Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жопары
|
Бөлім |
Заттар және материалдар |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың түзілуі және алынуы
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.3.1 жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтай алады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Үй тапсырмасы: Демонстрациялық үстелдің үстіне пластмасса, шыны, гранит, бор, көмір, мақта, резеңке, кейбір маталардың түрлерін және т.б.табиғи және жасанды материалдардың үлгілері беріледі. Оқушылар осы заттарды екі топқа топтастыруы керек. Жұпта талдап қандай белгілер бойынша топтастырғанын түсіндіреді. |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады Заттарды топтастырады |
смайлик 2б |
Презентация Қосымша |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10мин 15 мин |
Бейнефильм көре отырып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: (жұпта ақылдаса отырып, сыныпта талқылайды)
Дескрипторлар - табиғи заттарды дұрыс анықтайды - жасанды заттарды дұрыс анықтайды Берілген мәтінді және бейнекөріністен алған ақпараттарды қолдана отырып, оқушылар Венн диаграммасын құрады
Дескрипторлар - табиғи материалдарға тән артықшылықтар мен кемшіліктерді анықтайды - жасанды материалдарға тән артықшылықтар мен кемшіліктерді анықтайды - табиғи және жасанды материалдарға тән ұқсастықтарды сипаттайды Миға шабуыл
|
Бейнефильм бойынша сұрақтарға жауап береді Венн диаграммасымен жұмыс атқарады Сұрақтарға жауап береді |
ауызша 3б 2б Балл 3б |
https://twig-bilim.kz/kz/film/acids-and-alkalis-part-2 |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: Кері байланыс: «Тірек сөздер» - Қандай қиындықтар туындады? Неліктен? Олар қалай жойылды ? - Сіз неге қол жеткіздіңіз? - Осы тақырып бойынша тағы басқа қандай тапсырмалар құрастыруға болады? |
Қорытынды ойларын талқылайды |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттардың түзілуі және алынуы
Заттардың түзілуі және алынуы
Жаратылыстану пәні бойынша сабақ жопары
|
Бөлім |
Заттар және материалдар |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Заттардың түзілуі және алынуы
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.3.1 жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
-Табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтай алады |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Үй тапсырмасы: Демонстрациялық үстелдің үстіне пластмасса, шыны, гранит, бор, көмір, мақта, резеңке, кейбір маталардың түрлерін және т.б.табиғи және жасанды материалдардың үлгілері беріледі. Оқушылар осы заттарды екі топқа топтастыруы керек. Жұпта талдап қандай белгілер бойынша топтастырғанын түсіндіреді. |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады Заттарды топтастырады |
смайлик 2б |
Презентация Қосымша |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10мин 15 мин |
Бейнефильм көре отырып, төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: (жұпта ақылдаса отырып, сыныпта талқылайды)
Дескрипторлар - табиғи заттарды дұрыс анықтайды - жасанды заттарды дұрыс анықтайды Берілген мәтінді және бейнекөріністен алған ақпараттарды қолдана отырып, оқушылар Венн диаграммасын құрады
Дескрипторлар - табиғи материалдарға тән артықшылықтар мен кемшіліктерді анықтайды - жасанды материалдарға тән артықшылықтар мен кемшіліктерді анықтайды - табиғи және жасанды материалдарға тән ұқсастықтарды сипаттайды Миға шабуыл
|
Бейнефильм бойынша сұрақтарға жауап береді Венн диаграммасымен жұмыс атқарады Сұрақтарға жауап береді |
ауызша 3б 2б Балл 3б |
https://twig-bilim.kz/kz/film/acids-and-alkalis-part-2 |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй тапсырмасы: Кері байланыс: «Тірек сөздер» - Қандай қиындықтар туындады? Неліктен? Олар қалай жойылды ? - Сіз неге қол жеткіздіңіз? - Осы тақырып бойынша тағы басқа қандай тапсырмалар құрастыруға болады? |
Қорытынды ойларын талқылайды |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














