|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Заттар интернеті |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
А.Тыштыбаева |
|||
|
Күні |
15.01.2021 |
|||
|
Сынып 11б |
Қатысушылар саны |
11 |
Қатыспағандар саны |
4 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Заттар интернеті» деген не? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.8 - «Заттар интернетінің» жұмыс қағидаларын сипаттау 11.3.4.9 - «Заттар интернетінің» перспективалары туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Заттар интернеті» дегеннің не екенін біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
«Заттар интернетінің» негізгі жұмыс істеу қағидаларын салыстырады; |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
«Заттар интернетінің» болашағын талқылайды |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин 3:50—3:57 2 мин 3:57-3:59 |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Жұлдыз 2 балл |
ZOOM платформасы Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 3:59-4:09 4 мин 4:10-4:17 4 мин 4:17-4:21 10 мин 5:21-5:25 2 мин 1:25-1:27 |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. заттар интернеті; заттар интернетінің жұмыс істеу қағидалары; заттар интернетінің даму болашағы туралы білетін боласыңдар. Видео сабақ көріп түсінгендерін талқылайды Тапсырмалар
2. 1. «Заттар интернеті» деген не? 2. Заттар интернеті қалай пайда болды? 3. Заттар интернетін пайдалануға мысал келтір. 4. Заттар интернетін пайдаланудың артықшылықтарын ата. Жоғарғы деңгейдегі тапсырмаларды орындату: 1. Заттар интернетін дамыту жолында қандай негізгі кедергілер кездеседі? 2. Заттар интернетінің қандай негізгі ерекшеліктері бар? 3. Заттар интернетін қолданудың жаңа нұсқаларын ұсын. 4. Заттар интернетін қолданатын негізгі салаларды ата. Қолдану Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі. Кестені толтыр. Кесте оқулықта берілген. В деңгейі. Келесі тақырыптар бойынша таныстырылым жаса: а) заттар интернетінің пайда болу және даму тарихы; ә) заттар интернетінің дамуына әсер еткен негізгі түрткіжайттар; б) Желілік технологиялар және Заттар интернеті; в) Заттар интернетінің жұмыс істеу қағидалары. Зерттеу нәтижесін таныстырылым, бейнеролик, буклет немесе web-беттер түрінде әзірле. С деңгейі. Қандай да бір салаға заттар интернетін қолданудың жаңа нұсқасын ұсын. Мақсатын, қандай құрылғылар және бұл құрылғылар қандай міндеттерді шеше алатынын анықта. Сабақта формативті бағалау критериі
|
Мұғалімді тыңдайды 2. Видеоны көреді 3. Видео арасындағы сұрақтарға жауап береді 1-тапсырманы орындайды дәптерге орындайды 2- тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды |
3 балл 3 балл 1 балл 3 балл |
Презентация Оқулық 133 бет Оқулық 134 бет |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы 1 мин 1:29-1:30 2 мин 1:27-1:29 |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі. Оқушылар олардың тақырып бойынша білімдерін түйіндейтін бір сөйлем жазады. Сөйлемдер кім, не, қашан, неліктен, қалай, қай жерде және т.б. сөздерден тұруы мүмкін. Содан кейін сөйлемдерді сыныптастар бағалайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. 1. «Заттар интернетінің болашағы» тақырыбына хабарлама жаз. 2. «Қазақстандағы заттар интернеті» деген тақырыпта зерттеу жүргіз, нәтижесін MS Excel-де статистикалық деректер мен диаграмма түрінде көрсет. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Қорытындылау. Кері байланыс БББ кестесі бойынша және көңіл- күйді білдіретін пікірлерін жазу арқылы алынады. Padlet сайтында әр оқушы өз кері байланысын жазады. Оқушылардың кері байланысын https://padlet.com/umitsaitova/wk1u3ttqp78f8e8v сайты экраннан көрсетіліп, оқылады. |
. |
|
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Заттар интернеті» деген не? информатика 11 сынып жаратылыстану бағыты
