтар қойылады.
Тақырыпты ашу. Интерактивті тақтадан видео көрсетіледі. Мұғалім сабақтың тақырыбын және мақсатын хабарлайды. |
Мұғаліммен амандасады
Жүректі бір-біріне ұсыну арқылы ізгі тілектерін айтады.
Оқушылар датчикті таңдап, датчик аты жазылған топқа орналасады Қойылған сұрақтарға жауап береді Көрсетілген бейне арқылы жаңа тақырыпты ашады |
Оқушыларға мадақтау сөздері арқылы кері байланыс беру
Оқушының жауабына байланысты смайликтер беріледі |
Датчиктер
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. Ультрадыбыс датчигі-дыбыс толқындарын жіберіп, қайтып келген сигналдарды оқитын және нысандарды тауып, оларға дейінгі қашықтықты есептейтін құрылғы. Ультрадыбыс датчигінің ерекшеліктері:
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Қабырғаға немесе кедергіге жақындағанда түзу сызықпен қозғалатын роботты тоқтататын программаны жазамыз. Дескрипторлар:
Сергіту сәті. «Əріптестер» Бірдей түстерді жинап, тақырыпқа қатысты сөздерді тап 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Айсұлу ультрадыбыс датчигін пайдаланып, 23 минутта робот құрастырды. Мадияр Айсұлуға қарағанда 6 минуттан артық жұмыс жасады. Ал Сәуле Мадиярға қарағанда 8 минут кем жұмыс жасады. Кімнің қанша уақыт жұмсағанын жұбыңмен бірге анықта Дескрипторлар:
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Сәйкестендір. Датчиктердің суреттерін сәйкестендіріп, параққа жапсыру. Дескрипторлар:
|
Мұғалімді тыңдайды
Топпен бірге ультрадыбыс датчигін роботқа орналастырып, программа кодын жазады.
Сынып ішінде жүріп, сəйкес келетін әріптерді іздейді.
Жұптаса отырып шешімін табады
Парақтағы датчик атауларын суретімен сәйкестендіріп жапсырады. |
Кері байланыс «Үш шапалақ»
Кері байланыс «Бас бармақ» |
Интерактивті тақта Презентация
Компьютер
Lego Mindstorms EV3 программасы Lego Mindstorms EV3 Education роботы
Парақтар
«Сәйкестендіру» кестесі, суреттер |
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. Электронды қосымша арқылы берілген тапсырмаларды орындау. -Қадамдарды ретімен орналастыр -Әрекеттерді сәйкестендір -Ресбусты шеш -Тыңда және есте сақта |
Тапсырмаларды қол көтеру арқылы орындайды |
Оқушыларға мадақтау сөздері арқылы кері байланыс беру |
АКТ электронды қосымша |
Рефлексия |
«Аяқталмаған сөйлем» «Мұғалімге жеделхат» пошта жәшігіне оқушылар хат жазу арқылы орындалады.
|
Өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады және пошта жәшігіне салады |
Мұғалім оқушылардың жауабына байланысты смайликтер арқылы бағалап отырады |
Пошта жәшігі |
Үйге тапсырма |
Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
|
|