Бөлім
|
Өнер
|
Пәні:
|
Қазақ тілі
|
Күні:
|
04.02.2025ж
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Дусбаева
Н.Н.
|
Сынып:
3
«Ә»
|
Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Зат есімнің тәуелденуі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.3.2.1 өзіндік
іс-әрекеті баяндалған күнделік, өмірбаян, хабарландыру
жазу
3.4.2.2 тәуелдік
жалғауларының қолданысын білу;
|
Сабақтың
мақсаты
|
өзіндік іс-әрекеті
баяндалған хабарландыру жазады
тәуелдік жалғауларын
қолданады
|
Құндылықтар
|
Жақсылыққа, игілікке
бой түзеуге,абыройлы
болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен
әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін
қалыптастыру.
Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге
өнеге
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қал қалай?» ойыны
1.Қалдарың
қалай?
2.Жүріс
қалай?
3.Жүгіріс
қалай?
4.Алғанда
қалай?(алдыға қарай алақан
жаю)
5.Бергенде қалай?
(алдыға қарай алақанды төмен
қарату)
6.Түнгі ұйқы қалай?
(екі алақанын біріктіріп бір бетіне
апарады)
7.Ойнағанда
қалай?
8.Ұрысқанда
қалай?
9.Көңіл –күй
қалай?
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
1.Осылай
(басбармақтарын
көрсетеді)
2.Осылай (бір
орындарында жүреді)
3.Осылай (бір
орындарында жүгіреді)
4.Осылай (екі
қолдарымен алуды көрсетеді)
5.Осылай (екі
қолдарымен беруді көрсетеді)
6.Осылай (екі
алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған
болады)
7.Осылай (қолдарын
шапалақтайды)
8.Осылай
(басбармақтарын төмен
қаратады)
9.Осылай (езулерін екі қолмен
күліп көрсетеді)
|
|
|
Сабақтың ортасы
(5
мин)
10 мин
|
Үй тапсырмасын
тексеру
55 –жаттығу 35
-бет
Суреттің және тірек сөздердің көмегімен «Ісмер»* тақырыбына
мәтін құрастырып жаз
«Ой қозғау» әдісі
Тақтадағы берілген сөздерді тәуелдеп
жаз
Түбір сөздер тәуелденгендегі өзгерісті
айт
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырм
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Өлеңді
оқы.
Өлеңнен тәуелдеулі
сөзді тап.
Сол сөзді үш жақта
жекеше, көпше түрде тәуелдеп жаз.
Сұрақтарға жауап
жаз.
ЕББҚ
Өлең не
туралы?
Талқылау
сұрақтары:
Адам табиғат құбылыстарынан тағы нені үйренуі
мүмкін?
|
Тапсырманы тексертеді
Түбір сөздерді
тәуелденген сөздермен салыстырып, өзгерісті
түсіндіреді
Өлеңді оқып, тәуелдеулі
сөзді табады
Сол сөзді үш жақта жекеше, көпше түрде тәуелдеп
жазады
|
Мадақтау
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-өлеңдегі негізгі ойды
анықтайды-1б
-өлеңнен тәуелдеулі
сөзді табады-1б
-сөзді үш жақта жекеше
түрде тәуелдеп жазады-1б
- сөзді үш жақта көпше
түрде тәуелдеп жазады-1б
-сұрақтарға жауап жазады-1б
|
Тақта
Оқулық
56-жаттығу
35,36-бет
Дәптер
қаламсап
Таратпа
|
8
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Жұптық
жұмыс
«Із кесуші»
әдісі
Сөзжұмбақты
шеш.
Сөзжұмбақтың шешуіндегі
сөзді тәуелдеп айт.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
Түбір сөз тәуелденгенде
қай дыбыстар өзгеріске
ұшырайды?
«Кадр»
ойыны
Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін
суреттерді кезек – кезек көрсету.
|
Сөзжұмбақты
шешеді
Көрсетілген суреттегі
қимыл –қозғалысты жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Дескриптор:
-сөзжұмбақты
шешеді-1б
-
шешуіндегі
сөзді тәуелдеп айтады-1б
|
Оқулық
57-жаттығу
36,37-бет
Таратпа
қаламсап
Әртүрлі түстегі суреттер
|
10 мин
|
3 –
тапсырма
Жеке
жұмыс
«Құрастыр»
әдісі
Берілген тақырыптың
біреуімен хабарлама жаз.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету
Талқылау
сұрақтары:
Тапсырмадан не
үйрендің?
|
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-хабарлама
құрастырады-1б
-көркем жазу талаптарын
сақтайды-1б
|
Оқулық
59-жаттығу
37-бет
дәптер
қаламсап
|
Сабақтың
соңы
Рефлек
сия
7 мин
|
«Білім банкасы»
әдісі
Бүгінгі сабақта не
үйрендің?
Сен үшін не қиын
болды?
Саған қандай тапсырма
қызықты болды?
Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім
банкасына сал.
Үйге
тапсырма
58-жаттығу 37 -бет
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап
береді
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Тапын!
|
Банка
стикер
Таяқшадағы
жұлдыз
дар
|