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Заттар интернеті |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
А.Тыштыбаева |
|||
|
Күні |
15.01.2021 |
|||
|
Сынып 11б |
Қатысушылар саны |
11 |
Қатыспағандар саны |
4 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Заттар интернеті» деген не? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.8 - «Заттар интернетінің» жұмыс қағидаларын сипаттау 11.3.4.9 - «Заттар интернетінің» перспективалары туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
«Заттар интернеті» дегеннің не екенін біледі; |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
«Заттар интернетінің» негізгі жұмыс істеу қағидаларын салыстырады; |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
«Заттар интернетінің» болашағын талқылайды |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин 3:50—3:57 2 мин 3:57-3:59 |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: жұлдыз / 2 балл/ |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
Жұлдыз 2 балл |
ZOOM платформасы Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 3:59-4:09 4 мин 4:10-4:17 4 мин 4:17-4:21 10 мин 5:21-5:25 2 мин 1:25-1:27 |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. заттар интернеті; заттар интернетінің жұмыс істеу қағидалары; заттар интернетінің даму болашағы туралы білетін боласыңдар. Видео сабақ көріп түсінгендерін талқылайды Тапсырмалар
2. 1. «Заттар интернеті» деген не? 2. Заттар интернеті қалай пайда болды? 3. Заттар интернетін пайдалануға мысал келтір. 4. Заттар интернетін пайдаланудың артықшылықтарын ата. Жоғарғы деңгейдегі тапсырмаларды орындату: 1. Заттар интернетін дамыту жолында қандай негізгі кедергілер кездеседі? 2. Заттар интернетінің қандай негізгі ерекшеліктері бар? 3. Заттар интернетін қолданудың жаңа нұсқаларын ұсын. 4. Заттар интернетін қолданатын негізгі салаларды ата. Қолдану Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі. Кестені толтыр. Кесте оқулықта берілген. В деңгейі. Келесі тақырыптар бойынша таныстырылым жаса: а) заттар интернетінің пайда болу және даму тарихы; ә) заттар интернетінің дамуына әсер еткен негізгі түрткіжайттар; б) Желілік технологиялар және Заттар интернеті; в) Заттар интернетінің жұмыс істеу қағидалары. Зерттеу нәтижесін таныстырылым, бейнеролик, буклет немесе web-беттер түрінде әзірле. С деңгейі. Қандай да бір салаға заттар интернетін қолданудың жаңа нұсқасын ұсын. Мақсатын, қандай құрылғылар және бұл құрылғылар қандай міндеттерді шеше алатынын анықта. Сабақта формативті бағалау критериі
|
Мұғалімді тыңдайды 2. Видеоны көреді 3. Видео арасындағы сұрақтарға жауап береді 1-тапсырманы орындайды дәптерге орындайды 2- тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды |
3 балл 3 балл 1 балл 3 балл |
Презентация Оқулық 133 бет Оқулық 134 бет |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы 1 мин 1:29-1:30 2 мин 1:27-1:29 |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі. Оқушылар олардың тақырып бойынша білімдерін түйіндейтін бір сөйлем жазады. Сөйлемдер кім, не, қашан, неліктен, қалай, қай жерде және т.б. сөздерден тұруы мүмкін. Содан кейін сөйлемдерді сыныптастар бағалайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. 1. «Заттар интернетінің болашағы» тақырыбына хабарлама жаз. 2. «Қазақстандағы заттар интернеті» деген тақырыпта зерттеу жүргіз, нәтижесін MS Excel-де статистикалық деректер мен диаграмма түрінде көрсет. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. Қорытындылау. Кері байланыс БББ кестесі бойынша және көңіл- күйді білдіретін пікірлерін жазу арқылы алынады. Padlet сайтында әр оқушы өз кері байланысын жазады. Оқушылардың кері байланысын https://padlet.com/umitsaitova/wk1u3ttqp78f8e8v сайты экраннан көрсетіліп, оқылады. |
. |
|
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














