Сынып: 6 «А» | Мектеп: «Ленин орта мектебі» КММ |
|
Оқу ісі жөніндегі меңгерушісі:Самуратова Д. Н.________
|
САБАҚ №4: Зерттеуді жоспарлау |
|
Пән мұғалімі: Ахмет М. А. | Күні:___.09.2018 |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 6.1.3.1 жоспар бойынша зерттеу жұмысын жүргізу 6.1.3.2 қауіпсіз жұмыс жүргізудің жағдайларын анықтау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Қауіпсіздік ережелерімен, қауіпсіздік белгілерімен танысады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Зерттеу жұмыстарын жоспар бойынша жасауды үйренеді. |
Бағалау критерийі | Зерттеу жүргізу кезіндегі негізгі еределерді меңгеру;Зерттеу жүргізу кезіндегі қауіпсіздік техника ережесі |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: қауіпсіздік техникалық ереже |
Құндылықтарға баулу | Тұлғааралық құзыреттерді дамыту; әр тұлғаның пікірін ескеру және әр идеяны бағалау |
Ресурстар мен көрнекіліктер | Оқулық, сыныптың қауіпсіздік ережелері, |
Әдіс-тәсілдер | Ауызша жауап |
Модульдер | Оқытудағы жаңа тәсілдер, оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту, дарынды және талантты балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, сын тұрғысынан ойлау |
Пәнаралық байланыс | Биология, химия, геометрия |
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар мен көрнекіліктер |
Сабақтың басы 3 минут
| Ұйымдастыру кезеңі1. Сыныпты түгелдеу2. Үй жұмысын талқылауҚауіпсіздік ережелерін сұрау. Осы қауіпсіздік ережелердің ішінде қайсысы «жаратылыстану» пәнінде қолданылады.1. барлық құралға ұқыптылықпен қарау.2. жұмыс істеу кезінде отыруға, я тұруға да болады.3. тәжірибені кезекпен топтағы әр оқушы жүргізед.4. бір оқушы тәжірибе жасайды, қалғандары бақылап тұрады.5. пікір алмасу тәжірибе жасаушы рұқсат бергеннен кейін ғана басталады.6. жаймен сөйлесу қажет.7. Мұғалімнің рұқсатымен ғана жүру.8. жұмыс аяқталған соң үстелді ретке келтіру. |
Ауызша жауап |
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут | Білу және түсіну1-суретті талқылау. Мұнадғы ғалым қандай қауіпсіздік ережелерін сақтап отыр?Жеке жұмыс 17-бетті суреттердің көмегімен 2-сызбаны толтыру, суретін салу.Миға шабуыл Қандай төтенше жағдайларды білесіздер?Оларды атап, топтайықМектептегі көшіру жоспарымен танысу.Әр мекемеге ТЖ кезінде қолданылатын құралдар (о сөндіргіш, балтаҮй жұмысы:Қауіпсіздік-техникалық ережелерін сақтауға арналған белгілерді дәптерге жазу. Қауіпсіздік тех.сын сақтауға арналған өзіңнің белгілерің. А4 Қағазға салу.Зерттеу жоспарын өз бетінше түсіндіру.Мұғалімнің кері байланысы
|
Қазақстанның саяси және физикалық картасы
|
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут1 минут | Қалыптастырушы бағалау Оқушылардың кері байланысы «Екі жұлдыз, бір тілек» - 4 минутТопбасшылары бағалау парақтарын жинап береді. Сабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін сұрайды. Рефлексия «Білім қоржыны» |
стикерлер |