«Ынтымағы жарасқан» Қауіпсіздік сабағы: «Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары»

Тақырып бойынша 31 материал табылды

«Ынтымағы жарасқан» Қауіпсіздік сабағы: «Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары»

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларды бірлік, ынтымақтастық туралы түсініктерін кеңейтіп, көп ұлтты халқымыздың тыныштығы мен бірлігін нығайтуға ат салысатын азамат болуға тәрбиелеу.
Материалдың қысқаша нұсқасы



Мектептің атауы

Сынып сағаты



Тақырып бойынша:





«Ынтымағы жарасқан»









(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ бойынша) жоспар сынып сағатының


Педагогтың ата жөні:


Күні:


Сыныбы:

Қатысушылардың саны:

Қатыспағандардың саны:

Сынып сағатының тақырыбы:

«Ынтымағы жарасқан»

Қауіпсіздік сабағы:

«Жедел жәрдем нөмірлері және сенім телефондары»


Сабақтың мақсаттары:

Оқушыларды бірлік, ынтымақтастық туралы түсініктерін кеңейтіп, көп ұлтты халқымыздың тыныштығы мен бірлігін нығайтуға ат салысатын азамат болуға тәрбиелеу.

Құндылықтар тәрбиелеу

Бірлік және ынтымақ

Аптаның дәйексөздері

Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ Уақыты

Педагогтың іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.Сабақтың басталуы.

0-5 мин


1.Позитивті эмоционалды қатынасты қалыптастыру.

Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады


Мұғалімдерді қарсы алыңыздар. Өздерінің жұмыс орындарын ұйымдастырады, жеке оқу құралдарының болуын тексереді

Эмоциялық жағдайды бағалау

жай-күйлері







2. Сабақтың ортасы.

5 – 45 мин


Оқушылардың білімін өзектендіру

Қозғалысқа толы қала:

  Қазақстанда тұратын жүздн астам ұлт өкілдері тату-тәтті тұрады. Мамыр достық мерекесі. Бұл-еңбекшілердің халықтық мейрамы, бүкіл дүние жүзі жұмысшыларының ынтымақ күні. Қазақстан халқының бірлігіне арналған 2 сынып оқушылары дайындаған «Ынтымағы жарасқан ел» атты тәрбие сағатын тамашалауға шақырамыз.

Балалар әр ұлттың киімдерін киіп, қолдарына гүл шоқтарын ұстап шерумен ортаға шығады.

1-оқушы:

Мамыр- Қазақстан халықтарының бірлігі күні. Бүкілхалықтық мейрам. Кең байтақ Отанымызда ынтымағы жарасқанижүзден астам ұлт пен ұлыс өкілдері мекендейді.

2-оқушы:

Міне, мерекелі мамыр айы да келіп қалды. Мамыр айы - ерекше ай. Ендеше, достым, себебін айтшы.

3-оқушы:

Халқымыздың тынымсыз еңбегінің арқасында ел еңсесі көтеріліп келеді. Сондықтан достық мерекесі бәрімізге де қастерлі күн.

4-оқушы:

Иә, біздің туған жеріміз алтын бесігіміз. Қазақстан кең байтақ.Бір шетінен екінші шетіне жету үшін құс қанаты талады.

5-оқушы

Қазақстанда тұратын барлық ұлттар еліміздің ашық аспаны мен көкшіл туының астында бейбіт өмір кешіп жатыр. Қазақстанның ынтымақ бірлігі үшін біз шаттанамыз.

6-оқушы:

Біздің сәби жүрегіміз бейбітшілікті қалайды. Бәріміз бейбітшіліктің туын жоғары ұстап болашаққа жол бастайықшы.

7-оқушы:

Әрбір халықтың бай мәдениеті бар. Ертегілер, аңыздар, салт-дәстүрлер, ұрпақтан-ұрпаққа беріліп отырады. Әртүрлі халықтар әртүрлі ертегі айтады. Әртүрлі бесік жырын жырлайды. Дегенмен, бақыт, әділдік, бейбітшілік, жарқын болашақ үшін күрес олардың бәрінің басын біріктіреді.

