Сынып:5 «А» | Мектеп: Ленин орта мектебі |
САБАҚ №3: . Зерттеуді жоспарлау | Пән мұғалімі: Ахмет М. А.Оқу ісінің меңгерушісі: Самуратова Д.________
|
Күні: |
|
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 5.1.3.1 зерттеу жоспарын құрастыру |
Сабақ мақсаттары | Нысандар параметрлерінің өлшем бірлігін анықтауНенің көмегімензерттеуге жүргізуге болады, бақылау жүргізу үшін қандай жабдықтарды пайдалануға болады, олармен қалай жұмыс жасау.Зерттеу езіндегі техникалық қауіпсіздік ережелерін тұжырымдау. |
Бағалау критерийі | Зерттеудің қандай әдістері барын;Ғылыми зерттеулерді жүргізгенде қандай жабдық қолданылатынын;Ғылыми зерттеуді қалай жүргізуді білу қажет. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология: эталон, зертханалық жабдық, ұлғайтқыш жабдық, зерттеу әдістері, өлшеуіш жабдық. |
Құндылықтарға баулу | Тұлғааралық құзыреттерді дамыту; әр тұлғаның пікірін ескеру және әр идеяны бағалау |
Ресурстар мен көрнекіліктер | Оқулық, дәптер, қалам, ноутбук, фотосуреттер |
Модульдер | Оқытудағы жаңа тәсілдер, оқушыларды жас ерекшеліктеріне сай оқыту, дарынды және талантты балаларды оқыту, оқытуды басқару және көшбасшылық, сын тұрғысынан ойлау |
Пәнаралық байланыс | Биология, химия, физика, математика, география |
Жоспарланғануақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар мен көрнекіліктер |
Сабақтың басы 1 минут
3 минут
| Ұйымдастыру кезеңі1. Сыныппен амандасу 2. Сыныпты түгелдеу Өткен сабақ бойынша қатемен жұмыс жасау. Мәселе дегеніміз не? – бұл зерттеуші тәжірибе соңында жауабын табуы тиіс нақты міндет.Зерттеу пәні дегеніміз не? - мәселелерді шешу үшін қажетті ерешелік, факті, құбылыс. Зерттеу нысаны дегеніміз не?– бұл зерттелетін нәрсе. Зерттеу мақсаты дегеніміз не? – бұл зерттеу мәселесін құрайтын сұрақтың зерттелуі мен шешімі. |
Оқулық 12-13 бет.
|
Сабақтың ортасы 5 минут
5 минут
10 минут | Жаңа тақырып. Жабдықтардың түрлерімен танысамыз. Өлшеуіш жабдық;Ұлғайтқыш жабдықЗертханалық жабдық
Оқулықтағы бейнеленген жабдықтарды жіктеп төмендегі кестеге жазу.
Содан оқушылар төменде берілген терминдермен танысып, 19-беттегі постерді толтырады. БақылауТәжірибе ӨлшеуЭталон
. Зерттеу кезеңдерін алдыңғы сабақты еске түсіру арқылы зерттеудің 4-кезеңімен танысады. 4-кезең – зерттеу әдістерін таңдай.
Білу және түсіну1. Зерттеу жүргізуге арналған жабдық түрлерімен танысады.2. зерттеу түрлерімен танысады. 3. зерттеу әдістерімен таныс болады. Үй тапсырмасы. 1. 3 параграфты оқу.2. 20-беттегі сұрақтың шешімін табу. 3. 19-беттегі кесте
Мұғалімнің кері байланысы
| Оқулық 17 бет
Приборлар, сызғыш, лупа, микроскоп
17-беттегі Кесте
Оқулық, дәптер
Оқулық |
Сабақтың соңы 4 минут
1 минут1 минут | Қалыптастырушы бағалау Оқушылардың кері байланысы «Екі жұлдыз, бір тілек» - 4 минутТопбасшылары бағалау парақтарын жинап береді. Сабақтың мақсатына жеткен-жетпегендіктерін сұрайды. Рефлексия «Білім қоржыны» |
стикерлер |