Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: :6 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Зерттеу сұрағы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) | 6.1.2.1 Тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын айнымалыларды анықтау |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалаларды анықтайды.Оқушылардың көпшілігі: Тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын анықтамаларға анықтама бере аладыКейбір оқушылар: Зерттеу жұмыстарын жасайды |
Бағалау критерийі | Тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалаларды анықтайды Тәуелді,тәуелсіз және бақыланатын анықтамаларға анықтама бере аладыжұмыстарын жасайды |
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар орындай алады: Оқулықтағы тақырыпты тиянақты оқиды; Мұғалімнің және оқушылардың түсіндірмесін тындайды; Кітаптағы мысал ретінде келтірілген тәжірибелерге қорытынды жазады; Жазылған қорытындысын сыныпқа және мұғалімге түсіндіре алады; Пәнге қатысты лексика және терминология: Тәуелді айнымалылар, тәуелсіз айнымалылар, бақыланатын айнымалылар, өзгергіштік, уақыт, жылдамдық, жол |
Құндылықтарға баулу
| Сыныпта жағымды психологиялық орта қалыптастыру. Өмір бойы оқу: Алған білімдері өмірде керек болатынын түсінеді. Өзіне және айналасындағыларға құрмет: Жұптық, топтық жұмыс кезінде байқалады.Азаматтық жауапкершілік: Жұмыс орынын тәртіппен ұстайды. |
Пәнаралық байланыс | Физика, биология |
Алдыңғы білім
| Ғылым рөлі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар |
Сабақтың басы10 мин
| Ұйымдастыру:Оқушылармен амандасу, түгендеу,зейіндерін сабаққа аударту
Жылы жүрек – жақсы тілек тренингі арқылы оқушылар ортаға шығып бір-біріне өткізілетін сабаққа жылы тілектер айтады.
Топқа бөлу: Cиқырлы қорапшадағы жасырылған сөздер арқылы 3 топқа бөлу1-топ. Уақыт2-топ. Жол3-топ. Жылдамдық
Үй тапсырмасы.Билет арқылы сұрау
Смайликтер арқылы бағалау
|
Сиқырлы қорапша.Стикерлер
Смайликтер |
Сабақтың ортасы 25 мин | Жаңа тақырыпқа көшу.”Атаулар туралы үш сұрақ” әдісіТоптық жұмыс1-тапсырма. Сен маған,мен саған әдісі арқылы мәтінді бөліп алып оқиды
Дескриптор: -Мәтінді оқиды-Мазмұндайды
Сергіту сәті.”Алма,шие,өрік,банан”
Денгейлік тапсырмалар:А-блогына тапсырма.”Галерея” әдісіТапсырма.Оқулықта берілген сурет арқылы тәуелді, тәуелсіз және бақыланатын айнымалыны анықта
Дескриптор:-Білім алушы айнымалыларды анықтап, ажырата алады
Б-блогына тапсырмаТапсырма.Айнымалыларға анықтама беру
Дескриптор:-Айнымалыларға анықтама береді-Мысал келтіреді
С-блогына тапсырмаТапсырма. Серіппенің қатандығын зерттеу тәжірибесін жүргізіндер. 100,200,300 г жүк ілінген серіппенің қаншалықты ұзаратының анықтандар
Дескриптор:-Жүк ілінген серіппенің қаншалықты ұзарғаның анықтайды-Серіппенің ұзарғаның сипаттайды
Бағалау.Екі жұлдыз, бір тілек |
Оқулық,суреттер
Серіппе, гірлер |
Сабақтың соңы 5 мин | Тапсырма.Бүгінгі сабаққа қорытынды жасауБағалау.”қол шапалақтау”“мадақтау”
Кері байланыс.”Аяқталмаған сөйлем” тәсіліМұғалімге жеделхат тақтасына оқушылар стикер жапсыру арқылы орындалады.Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап айтылған ойды жалғастырады: -Бүгінгі сабақта мен…..түсіндім,…..білдім,......көзімді жеткіздім
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |