Сынып: 6 «А» | Күні: | Пән мұғалімі: Ахмет М. А.Мектеп: Ленин орта мектебіОқу ісінің меңгерушісі: Самуратова Д. Н. |
САБАҚ №3: Зерттеу сұрағы |
|
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 6.1.2.1 тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды анықтау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тәжірибеден оқушылар тәуелді және тәуелсіз қадағаланатын айнымалылыарды түсіне алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Өз бетінше тәжірибеден қорытынды шығара біледі. |
Бағалау критерийі | Айнымалы дегеніміз не екенін білу арқылы;Тәуелді және тәуелсіз айнымалылыардың айырмашылығын табу. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология:айнымалы,, тәуелсіз, қадағаланатын, |
Құндылықтарға баулу | Тұлғааралық құзыреттерді дамыту; әр тұлғаның пікірін ескеру және әр идеяны бағалау |
Ресурстар мен көрнекіліктер | Оқулық, дәптер қалам |
Әдіс-тәсілдер | Кесте толтыру, миға шабуыл, «Елші» әдісі |
Модульдер | Оқытудағы жаңа тәсілдер, оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту, дарынды және талантты балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, сын тұрғысынан ойлау |
Пәнаралық байланыс | Физика, химия, биология, география |
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар мен көрнекіліктер |
Сабақтың басы 1 минут
5 минут
1 минут
| Ұйымдастыру кезеңіСыныппен амандасуСыныпты түгелдеуҮй тапсырмасын сұрау.Үй тапсырмасын тексеру парақшасы1. Сөйлемді толықтыр................күрделі зерттеу жүйесі...............табиғат туралы ғылым жүйесі...............өсімдіктер әлемін зерттеутін ғылым саласы...............геохимия, биохимия, геохимия, биогеохимия2. сызбанұсқаны толтыр Ғылым түрлері
3. сәйкестендір
Оқулықпен жұмыс.Тәуелсіз айнымалы – бұл тәжірибе жасаушы өзгертетін айнымалыТәуелді айнымалы – тәуелсіз айнымалыны енгізгенде оған жауап ретіндеөзгеретін түрткіжайт.Қадағаланатын айнымалы – бұл тәжірибе жасау барысында өзгермеуі тиіс шарттар.1. гүлдің өсуі, гүлге су құймасақ солуы немесе қурауы.(тәуелсіз айнымалы)2. Сабақтың тақырыбын айтуОқу мақсатын түсініп, сабақ мақсатын анықтату |
Оқулық
Жазбаша жауап
Ауызша жауап
12-бет |
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут | Білу және түсінуАйнымалылардың түрлерімен танысады.Тәуелді және тәуелсіз айнымалылармен танысады.Айнымалылларға мысалдар келтіре біледі.
Мұғалімнің кері байланысыЖеке жұмыс Оқулықтағы терминдерді көшіру барысында мәтінді оқып шығу.Терминдерді жазуға және мәтінді оқуға 10 минМұғалімнің кері байланысыТопбасшылары топ мүшелерін бағалайды.
|
Ауызша
|
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут1 минут | Үй жұмысын беру. Әр айнымалыға мысал келтіру.Оқушылардың кері байланысы «Екі жұлдыз, бір тілек» - 4 минутСабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін сұрайды. Рефлексия «Білім қоржыны» |
стикерлер |