Материалдар / Заттардың жіктелуі

Заттардың жіктелуі

Материал туралы қысқаша түсінік
6.3.2.1 заттарды органикалық және бейорганикалық заттар күйінде жіктеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қаңтар 2019
3153
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: заттар және материалдар Мектеп: «Ленин орта мектебі КММ»Оқу ісі жөніндегі орынбасары: Самуратова Д. Н. Пән мұғалімі: Ахмет М. А. Күні: 20.11.18
Сынып: 6

Сабақ тақырыбыЗаттардың жіктелуі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасынасілтеме)6.3.2.1 заттарды органикалық және бейорганикалық заттар күйінде жіктеу
Сабақ мақсаттарыХимиялық заттарды құрамы брйынша жіктейді.Органикалық заттардың бейорганикалық заттардан айырмашылығын анықтайды. Химиялық элемент таңбаларын қолдана алады.
Бағалау критерийлері(дағдылар: білу және түсіну; қолдану) Заттарды органикалық бейорганикалық заттарға жіктеу
Тілдік мақсаттар

Химиялық заттарды құрамы брйынша жіктейді.Органикалық заттардың бейорганикалық заттардан айырмашылығын анықтайдыОлардың бір-бірінен айырмашылықтарын түсіндіре алады.
Құндылықтарды дарыту

Шығармашылық және сын тұрғыдан ойлау; қарым-қатынас жасау қабілеті. Салауатты өмір салтын сақтау.
Пәнге қатысты лексика мен терминология
  • Заттардың жіктелуі органикалық заттар, бейорганикалық заттар, химиялық формула.
  • Органикалық заттар – құрамында көміртегі кездесетін химиялық қосылыс. Олардың атомы бір-бірімен қосылып, әртүрлі тізбектер және шеібер түзеді.
  • Дағдылар Ынтымақтастық пен еңбек, шығармашылық.
    Алдыңғы білімҚоспаларды таза заттардан ажырату
    Ресурстар Оқулық, фатмандар, кері байланыс парақтары
    Сабақ барысы
    Сабақтыңжоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
    Сабақтың басы

    1. Амандасу.2. Сыныпты түгелдеу.3. Үй тапсырмасын сұрау.

    Ү/Т сұрау парақшасы: Судың агрегаттық күйіХимиялық элементтердің атаулары жазыңыз



    2. 10-11 кестені дәптерге сызып анализ жасап анализ жасайды. 10-кесте

    11- кесте Заттардың балқу температурасы























    Кесте
    Сабақтың ортасы Жаңа тақырып. Мәтінмен танысады. Оқушылардың қоспалардан таза заттарды ажырату туралы түсініктері болғандықтан, заттарды органикалық және бейорганикалық заттарды жіктеуді игеруі үшін «Сұрақ қою, қайтадан сұрақ қою» ұсынылады. Ол әдіс бойынша оқушылар мәтіннің әр бөлігінен бір-біріне өзге де оқушыларға белгілі бір жүйемен сұрақ қою тәсілі. Мысалы: мәтіннің бірінші бөлігі бойынша А оқушы Ә оқушыға бірнеше сұрақты жазбаша дайындап қояды. Мәтіннің екінші бір бөлігі бойынша Ә оқушы А оқушыға сұрақтар қояды. Солай тақырыпы талқылайды.

    Мәтін. «Сұрақ қою, қайтадан сұрақ қою»



    Сабақтың соңы

    Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:- нені білдім? не үйрендім?- не түсініксіз болды? - әлі де не бойынша жұмыс істеу керек?Рефлексия: Оқушыларға түсті стикерлерді жабыстыру арқылы жүргізуРефлексия парақшасы


    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