Алтынемел ұлттық саябағы
Алтынемел ұлттық саябағы

#1 слайд
Александр Пушкин атындағы №7 орта мектебінің мұғалімі
Данетбаева Кулжан Омарбековна
Сабақтың тақырыбы: Алтынемел ұлттық саябағы
(тыңдалым және айтылым)
Оқу мақсаты: 6.1.1.1 мәтіннің атауын
талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау
арқылы көтерілген мәселені болжау.
Оқу мақсаты: 6.1.1.1 мәтіннің атауын талқылау және
алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені
болжау.
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың барлығы орындай алады: «Алтынемел
ұлттық саябағы» мәтінін тыңдау арқылы көтерілген
мәселені болжайды
. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің атауын
талқылай отырып, сөздерді орфографиялық нормаға сай
жазады
Оқушылардың кейбірі орындай алады:
Алтынемел ұлттық саябағы мәтіндегі ерекшеліктерді қазіргі
өмірмен байланыстырып, салыстырады
1 слайд
Александр Пушкин атындағы №7 орта мектебінің мұғалімі Данетбаева Кулжан Омарбековна Сабақтың тақырыбы: Алтынемел ұлттық саябағы (тыңдалым және айтылым) Оқу мақсаты: 6.1.1.1 мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау. Оқу мақсаты: 6.1.1.1 мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжау. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың барлығы орындай алады: «Алтынемел ұлттық саябағы» мәтінін тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды . Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің атауын талқылай отырып, сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады Оқушылардың кейбірі орындай алады: Алтынемел ұлттық саябағы мәтіндегі ерекшеліктерді қазіргі өмірмен байланыстырып, салыстырады
#2 слайд
1.1. Мәтінді тыңдап,жаңа тақырыпты өз беттерімен болжайды.
2. 2. Мәтіннен алған ақпаратты топ ортасында еркін талқылайды.
Бағалау критерийі:
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесіп, келмеген
оқушыларды анықтау
Психологиялық ахуал туғызу:
«Ыстық алақан» әдісі арқылы шаттық шеңберін құрып, бір-біріне
тілек тілейді
Сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен, бағалау
критерийлерімен таныстырамын.
Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу.
Қызығушылықты ояту.
1)Қазақстанның қандай көрікті жерлерін білесіңдер?
2)Алтынемел, Айғайқұм, Әншіқұм туралы бұрын естігендерің,
көргендерің бар ма?
3)«Алтынемел» саябағы туралы білгілерің келеді ме?
2 слайд
1.1. Мәтінді тыңдап,жаңа тақырыпты өз беттерімен болжайды. 2. 2. Мәтіннен алған ақпаратты топ ортасында еркін талқылайды. Бағалау критерийі: Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесіп, келмеген оқушыларды анықтау Психологиялық ахуал туғызу: «Ыстық алақан» әдісі арқылы шаттық шеңберін құрып, бір-біріне тілек тілейді Сабақтың тақырыбымен және мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. 1)Қазақстанның қандай көрікті жерлерін білесіңдер? 2)Алтынемел, Айғайқұм, Әншіқұм туралы бұрын естігендерің, көргендерің бар ма? 3)«Алтынемел» саябағы туралы білгілерің келеді ме?
#3 слайд
(ТЖ.) 1 – тапсырма.
«Кинофильм» әдісі.
Алтынемел ұлттық
саябағы туралы
бейнеролик тыңдау
арқылы көтерілген
мәселені болжайды.
Дескриптор:
1. Мәтінге сай негізгі
ойды анықтайды -1
2. Постер құрастырады
және тірек сөздерді
табады -1
Қ.б. «Басбармақ» әдісі.
Ж.Ж. 2- тапсырма.
«Үштік сұхбат» әдісі
Берілген сөздер мен
сөз тіркестерінен
сөйлемдер
құрастырып, жазылу
емлесін есте сақтайды
Дескриптор:
1.Сөздерді еркін
қолдана алады -1
2. Тілдік бірліктерді
дұрыс пайдаланады –
1
Қб. «Күлегештер »
әдісі
Ж. 3 – тапсырма.
Шығармашылық жұмыс
Алтынемел ұлттық саябағы
мәтіндегі ерекшеліктерді
қазіргі өмірмен
байланыстырып, ойтолғау
жазады.
Дескриптор:
1.Алтынемел ұлттық
саябағы мәтініндегі
негізгі ақпараттарды
анықтайды – 1
2.Өмірмен байланыстырып,
көзқарасын білдіреді – 1
3.Ойтолғау жазуда тілдік
бірліктерді еркін
қолданады және сауатты
жазады -1
Қб. «Күлегештер » әдісі
3 слайд
(ТЖ.) 1 – тапсырма. «Кинофильм» әдісі. Алтынемел ұлттық саябағы туралы бейнеролик тыңдау арқылы көтерілген мәселені болжайды. Дескриптор: 1. Мәтінге сай негізгі ойды анықтайды -1 2. Постер құрастырады және тірек сөздерді табады -1 Қ.б. «Басбармақ» әдісі. Ж.Ж. 2- тапсырма. «Үштік сұхбат» әдісі Берілген сөздер мен сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастырып, жазылу емлесін есте сақтайды Дескриптор: 1.Сөздерді еркін қолдана алады -1 2. Тілдік бірліктерді дұрыс пайдаланады – 1 Қб. «Күлегештер » әдісі Ж. 3 – тапсырма. Шығармашылық жұмыс Алтынемел ұлттық саябағы мәтіндегі ерекшеліктерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ойтолғау жазады. Дескриптор: 1.Алтынемел ұлттық саябағы мәтініндегі негізгі ақпараттарды анықтайды – 1 2.Өмірмен байланыстырып, көзқарасын білдіреді – 1 3.Ойтолғау жазуда тілдік бірліктерді еркін қолданады және сауатты жазады -1 Қб. «Күлегештер » әдісі
#4 слайд
Барынша қолдауды қажет ететін оқушы:
Тірек сөздерді табады
Қолдауды орташа қажет ететін оқушы: бейнероликті
ескере отырып постер жасайды.
Қолдауды аз қажет ететін оқушы: Көрсетілген
бейнероликтен негізгі ойды айтады және әңгімелейді.
Саралау
Кері байланыс: «Insert» әдісі арқылы оқушылар өз
пікірлерін білдіреді.
Не білемін? Не білдім? Білгім келеді?
4 слайд
Барынша қолдауды қажет ететін оқушы: Тірек сөздерді табады Қолдауды орташа қажет ететін оқушы: бейнероликті ескере отырып постер жасайды. Қолдауды аз қажет ететін оқушы: Көрсетілген бейнероликтен негізгі ойды айтады және әңгімелейді. Саралау Кері байланыс: «Insert» әдісі арқылы оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Не білемін? Не білдім? Білгім келеді?
#5 слайд
5. Жалпыға ортақ еңбек қоғамы
құндылығы 10 қадам негізінде табиғатты
қорғау, табиғи ресурстарды үнемдеу және
сүйіспеншілік сезімдері қалыптасады
Құндылықтармен байланыс
5 слайд
5. Жалпыға ортақ еңбек қоғамы құндылығы 10 қадам негізінде табиғатты қорғау, табиғи ресурстарды үнемдеу және сүйіспеншілік сезімдері қалыптасады Құндылықтармен байланыс
шағым қалдыра аласыз













