Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
____________ Ультрадыбыс
датчигі _____________
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 4 а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ультрадыбыс датчигі |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі5 мин |
- Оқушыларды сабаққа
дайындау. |
- Оқушылар сабаққа дайындалып, қызығушылықпен тыңдайды. |
- Оқушылардың дайындық деңгейі. |
- Электронды тақта, слайдтар. |
|
2. Тақырыпқа кіріспе 5 мин |
- Ультрадыбыс датчигінің жұмыс
принципін түсіндіру. |
- Оқушылар сұрақ қойып, тақырыпқа қатысты өз ойларын айтады. |
- Оқушылардың белсенділігі. |
- Презентация, суреттер. |
|
3. Жаңа материалды түсіндіру 10 мин |
- Ультрадыбыс датчигінің
құрылымын, жұмыс істеу принципін түсіндіру. |
- Оқушылар құрылғының принциптерін тыңдайды және сұрақтарға жауап береді. |
- Дұрыс түсінуін бақылау. |
- Датчик, Arduino немесе басқа сенсорлар. |
|
4. Тапсырма 1: Жеке жұмыс 10 мин |
- Оқушыларға ультрадыбыс
датчигін қолдану арқылы қашықтықты өлшеу тапсырмасын беру. |
- Оқушылар программалауды орындап, қашықтық өлшеу нәтижелерін тексереді. |
- Жұмыстың дұрыстығын тексеру.
|
- Arduino, ультрадыбыс датчигі. |
|
5. Тапсырма 2: Жұптық жұмыс 10 мин |
- Оқушыларды жұптарға бөліп, әр жұпқа қашықтық өлшеу құрылғысын өзара байланыстырып программалау тапсырмасын беру. |
- Жұптар бірге жұмыс жасап, датчиктерді қосып, кодты жазып тексереді. |
- Жұптардың ынтымақтастығын бағалау. |
- Arduino, ультрадыбыс датчигі.
|
|
6. Қорытынды 5 мин |
- Сабақтың негізгі
түсініктерін қорытындылау. |
- Оқушылар сабақты қорытындылап, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабақ бойынша белсенді қатысуы. |
- Электронды тақта, слайдтар. |
"Ультрадыбыс датчигі" тақырыбы бойынша
Тапсырма: Ультрадыбыс датчигін қолдану тапсырмасы (мысалы, кедергілерді анықтау).
|
Дискрипторлар |
Бағалау |
|
1. Оқушы ультрадыбыс датчигін қолдануды дұрыс орындайды. |
Оқушының дұрыс құралды қолдану дағдылары. |
|
2. Оқушы кедергілерді анықтауға арналған бағдарламаны жүзеге асыра алады. |
Бағдарламаның дұрыстығы, кедергіні анықтау қабілеті. |
|
3. Оқушы нәтижені экранда көрсету үшін экранда дұрыс нәтиже шығара алады. |
Дұрыс нәтижелердің шығуы, экранда көрсетілген нәтиже. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ультрадыбыс датчигі
Ультрадыбыс датчигі
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
____________ Ультрадыбыс
датчигі _____________
(сабақтың
тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: 4 а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ультрадыбыс датчигі |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі5 мин |
- Оқушыларды сабаққа
дайындау. |
- Оқушылар сабаққа дайындалып, қызығушылықпен тыңдайды. |
- Оқушылардың дайындық деңгейі. |
- Электронды тақта, слайдтар. |
|
2. Тақырыпқа кіріспе 5 мин |
- Ультрадыбыс датчигінің жұмыс
принципін түсіндіру. |
- Оқушылар сұрақ қойып, тақырыпқа қатысты өз ойларын айтады. |
- Оқушылардың белсенділігі. |
- Презентация, суреттер. |
|
3. Жаңа материалды түсіндіру 10 мин |
- Ультрадыбыс датчигінің
құрылымын, жұмыс істеу принципін түсіндіру. |
- Оқушылар құрылғының принциптерін тыңдайды және сұрақтарға жауап береді. |
- Дұрыс түсінуін бақылау. |
- Датчик, Arduino немесе басқа сенсорлар. |
|
4. Тапсырма 1: Жеке жұмыс 10 мин |
- Оқушыларға ультрадыбыс
датчигін қолдану арқылы қашықтықты өлшеу тапсырмасын беру. |
- Оқушылар программалауды орындап, қашықтық өлшеу нәтижелерін тексереді. |
- Жұмыстың дұрыстығын тексеру.
|
- Arduino, ультрадыбыс датчигі. |
|
5. Тапсырма 2: Жұптық жұмыс 10 мин |
- Оқушыларды жұптарға бөліп, әр жұпқа қашықтық өлшеу құрылғысын өзара байланыстырып программалау тапсырмасын беру. |
- Жұптар бірге жұмыс жасап, датчиктерді қосып, кодты жазып тексереді. |
- Жұптардың ынтымақтастығын бағалау. |
- Arduino, ультрадыбыс датчигі.
|
|
6. Қорытынды 5 мин |
- Сабақтың негізгі
түсініктерін қорытындылау. |
- Оқушылар сабақты қорытындылап, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабақ бойынша белсенді қатысуы. |
- Электронды тақта, слайдтар. |
"Ультрадыбыс датчигі" тақырыбы бойынша
Тапсырма: Ультрадыбыс датчигін қолдану тапсырмасы (мысалы, кедергілерді анықтау).
|
Дискрипторлар |
Бағалау |
|
1. Оқушы ультрадыбыс датчигін қолдануды дұрыс орындайды. |
Оқушының дұрыс құралды қолдану дағдылары. |
|
2. Оқушы кедергілерді анықтауға арналған бағдарламаны жүзеге асыра алады. |
Бағдарламаның дұрыстығы, кедергіні анықтау қабілеті. |
|
3. Оқушы нәтижені экранда көрсету үшін экранда дұрыс нәтиже шығара алады. |
Дұрыс нәтижелердің шығуы, экранда көрсетілген нәтиже. |
шағым қалдыра аласыз













