Ақпарат сипаттары
Ақпарат сипаттары

#1 слайд
АҚПАРАТТЫҢ СИПАТТАРЫ.Ақтөбе облысы, Темір ауданы
Қызылжар жалпы орта білім беретін мектеп
Оқу мақсаттары 9.2.1.1- ақпараттың қасиеттерін анықтау (Обьективтілігі, ақиқаттығы,
толықтығы, пайдалылығы, өзектілігі, нақтылығы, анықтығы, құндылығы
және тағы басқа)
9.4.1.1 - компьютерді ұзақ уақыт бойы қолдануға байланысты қауіптерді сынап
бағалау
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар үшін:
Ақпарат ұғымы мен түрлерін анықтау.
Көптеген оқушылар үшін:
Ақпарат қасиеттерін салыстыру.
Кейбір оқушылар үшін:
Ақпарат қасиеттерін анықтаудың қажеттілігін түсіндіру.
Көптеген оқушылар
үшін:
Ақпарат қасиеттерін
салыстыру. Кейбір оқушылар:
Ақпарат қасиеттерін
анықтаудың
қажеттілігін түсіндіру.Барлық оқушылар:
Ақпарат ұғымы мен
түрлерін анықтау.
Бағалау критерийі 1. Ақпарат ұғымы мен түрлерін анықтайды.
2. Ақпарат қасиеттерін салыстырады.
3. Ақпарат қасиеттерін анықтаудың қажеттілігін түсіндіреді.Информатика пәні мұғалімі:
Курмалаков Бекболат Сагиданович
1 слайд
АҚПАРАТТЫҢ СИПАТТАРЫ.Ақтөбе облысы, Темір ауданы Қызылжар жалпы орта білім беретін мектеп Оқу мақсаттары 9.2.1.1- ақпараттың қасиеттерін анықтау (Обьективтілігі, ақиқаттығы, толықтығы, пайдалылығы, өзектілігі, нақтылығы, анықтығы, құндылығы және тағы басқа) 9.4.1.1 - компьютерді ұзақ уақыт бойы қолдануға байланысты қауіптерді сынап бағалау Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар үшін: Ақпарат ұғымы мен түрлерін анықтау. Көптеген оқушылар үшін: Ақпарат қасиеттерін салыстыру. Кейбір оқушылар үшін: Ақпарат қасиеттерін анықтаудың қажеттілігін түсіндіру. Көптеген оқушылар үшін: Ақпарат қасиеттерін салыстыру. Кейбір оқушылар: Ақпарат қасиеттерін анықтаудың қажеттілігін түсіндіру.Барлық оқушылар: Ақпарат ұғымы мен түрлерін анықтау. Бағалау критерийі 1. Ақпарат ұғымы мен түрлерін анықтайды. 2. Ақпарат қасиеттерін салыстырады. 3. Ақпарат қасиеттерін анықтаудың қажеттілігін түсіндіреді.Информатика пәні мұғалімі: Курмалаков Бекболат Сагиданович
#2 слайд
Сабақта қолданылатын белсенді әдістер
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы
Жаңа топ құру :
«Мозаика».
-берілген мақал-
мәтелдердің
қиындыларын
құрастыру арқылы
топтарға бірігеді:
«Мың рет естігенше, бір
рет көр».
«Еңбегі аздың, өнбегі
аз». 3. «Ағаш айғайға
кұламайды».«Видеоролик»
арқылы сабақтың
тақырыбы
ашылады Ой сергіту жаттығуы: «Телефон»
ойыны.
Оқушылар екі қатар болып тұрады.
Мұғалім бірінші топтың
топбасшысына «Сабақ болмайды»
деп, ал екінші топтың
топбасшысына «Ертең сағат 10:30-
да сабақ болмайды» деп
сыбырлайды. Топбасшысы келесі
оқушыға сыбырлап айтады, соңғы
оқушыға жеткенде оқушы ақпаратты
дауыстап айтады. Мұғалім
оқушылардан айтылған екі
ақпараттың қандай ұқсастығы және
айырмашылығы бар екенін сұрайды.
Оқушылар пікірлерін айтады.
Белсенді оқыту әдістерінің сұрақ қою және талқылау, зерделеу мен зерттеу, бекіту мен қолданысқа
енгізу,қорытынды шығару және есте сақтау түрлері пайдаланылды.
2 слайд
Сабақта қолданылатын белсенді әдістер Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Жаңа топ құру : «Мозаика». -берілген мақал- мәтелдердің қиындыларын құрастыру арқылы топтарға бірігеді: «Мың рет естігенше, бір рет көр». «Еңбегі аздың, өнбегі аз». 3. «Ағаш айғайға кұламайды».«Видеоролик» арқылы сабақтың тақырыбы ашылады Ой сергіту жаттығуы: «Телефон» ойыны. Оқушылар екі қатар болып тұрады. Мұғалім бірінші топтың топбасшысына «Сабақ болмайды» деп, ал екінші топтың топбасшысына «Ертең сағат 10:30- да сабақ болмайды» деп сыбырлайды. Топбасшысы келесі оқушыға сыбырлап айтады, соңғы оқушыға жеткенде оқушы ақпаратты дауыстап айтады. Мұғалім оқушылардан айтылған екі ақпараттың қандай ұқсастығы және айырмашылығы бар екенін сұрайды. Оқушылар пікірлерін айтады. Белсенді оқыту әдістерінің сұрақ қою және талқылау, зерделеу мен зерттеу, бекіту мен қолданысқа енгізу,қорытынды шығару және есте сақтау түрлері пайдаланылды.
#3 слайд
Саралау әдістері
Шеңбер әдісін қолданып,
саралау және диалог құру
арқылы саралау
жұмыстары жүзеге асады Мәтін арқылы тапсырма
беріліп, жалпы тақырыпты
ашу мақсатында диалог
құрып саралау
3 слайд
Саралау әдістері Шеңбер әдісін қолданып, саралау және диалог құру арқылы саралау жұмыстары жүзеге асады Мәтін арқылы тапсырма беріліп, жалпы тақырыпты ашу мақсатында диалог құрып саралау
#4 слайд
Комментарий тақтасы
арқылы оқушыларды
бағалау
4 слайд
Комментарий тақтасы арқылы оқушыларды бағалау
шағым қалдыра аласыз













