Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жопары
|
Бөлім |
Заттар және материалдар |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың жіктелуі (класификациясы) |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- заттардың ортасы табиғи
қышқылдық/сілтілік/бейтарап болатынын біледі |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Үй тапсырмасы: Сұрақ-жауап 1-3 слайдтарда әр түрлі заттардың суреттері беріледі. Сұрақтар қоя отырып, қандай орта көрсететінін анықтатыңыз. |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады Сұрақтарға жауап береді |
ауызша 2б |
Презентация қосымша |
|||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Оқушыларға күнделікті өмірде кездесетін заттарды слайдтан көрсете отырып, әр зат өзіне тән орта көсететінін, қышқылдық/сілтілік/бейтарап ортаны индикаторлар көмегімен анықтауға болатынын түсіндіреді. Индикатор– әртүрлі орталарда түсін өзгертетін зат. Әмбебап индикаторы мен табиғи индикаторлардың ерекшеліктері туралы ақпарат беріледі. Зертханалық жұмыс. Тақырыбы:Табиғи индикатор дайындау және табиғи объектілердің ерітінді ортасын анықтау
|
қышқылдық/сілтілік/бейтарап ортаны индикаторлар көмегімен анықтайды зертханалық жұмыс атқарады |
Бас бармақ 3б 5б |
Қосымша |
|||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: Кері байланыс: «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Қорытынды ойларын талқылайды |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың жіктелуі (класификациясы)
Заттардың жіктелуі (класификациясы)
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жопары
|
Бөлім |
Заттар және материалдар |
||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың жіктелуі (класификациясы) |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.2.2 тірі және өлі табиғатта қышқыл, сілтілі және бейтарап ортаны айыра біледі және әмбебап индикатор көмегімен ортаны анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- заттардың ортасы табиғи
қышқылдық/сілтілік/бейтарап болатынын біледі |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Үй тапсырмасы: Сұрақ-жауап 1-3 слайдтарда әр түрлі заттардың суреттері беріледі. Сұрақтар қоя отырып, қандай орта көрсететінін анықтатыңыз. |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады Сұрақтарға жауап береді |
ауызша 2б |
Презентация қосымша |
|||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Оқушыларға күнделікті өмірде кездесетін заттарды слайдтан көрсете отырып, әр зат өзіне тән орта көсететінін, қышқылдық/сілтілік/бейтарап ортаны индикаторлар көмегімен анықтауға болатынын түсіндіреді. Индикатор– әртүрлі орталарда түсін өзгертетін зат. Әмбебап индикаторы мен табиғи индикаторлардың ерекшеліктері туралы ақпарат беріледі. Зертханалық жұмыс. Тақырыбы:Табиғи индикатор дайындау және табиғи объектілердің ерітінді ортасын анықтау
|
қышқылдық/сілтілік/бейтарап ортаны индикаторлар көмегімен анықтайды зертханалық жұмыс атқарады |
Бас бармақ 3б 5б |
Қосымша |
|||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: Кері байланыс: «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Қорытынды ойларын талқылайды |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













