Тексерілді:
|
Бөлімі: |
Құстар туралы не білемін? |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дастанова М |
|
Күні: |
20.02.2023 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 16 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есімнің жіктелуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.4.2.2 Жіктік жалғауларының қолданысын білу.
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқушылар өлеңді талдап, зерттеп оқып, мақал-мәтелдермен түйіндей алады. Мақал-мәтелдерді сөйлеу барысында кеңінен қолданып, диалог түрінде ұсына біледі; Көптеген оқушылар: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Кейбір оқушылар: Өлең мазмұнын сурет мазмұнымен салыстыра отырып анықтайды. |
|
Құнндылықтары: |
Оқушыларды бір – біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: 3.Үй жұмысын тексеру |
|
|
|
|
5 мин. |
Сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын таныстыру Сұрақтар: 1. Қажымұқан Мұңайтпасов кім? 2. Ол спорттық жолын қайда бастады? 3 Қай мемлекеттерде өткен белдесулердің жеңімпазы болды? |
сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: -1-ші сұраққа жауап береді. -2-ші сұраққа жауап береді. -3-ші сұраққа жауап береді. ҚБ: мадақтау |
Сұрақтар топтамасы. Оқулық 4-сынып. |
|
Сабақтың ортасы 8 мин. |
№ 13 -тапсырма: Мәтіннің бөліктері жайлы әңгімелейді. Балаларға сипаттама береді. Үш топқа үш сурет бөліп беріледі. |
|
Дескриптор: - Мәтін туралы айтады; - Балалар жайлы біледі; |
4-сынып оқулығы |
|
«Түртіп алу» әдісі. Оқулықтағы «Тілдік бағдар» айдарының тапсырмасы беріледі. |
Кәсіби сөздермен танысып, өз дәптерлеріне тапсырманы орындайды. |
ҚБ: «Мадақтау сөз» |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
6 мин. |
Топтық жұмыс. №14-тапсырма: Төмендегі мәтіннен көптік жалғаулы зат есімдерді топта талдап, кестені толтыр. |
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп кестені толтырады. |
Дескриптор: - мәтіннің мазмұны жайлы әңгімелейді; - Көптік жалғауларды ажыратады; |
4-сынып оқулығы. |
|
Жеке жұмыс. 8 мин. |
№15-тапсырма: Төмендегі үлгідегі сөздерді қатыстырып кеңестерді оқып, сұрақтарға жауап бер. Мақсаты: Зат есімдерді ажырату. Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады. |
Берілген тапсырма бойынша кестені толтырады. Өзіндік ойын тұжырымдайды. Оқып, танысқан кеңестерді басшылыққа алып, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -Кеңестерді оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. Жалпы – 1балл. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
Жұптық жұмыс. 5 мин. Жазылым. |
Жұмыс дәптердегі Кестені толтыр. |
Төменде берілген сөздердің атқаратын қызметін жазады. 1.Нақыл сөздер 2.Термин сөздер |
Дескриптор: -Нақыл сөздер туралы мысал жазады-1б. -Термин сөздерге ереже мен мысал жазады-1б. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы. 6 мин. |
Рефлексия «Төрт сөйлем» әдісін пайдаланып сабақ бойынша түсінгеніңді жаз. |
|
|
|
Тексерілді:
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дастанова М |
|
Пәні: |
Математика |
|
Күні: |
20.02.2023 |
|
Сыныбы: |
4-сынып |
|
Сабақатың тақырыбы: |
БӨЛШЕКТЕРДІ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.1.2.1 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды бөлімді сол қалпында қалдырып, сәйкес алымдарды қосу және азайту деп түсіну |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындау жөнінде мағлұмат алады. Оқушылардың көбісі: бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындай алады. Оқушылардың кейбіреуі: бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындауға қатысты өздері мысал келтіре алады. |
|
Құндылықтар: |
Сыйластық; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылық |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: 3.Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын таныстыру |
|
|
|
|
Ортасы 7 мин. |
Теңдеулерді шеш х + 7/50 = 30/50 х = 30/50 – 7/ 50 х = 23/50 23/50 + 7/50 = 3/50 + 27/ 50 30/50 = 30/50 |
|
Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты. ҚБ: Бағдаршам. |
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|
5 мин. |
|
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: Отшашу |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|
5 мин |
|
Есепті шығарады |
Дескриптор: Есепті қатесіз шығарады. ҚБ: Бағдаршам |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
6мин |
Есепті шығар. Есептің алдымен шартын жазып аламыз. Одан кейін шешуі мен жауабын жазамыз Арман ақшасын санап: «Егер менің ақшама ол ақшаның жартысын және 20 теңге қосса, менде 110 теңге болады», – деп пайымдады. Арманның қанша ақшасы болған? |
Есепті шығарады |
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: От шашу |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
3мин |
Тапсырманы орында. |
V такси – 90 км/сағ V автобус – 2 есе кем S – 540 км t -? Шешуі: 90 : 2 = 45 км/сағ 90 + 45 = 135 км/сағ 540 : 135 = 4 сағ Жауабы: 4 сағаттан кейін |
Дескриптор: Есептеуді дұрыс орындай алады. ҚБ: Бағдаршам |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Зерттеу жұмысын жүргіз. Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады. |
Әр бәліш теңдей екіге бөлінді, содан кейін әрбір жартысы тағы теңдей екіге бөлінді. Барлық бәлішті 1 тілімнен салу үшін 24 ыдыс қажет болды. Неше бәліш болған? |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады. ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау. |
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы 6мин. |
Үй тапсырмасы:№9 Рефлексия Ашық микрафон |
|
|
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
Тексерілді:
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дастанова М |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Дастанова Мөлдір ДаулетқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Зат есімнің жіктелуі
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Зат есімнің жіктелуіМатериал туралы қысқаша түсінік
Зат есімнің жіктелуі Қазақ тілі сабағы
Материалдың қысқаша нұсқасы Тексерілді:
Сабақтың барысы:
Тексерілді:
Сабақтың барысы:
Тексерілді:
|














