Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы.
“ М.О.ӘУЕЗОВ атындағы педагогикалықколледжі ҚКМК”

«Бекітемін»_______________
Колледж әдіскер:Оразбаев Р.А.
«Келісемін»________________
Пән мұғалімі: Мұсатаев Ж.А
Ш.Әбенов орта мектебі
Тақырыбы: «Заманауи портрет»
Өткізетін:Молдашева Балжан
Сыныбы: 6 «В»
Дәрісхана: 46
Баға:______
Семей 2020
|
|
Машықкердің аты- жөні : Молдашева Балжан Мектеп :Ш.Әбенов атындағы орта мектеп КММ
|
|
|
Сынып: 6«в» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заманауи портрет |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Пәндік терминологияны қолдана отыра, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстыру. Білімділік: Білімді теория жүзінде тереңдету. Тәрбиелік: Оқушының этикалық талғамын қалыптастырып, ұқыптылыққа ептілікке баулу өз бетімен жұмыс жасау орындауға тәрбиелеу. Дамытушылық: Оқушылардың білім дағдысын қалыптастыру, алған білімдерін практикамен ұштастыру шеберлігін шыңдату. |
|
|
Бағалау критерилері: |
Оқушылардың бірін-бірі бағалауы , өзін-өзі бағалау және мұғалімнің бағалауы. |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Портрет салу. |
|
|
Сабақтың Жоспарлаңған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет. |
Ресурстар |
|
1 Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру :- -Амандасу -Түгендеу Сәлеметсіздерме балалар ! Қалдарың қалай ? |
|
|
Сабақтың ортасы: 15минут |
Негізгі бөлім: -Өткен тақырыпқа қайталау жүргізу. - Сергіту сәті. -Практикалық жұмыс. 1.
Жаңа сабаққа арналған сұрақтар 5.Сурет салу кезеңдері нешеге бөлінеді. 6.Қазақстанның суретшілерінен кімдерді білесің. 7.Натюрморттың қандай түрлерін білесің. 8.Негізгі үш түсті ата. 9.Түс спекторын ойлап тапқан физик ғалымы. 10.Акварель бояуының орындалу техникасы қалай. 11.Бейнелеу өнерінің қанша түрі мен жанры бар
Портрет (фр. portraіt, portraіtе — бейнелеу) — бейнелеу өнерінің жанры, адам бейнесін живопись яки графика түріндегі бейнесі. Портрет бейнелеу өнерінің барлық түрімен: сұңғат (живопись), мүсін, графика, мозаика, т.б. жазыла береді. Портреттің негізгі міндеті — адамның сыртқы ұқсастығын айнытпай берумен қатар, ішкі жан дүниесін, мінез-құлқын ашып көрсетіп, дәуірлік-тарихи ұлттық тұлғасын шынайылықпен бейнелеу. Портрет кейіпкерге қарап отырып салынады, кейде көмекші материалдарға (көркем, ауыз әдебиеті, түрлі тарихи деректерге, т.б.), естеліктерге сүйене отырып та ойдан туындайды. Портрет жасалу ерекшелігіне қарай қондырғылы (сұңғат-кескіндеме, бюст, графика, монументті, мозайка, т.б.), салтанатты, миниатюралы, т.б. болып бөлінеді. Портретте жеке немесе топтама адамдарбейнеленеді.
Қазіргі талғамға сай салынатын суреттер заманауи портрет деп аталады.
|
|
|
Сергіту сәті:
3 минут |
Оқушылар осы видеодағы әрекеттерді қайталайды |
|
|
Практикалық жұмыс: 15 минут
Рефлексия: 3минут
2 минут |
1.Өзіміздің суретімізді немесе ата-аналарымыздың суретін салу 2.Салған портреттімізге түстерді қондыру
*Сабақтың ұнаған тұсы? *Сабаққа сындарлы сын айту? *Болашаққа тілектерің? Сабақ соныңда жұмыс орнын жинастыру. Үйге тапсырма: Фотоөнер туралы мәлімет жинақтау |
Қолданылатын материялдар –түрлі түсті бояу,карандаш, өшіргіш, альбом.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заманауи портерт
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы.
“ М.О.ӘУЕЗОВ атындағы педагогикалықколледжі ҚКМК”

«Бекітемін»_______________
Колледж әдіскер:Оразбаев Р.А.
«Келісемін»________________
Пән мұғалімі: Мұсатаев Ж.А
Ш.Әбенов орта мектебі
Тақырыбы: «Заманауи портрет»
Өткізетін:Молдашева Балжан
Сыныбы: 6 «В»
Дәрісхана: 46
Баға:______
Семей 2020
|
|
Машықкердің аты- жөні : Молдашева Балжан Мектеп :Ш.Әбенов атындағы орта мектеп КММ
|
|
|
Сынып: 6«в» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заманауи портрет |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Пәндік терминологияны қолдана отыра, өзінің және өзгелердің (суретшілер, қолөнершілер, дизайерлер) жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды салыстыру. Білімділік: Білімді теория жүзінде тереңдету. Тәрбиелік: Оқушының этикалық талғамын қалыптастырып, ұқыптылыққа ептілікке баулу өз бетімен жұмыс жасау орындауға тәрбиелеу. Дамытушылық: Оқушылардың білім дағдысын қалыптастыру, алған білімдерін практикамен ұштастыру шеберлігін шыңдату. |
|
|
Бағалау критерилері: |
Оқушылардың бірін-бірі бағалауы , өзін-өзі бағалау және мұғалімнің бағалауы. |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Портрет салу. |
|
|
Сабақтың Жоспарлаңған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс –әрекет. |
Ресурстар |
|
1 Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру :- -Амандасу -Түгендеу Сәлеметсіздерме балалар ! Қалдарың қалай ? |
|
|
Сабақтың ортасы: 15минут |
Негізгі бөлім: -Өткен тақырыпқа қайталау жүргізу. - Сергіту сәті. -Практикалық жұмыс. 1.
Жаңа сабаққа арналған сұрақтар 5.Сурет салу кезеңдері нешеге бөлінеді. 6.Қазақстанның суретшілерінен кімдерді білесің. 7.Натюрморттың қандай түрлерін білесің. 8.Негізгі үш түсті ата. 9.Түс спекторын ойлап тапқан физик ғалымы. 10.Акварель бояуының орындалу техникасы қалай. 11.Бейнелеу өнерінің қанша түрі мен жанры бар
Портрет (фр. portraіt, portraіtе — бейнелеу) — бейнелеу өнерінің жанры, адам бейнесін живопись яки графика түріндегі бейнесі. Портрет бейнелеу өнерінің барлық түрімен: сұңғат (живопись), мүсін, графика, мозаика, т.б. жазыла береді. Портреттің негізгі міндеті — адамның сыртқы ұқсастығын айнытпай берумен қатар, ішкі жан дүниесін, мінез-құлқын ашып көрсетіп, дәуірлік-тарихи ұлттық тұлғасын шынайылықпен бейнелеу. Портрет кейіпкерге қарап отырып салынады, кейде көмекші материалдарға (көркем, ауыз әдебиеті, түрлі тарихи деректерге, т.б.), естеліктерге сүйене отырып та ойдан туындайды. Портрет жасалу ерекшелігіне қарай қондырғылы (сұңғат-кескіндеме, бюст, графика, монументті, мозайка, т.б.), салтанатты, миниатюралы, т.б. болып бөлінеді. Портретте жеке немесе топтама адамдарбейнеленеді.
Қазіргі талғамға сай салынатын суреттер заманауи портрет деп аталады.
|
|
|
Сергіту сәті:
3 минут |
Оқушылар осы видеодағы әрекеттерді қайталайды |
|
|
Практикалық жұмыс: 15 минут
Рефлексия: 3минут
2 минут |
1.Өзіміздің суретімізді немесе ата-аналарымыздың суретін салу 2.Салған портреттімізге түстерді қондыру
*Сабақтың ұнаған тұсы? *Сабаққа сындарлы сын айту? *Болашаққа тілектерің? Сабақ соныңда жұмыс орнын жинастыру. Үйге тапсырма: Фотоөнер туралы мәлімет жинақтау |
Қолданылатын материялдар –түрлі түсті бояу,карандаш, өшіргіш, альбом.
|
шағым қалдыра аласыз

