8-оқушы:

Еліміздің барлық жерінде қазақтар, орыстар, ұйғырлар, өзбектер, корейлер, татарлар, украиндар, шешендер, дұнғандар және басқа да көптеген ұлттардың адамдары тату-тәтті өмір сүріп еңбек етеді. Әр ұлттың киімін киген балалар бір адым алға шығып, барлығы бірігіп:

« Қазақстан-ортақ Отанымыз»

9-оқушы:

Бұл халықтар түріне, нәсіліне қарамастан теңдей білім алып, Қазақстан Республикасының Ата заңы негізінде өздерінің Отанына айналған қазақ еліне барынша қызмет етіп, беделін үстем етіп келеді.

10-оқушы:

Қазақстан елінің көк байрағын әлем чемпионатында желбіреткен Ольга Шишигина, қазақ тілін ана тіліндей жетік меңгерген Қазақстанның халық жазушысы Герольд Бергер, айтыс ақыны Н.Лушникованы мақтан тұтамыз

11-оқушы

Иә, кіндік қаны тамған жерінің қадірін түсініп, жергілікті ұлттың мәдениеті мен дәстүрін мойындап келген, қазақстандық бауырларымыз бүгінде қазақ тілін қазақ халқынан кем білмейді.

12-оқушы

Кең пейілді қазақ халқының дархан даласын жайлаған барша ұлт өкілдері қазақ жерін «Отаным» дейді.

13-оқушы:

Мұндай мақтаныш сезіммен айтылған жалынды сөз жанымызды жадыратады.

Поэзия минуты. Оқушылар Отан туралы өлеңдерін оқиды.

«Біздің туымыз»

Айнымайды аспаннан

Біздің тудың бояуы.

Оны халық қашан да

Биікке іліп қояды.

Туымызға жас туған

Бір қарамай өтпейді.

Сол көк тудың астында

Көгереміз, көктейміз.

М.Мақатаев «Отан»

Мен оның түнін сүйем, күнін сүйем,

Ағынды өзен, асқар тау, гүлін сүйем.

Мен оның қасиетті тілін сүйем,

Мен оның құдіретті үнін сүйем.

Бар жәндігін сүйемін қыбырлаған,

Бәрі маған «Отан» деп сыбырлаған.

Жаным менің кеудемді жарып шық та,

Бозторғайы бол оның шырылдаған.

Отан, Отан,

Бәрінен биік екен.

Мен оны мәңгілікке сүйіп өтем.

14-оқушы:

Жан біткендей жас тауға,

Шуақ ойнап арайлы.

Күн күлімдеп аспанда,

Мамыр әні тарайды.

Жайдары жаз түрге еніп,

Жадыратты жұртымды.

Жер дүние тербеліп,

Қала, дала құлпырды.

15-оқушы:

Мамыр қандай, шіркін-ай, мамыр қандай

Айнала жасыл кілем жамылғандай.

Алатауым басына ақ шәлі орап,

Мойнына гүлден алқа тағынғандай.

16-оқушы:

Мамыр қандай, шіркін-ай, құлпырады

Күй толқып көңіліңе жыр тұнады.

Жыл еркесі гүл мамыр, сұлу мамыр

Секілді адамзаттың ынтымағы.

17-оқушы:

Болсын жер мен су да ортақ,

Болсын біздің ту да ортақ.

Ақпыз, қара, сарымыз

Ағайынбыз ббәріміз.

Ән: «Ақ көгершін»

Бүгінгі «Ынтымағы жарасқан ел» атты 2 сынып оқушыларының тәрбие сағатына көңіл бөліп тыңдағандарыңызға көп рахмет. Бейбітшілік күні құтты болсын!

Қауіпсіздік сабағы;


Оқушылар мұғалімді тыңдайды











Дескриптор:

Тыңдайды және сұрақтарға жауап береді



















































Дескриптор:

Балалар сурақтарға жауап береді



























Дескриптор:

Тыңдайды және сұрақтарға жауап береді












































































































































Суреттер


















Суреттер



















Суреттер

























































































































































































https://krguo.edu.kz/blogs/view/493/209836

е3. Сабақтың соңы.

40 - 45 мин


Рефлексия жасау.

-Біздің әңгімеміз әрқайсыңыз үшін пайдалы болды ма?

- Сені не туралы ойлануға мәжбүр етті?


Бағалауды ұсынады .


Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, сабақтағы іс-әрекетін бағалайд






Рефлексияға арналған суреттер.











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.04.2025
173
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі