|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің жекеше және көпше түрі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 – көптік жалғауларын дұрыс қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің жекеше және көпше түрлерін ажырату |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 40 –жаттығу 55 –бет Жер су аттарын қатыстырып мәтін құрап жаз. «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы суретке назар аударыңдар. Бірінші суретте гүлдер саны нешеу? Екінші суретте гүлдер саны нешеу? Қорытынды жаса Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Суреттерге қара. Суреттердің астындағы сөздерді салыстыр. Қорытынды шығарып, берілген мәліметпен салыстыр.
ЕББҚ Суреттер бойынша сөйле Талқылау сұрақтары: Зат есімнің жекеше түрі қандай сұрақтарға жауап береді? |
Жер су аттарын қатыстырып мәтін құрап жазады
Сұрақтарға жауап береді. Қорытынды жасайды 1. суреттердің астындағы сөздерді салыстырады 2.шығарған қорытындысын берілген мәліметпен салыстырады |
Дескриптор: -мәтін құрастырып жазады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттердің астындағы сөздерді салыстырады(1б) -шығарған қорытындысын берілген мәліметпен салыстырады(1б) |
Гүлдер дің суреті А4 Оқулық 41 –жаттығу 56 -бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Өлеңді оқы. Зат есімнің жекеше, көпше түрлерін тап. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Зат есімнің көпше түрі қандай сұрақтарға жауап береді? Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. өлеңнен зат есімнің жекеше түрін табады 2.өлеңнен зат есімнің көпше түрін табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өлеңнен зат есімнің жекеше түрін табады(1б) - өлеңнен зат есімнің көпше түрін табады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық 42–жаттығу 56,57-бет Әртүрлі түстегі суреттер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Жаңылтпашты жатқа жаз. Берілген сөздердің көпше түрін айт. ЕББҚ Жаңылтпашты көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: Зат есімнің көпше түрі қандай сұрақтарға жауап береді? |
1. жаңылтпашты жатқа жазады 2.сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады 3.шүрегей сөзінің көпше түрін айтады 4.сүңгуір сөзінің көпше түрін айтады 5.қорытынды жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жаңылтпашты жатқа жазады(1б) - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б) -шүрегей сөзінің көпше түрін айтады(1б) -сүңгуір сөзінің көпше түрін айтады(1б) -қорытынды жасайды(1б) |
Оқулық 43–жаттығу 57-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма 44 –жаттығу 57 -бет |
Оқушы мұғалім қойған сұрақтарға жауап жазады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
Банка стикер
Таяқшадағы жұлдыз дар |
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есімнің жекеше және көпше түрі ҚМЖ 2-сынып
Зат есімнің жекеше және көпше түрі ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есімнің жекеше және көпше түрі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 – көптік жалғауларын дұрыс қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімнің жекеше және көпше түрлерін ажырату |
||||
|
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. Жасампаздық пен жаңашылдық.Жаңашылдық заман талабы |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 40 –жаттығу 55 –бет Жер су аттарын қатыстырып мәтін құрап жаз. «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы суретке назар аударыңдар. Бірінші суретте гүлдер саны нешеу? Екінші суретте гүлдер саны нешеу? Қорытынды жаса Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Суреттерге қара. Суреттердің астындағы сөздерді салыстыр. Қорытынды шығарып, берілген мәліметпен салыстыр.
ЕББҚ Суреттер бойынша сөйле Талқылау сұрақтары: Зат есімнің жекеше түрі қандай сұрақтарға жауап береді? |
Жер су аттарын қатыстырып мәтін құрап жазады
Сұрақтарға жауап береді. Қорытынды жасайды 1. суреттердің астындағы сөздерді салыстырады 2.шығарған қорытындысын берілген мәліметпен салыстырады |
Дескриптор: -мәтін құрастырып жазады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттердің астындағы сөздерді салыстырады(1б) -шығарған қорытындысын берілген мәліметпен салыстырады(1б) |
Гүлдер дің суреті А4 Оқулық 41 –жаттығу 56 -бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Өлеңді оқы. Зат есімнің жекеше, көпше түрлерін тап. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Зат есімнің көпше түрі қандай сұрақтарға жауап береді? Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. |
1. өлеңнен зат есімнің жекеше түрін табады 2.өлеңнен зат есімнің көпше түрін табады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өлеңнен зат есімнің жекеше түрін табады(1б) - өлеңнен зат есімнің көпше түрін табады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық 42–жаттығу 56,57-бет Әртүрлі түстегі суреттер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Жаңылтпашты жатқа жаз. Берілген сөздердің көпше түрін айт. ЕББҚ Жаңылтпашты көшіріп жаз. Талқылау сұрақтары: Зат есімнің көпше түрі қандай сұрақтарға жауап береді? |
1. жаңылтпашты жатқа жазады 2.сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады 3.шүрегей сөзінің көпше түрін айтады 4.сүңгуір сөзінің көпше түрін айтады 5.қорытынды жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жаңылтпашты жатқа жазады(1б) - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б) -шүрегей сөзінің көпше түрін айтады(1б) -сүңгуір сөзінің көпше түрін айтады(1б) -қорытынды жасайды(1б) |
Оқулық 43–жаттығу 57-бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Білім банкасы» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.
«Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма 44 –жаттығу 57 -бет |
Оқушы мұғалім қойған сұрақтарға жауап жазады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
Банка стикер
Таяқшадағы жұлдыз дар |
|
|
|

шағым қалдыра аласыз















