Бекітемін:13.11.24
Оқу ісінің меңгерушісі Л.Ғылымбаева
|
Бөлім: |
Тығызыдық. |
|
Педагогтің тегі,аты, әкесінің аты: |
Мұсатай Гүлшат Мейрамбекқызы |
|
Күні: |
13.11.24 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.13 – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылыққа баулу |
Құндылық:әділдік және жауапкершілік басқаға көмектесуге,мейірімділік танытуға дайын болу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5-7 мин) Сыныппен жұмыс |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексеру Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
Егер сіз мектепке көтеріңкі көңіл күймен келсеңіз, оң қолыңызды көтеріңіз. Егер сіз адамның адалдығын бағаласаңыз, сол қолыңызды көтеріңіз. Егер сіз өз біліміңізге сенсеңіз, екі қолыңызды жоғары көтеріңіз. Егер сізге физика пәні ұнаса, үш шапалақ соғыңыз. Болашақ біздің қолымызда деп сенсеңіз, қол ұстасыңыз. Бүгін сабаққа сәттілік! Өткенге шолу. Wordwall платформасы арқылы пысықтау 1.Дененің бірдей уақыт аралықтарында бірдей ара қашықтықты жүруі... 2.мега 3.милли 4.микра 5.Траектория дегеніміз не? 6.Масса қандай әріппен белгіленеді 7.Уақыт 8.Жылдамдық 9.жол 10.жылдамдық 11.дененің бастапқы нүктесін оның соңғы нүктесімен қосатын бағытталған кесінді «Ой қозғау» әдісі Сұрақ:1 кг мақта ауыр ма? әлде 1кг темір ауыр ма? Жауабы:1 кг мақта мен 1 кг темірдің екеуі де бірдей салмақты, яғни 1 килограмм. Дегенмен, мақта өте жеңіл және көп орын алады, ал темір тығыз және көлемі кішірек болады. Бірақ салмағы бойынша олар бірдей. |
Оқушылар сәлемдесіп, орындарына жайғасады.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады
Оқушылар кезекпен жауаптарды сәйкестендіреді
.
Оқушылар өз ойларын айтады,мұғалім тқлықтырады
|
Дескриптор: Әр дұрыс жауап 1 балл Өзін—өзі бағалау
|
интерактивті тақта. Бағалау парағы |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) Топтық жұмыс Жеке жұмыс Жұптық жұмыс |
Мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен, жоспарымен таныстырады. Тақырыпқа қысқаша шолу жасау Оқушыларды таразы түрлерімен 2 топақа бөлу І топ:Ағаш білеуше,сызғыш,таразы берілген.Ағаш білеушенің тығыздығын анықтаңдар.
ІІтоп: Қасық,мензурка,су,таразы берілген.Қасықтың тығыздығын есептеңдер.
Мұғалім оқушыларға “Смартфон” әдісі көмегімен жеке тапсырма береді.
“Досыңа көмектес” әдісімен жұптық тапсырма береді 1-жұп: Заттардың тығыздықтары кестесін пайдаланып, 5 м3 мырыштың массасын табыңдар. 2-жұп: Заттың тығыздық кестесін пайдаланып, 1,5 м3 күмістің массасын табыңыз. .Қосымша: Массасы 54 кг болатын мәрмәр тастың көлемі 0,02 м3 болса, оның тығыздығы қандай болады?
|
Оқушылар топқа бөлінеді Ағаш білеушенің тығыздығын есептейді
Оқушылар топта қасықтың тығыздығын анықтайды
Оқушылар смартфондарына жазылған тапсырмаларды дәптерлеріне орындайды. Барлық оқушылар тапсырманы орындап болған соң тақтадағы жауаптарды тексеріп, бірін-бірі тексереді.
Оқушылар жұмыс дәптеріне есептерді, шығарып, тақтадағы жауаппен тексереді.
|
Дескриптор: Ағаш білеушенің көлемін анықтау. Ағаш білеушенің массасын өлшеу. Тығыздықты есептеу үшін формуланы қолдану. Есептеулерді дұрыс орындау Жалпы 4-балл Дескриптор: Қасықтың массасын өлшеу. Су мен мензурка көмегімен қасықтың көлемін анықтау. Тығыздықты есептеу үшін формуланы қолдану. Есептеулерді дұрыс орындау. Жалпы 4-балл Дұрыс жауап 3 балл Дескрипторлар: - Оқушылар заттардың массасын анықтау үшін тығыздық мәндерін пайдаланады; Жалпы 2-балл Өзара бағалау. “мензурка” әдісі
Дескрипторы: Берілген шамаларды жазады. Тығыздықтың формуласын жазады. Осы формулаға берілген шамаларды қойып, тығыздықты есептейді |
Ағаш білуше, сызғыш,таразы бағалау парағы
Қасық, су, мензурка,таразы бағалау парағы
https://learningapps.org/view14729142
Бағалау парағы, жұмыс парағы, оқулық, интерактивті тақта.
|
|
Сабақтың соңы (3-5 мин) |
Рефлекция «Бас бармақ» Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім. Үйге тапсырма:П:14 оқуға.Үйге тапсырма:П:14 оқуға.3.2-жаттығу №1-2 есеп |
Оқушылар өз түсінігін дәлелдей алу қабілетін көрсетеді
|
Оқушы бағалауы,мұғалім бағалауы |
Бағалау парақ, стикер
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі ҚМЖ
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі ҚМЖ
Бекітемін:13.11.24
Оқу ісінің меңгерушісі Л.Ғылымбаева
|
Бөлім: |
Тығызыдық. |
|
Педагогтің тегі,аты, әкесінің аты: |
Мұсатай Гүлшат Мейрамбекқызы |
|
Күні: |
13.11.24 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттың тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.2.13 – тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылыққа баулу |
Құндылық:әділдік және жауапкершілік басқаға көмектесуге,мейірімділік танытуға дайын болу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5-7 мин) Сыныппен жұмыс |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексеру Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.
Егер сіз мектепке көтеріңкі көңіл күймен келсеңіз, оң қолыңызды көтеріңіз. Егер сіз адамның адалдығын бағаласаңыз, сол қолыңызды көтеріңіз. Егер сіз өз біліміңізге сенсеңіз, екі қолыңызды жоғары көтеріңіз. Егер сізге физика пәні ұнаса, үш шапалақ соғыңыз. Болашақ біздің қолымызда деп сенсеңіз, қол ұстасыңыз. Бүгін сабаққа сәттілік! Өткенге шолу. Wordwall платформасы арқылы пысықтау 1.Дененің бірдей уақыт аралықтарында бірдей ара қашықтықты жүруі... 2.мега 3.милли 4.микра 5.Траектория дегеніміз не? 6.Масса қандай әріппен белгіленеді 7.Уақыт 8.Жылдамдық 9.жол 10.жылдамдық 11.дененің бастапқы нүктесін оның соңғы нүктесімен қосатын бағытталған кесінді «Ой қозғау» әдісі Сұрақ:1 кг мақта ауыр ма? әлде 1кг темір ауыр ма? Жауабы:1 кг мақта мен 1 кг темірдің екеуі де бірдей салмақты, яғни 1 килограмм. Дегенмен, мақта өте жеңіл және көп орын алады, ал темір тығыз және көлемі кішірек болады. Бірақ салмағы бойынша олар бірдей. |
Оқушылар сәлемдесіп, орындарына жайғасады.
Жағымды психологиялық ахуал қалыптасады
Оқушылар кезекпен жауаптарды сәйкестендіреді
.
Оқушылар өз ойларын айтады,мұғалім тқлықтырады
|
Дескриптор: Әр дұрыс жауап 1 балл Өзін—өзі бағалау
|
интерактивті тақта. Бағалау парағы |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) Топтық жұмыс Жеке жұмыс Жұптық жұмыс |
Мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен, жоспарымен таныстырады. Тақырыпқа қысқаша шолу жасау Оқушыларды таразы түрлерімен 2 топақа бөлу І топ:Ағаш білеуше,сызғыш,таразы берілген.Ағаш білеушенің тығыздығын анықтаңдар.
ІІтоп: Қасық,мензурка,су,таразы берілген.Қасықтың тығыздығын есептеңдер.
Мұғалім оқушыларға “Смартфон” әдісі көмегімен жеке тапсырма береді.
“Досыңа көмектес” әдісімен жұптық тапсырма береді 1-жұп: Заттардың тығыздықтары кестесін пайдаланып, 5 м3 мырыштың массасын табыңдар. 2-жұп: Заттың тығыздық кестесін пайдаланып, 1,5 м3 күмістің массасын табыңыз. .Қосымша: Массасы 54 кг болатын мәрмәр тастың көлемі 0,02 м3 болса, оның тығыздығы қандай болады?
|
Оқушылар топқа бөлінеді Ағаш білеушенің тығыздығын есептейді
Оқушылар топта қасықтың тығыздығын анықтайды
Оқушылар смартфондарына жазылған тапсырмаларды дәптерлеріне орындайды. Барлық оқушылар тапсырманы орындап болған соң тақтадағы жауаптарды тексеріп, бірін-бірі тексереді.
Оқушылар жұмыс дәптеріне есептерді, шығарып, тақтадағы жауаппен тексереді.
|
Дескриптор: Ағаш білеушенің көлемін анықтау. Ағаш білеушенің массасын өлшеу. Тығыздықты есептеу үшін формуланы қолдану. Есептеулерді дұрыс орындау Жалпы 4-балл Дескриптор: Қасықтың массасын өлшеу. Су мен мензурка көмегімен қасықтың көлемін анықтау. Тығыздықты есептеу үшін формуланы қолдану. Есептеулерді дұрыс орындау. Жалпы 4-балл Дұрыс жауап 3 балл Дескрипторлар: - Оқушылар заттардың массасын анықтау үшін тығыздық мәндерін пайдаланады; Жалпы 2-балл Өзара бағалау. “мензурка” әдісі
Дескрипторы: Берілген шамаларды жазады. Тығыздықтың формуласын жазады. Осы формулаға берілген шамаларды қойып, тығыздықты есептейді |
Ағаш білуше, сызғыш,таразы бағалау парағы
Қасық, су, мензурка,таразы бағалау парағы
https://learningapps.org/view14729142
Бағалау парағы, жұмыс парағы, оқулық, интерактивті тақта.
|
|
Сабақтың соңы (3-5 мин) |
Рефлекция «Бас бармақ» Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім. Үйге тапсырма:П:14 оқуға.Үйге тапсырма:П:14 оқуға.3.2-жаттығу №1-2 есеп |
Оқушылар өз түсінігін дәлелдей алу қабілетін көрсетеді
|
Оқушы бағалауы,мұғалім бағалауы |
Бағалау парақ, стикер
|

шағым қалдыра аласыз















