ашық сабақ "4 ке көбейту және бөлу" 2 сынып
ашық сабақ "4 ке көбейту және бөлу" 2 сынып

#1 слайд
№ 8 жалпы орта мектебі коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің
бастауыш сынып мұғалімі Дарибаева
Маншук Боранбайқызы
Пәні: математика
Сабақтың тақырыбы:4-ке көбейту және
бөлу кестесін құрастыру.
1 слайд
№ 8 жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі Дарибаева Маншук Боранбайқызы Пәні: математика Сабақтың тақырыбы:4-ке көбейту және бөлу кестесін құрастыру.
#2 слайд
Оқу мақсаттары.
2.1.2.2 . көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін
түсіну,көбейту және бөлу амалдарының
компоненттері арасындағы байланысты
анықтау.
2.1.2.4 .2,3,4,5 сандарына көбейту кестесін құру,білу
және қолдану
Сабақтың нәтижесі
Барлық оқушылар : көбейту және бөлу кестесін
құрастыра алады .
Көптеген оқушылар : көбейту және бөлуге берілген
есептерді шығара алады.
Кейбір оқушылар : есептерді шығарады.
2 слайд
Оқу мақсаттары. 2.1.2.2 . көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну,көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. 2.1.2.4 .2,3,4,5 сандарына көбейту кестесін құру,білу және қолдану Сабақтың нәтижесі Барлық оқушылар : көбейту және бөлу кестесін құрастыра алады . Көптеген оқушылар : көбейту және бөлуге берілген есептерді шығара алады. Кейбір оқушылар : есептерді шығарады.
#3 слайд
Ресурстар: оқулық,
дәптер, суреттер,
плакат, маркерлер.
Тілдік мақсаттар
1-10 сандарын үш
тілде тура және кері
санау.Бағалау
критерийлері:
теңдік және
теңсіздіктер құрастыра
алады . көбейту және
бөлуге берілген
есептерді шығара
алады. Бірнеше есе
арттыруға/кемітуге
есептер шығарады.
Құндылықтарды
қалыптастыру
Ынтымақтастыққа,
Отансүйгіштікке,
адалдыққа тәрбиелеу
Бастапқы білім.
Логикалы қ есептерді
шығара алады.АКТ қолдану
дағдылары
Іздену, зерттеу ,қолда
ну, сын тұрғысынан
ойлау.Пәнаралық
байланыстар
жаратылыстану,
көркем еңбек,
АКТ.
3 слайд
Ресурстар: оқулық, дәптер, суреттер, плакат, маркерлер. Тілдік мақсаттар 1-10 сандарын үш тілде тура және кері санау.Бағалау критерийлері: теңдік және теңсіздіктер құрастыра алады . көбейту және бөлуге берілген есептерді шығара алады. Бірнеше есе арттыруға/кемітуге есептер шығарады. Құндылықтарды қалыптастыру Ынтымақтастыққа, Отансүйгіштікке, адалдыққа тәрбиелеу Бастапқы білім. Логикалы қ есептерді шығара алады.АКТ қолдану дағдылары Іздену, зерттеу ,қолда ну, сын тұрғысынан ойлау.Пәнаралық байланыстар жаратылыстану, көркем еңбек, АКТ.
#4 слайд
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Мозайка» әдісі.
Топқа біріктіремін.
Бұл әдіс оқушыларды шапшаң қимылдауға тәрбиелейді.
Сабақтың ортасы
“ Кір жаю”әдісі арқылы тақырыпты ашу.
Еселік салыстыруға берілген есептерді атау,топтау.
«Не болды?» ойыны
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.
Суреттер өз беттерінше тапсырмаларды орындауға
ынталандырады.
Дескриптор:
- көбейту және бөлуді ажырата алады.
-өз беттерінше есеп шығара алады.
4 слайд
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Мозайка» әдісі. Топқа біріктіремін. Бұл әдіс оқушыларды шапшаң қимылдауға тәрбиелейді. Сабақтың ортасы “ Кір жаю”әдісі арқылы тақырыпты ашу. Еселік салыстыруға берілген есептерді атау,топтау. «Не болды?» ойыны Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Суреттер өз беттерінше тапсырмаларды орындауға ынталандырады. Дескриптор: - көбейту және бөлуді ажырата алады. -өз беттерінше есеп шығара алады.
#5 слайд
5 слайд
#6 слайд
∙ : : ∙ ∙ ∙ 3 3 27 3 3
21 8 3 3 9 18
3 Үй тапсырмасын қайталау.
Бос тор көзде тұруға тиісті санды жаз ∙ : : ∙ ∙ ∙
6 слайд
∙ : : ∙ ∙ ∙ 3 3 27 3 3 21 8 3 3 9 18 3 Үй тапсырмасын қайталау. Бос тор көзде тұруға тиісті санды жаз ∙ : : ∙ ∙ ∙
#7 слайд
7 слайд
#8 слайд
Жауабы:
а+5; b-5 .
8 слайд
Жауабы: а+5; b-5 .
#9 слайд
Сергіту сәті “Мен Қазақпын” орындалады.
9 слайд
Сергіту сәті “Мен Қазақпын” орындалады.
#10 слайд
Есеп:3
Есепті шығар:
Әлияда 3 шар бар, ал Сырымда 6 шар бар.
Сырымның шары неше есе артық?
? есе
10 слайд
Есеп:3 Есепті шығар: Әлияда 3 шар бар, ал Сырымда 6 шар бар. Сырымның шары неше есе артық? ? есе
#11 слайд
Есеп:3
Есепті шығар:
Әлияда 3 шар бар, ал Сырымда 6 шар бар.
Сырымның шары неше есе артық?
Әлияда
Сырымда 3
6 ? есе артық
Шешуі: 6:3 =2
Жауабы: Сырымның шары 2 есе артықү.
11 слайд
Есеп:3 Есепті шығар: Әлияда 3 шар бар, ал Сырымда 6 шар бар. Сырымның шары неше есе артық? Әлияда Сырымда 3 6 ? есе артық Шешуі: 6:3 =2 Жауабы: Сырымның шары 2 есе артықү.
#12 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын
толықтырып, оны шығар.
Әлияда 3 шар бар, ал Сырымның шары одан
есе ________ . Сырымда неше шар бар.
? ш.,
есе
12 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын толықтырып, оны шығар. Әлияда 3 шар бар, ал Сырымның шары одан есе ________ . Сырымда неше шар бар. ? ш., есе
#13 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын
толықтырып, оны шығар.
Әлияда 3 шар бар, ал Сырымның шары одан
есе артық . Сырымда неше шар бар. 2
Әлияда
Сырымның 3
? ш.,
2
есе артық
13 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын толықтырып, оны шығар. Әлияда 3 шар бар, ал Сырымның шары одан есе артық . Сырымда неше шар бар. 2 Әлияда Сырымның 3 ? ш., 2 есе артық
#14 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын
толықтырып, оны шығар.
Сырымда шар бар, Әлияның шары одан
есе _____ . Әлияда неше шар бар?
? ш.,
есе
14 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын толықтырып, оны шығар. Сырымда шар бар, Әлияның шары одан есе _____ . Әлияда неше шар бар? ? ш., есе
#15 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын
толықтырып, оны шығар.
Сырымда шар бар, Әлияның шары одан
есе кем . Әлияда неше шар бар? 6
Сырымда
Әлияда 6
? ш.,
2
есе кем 2
Шешуі: 6:2 =3 .
Жауабы: Әлияда 3 шар бар.
15 слайд
Есеп:4. Есептердің шарты мен сұлбасын толықтырып, оны шығар. Сырымда шар бар, Әлияның шары одан есе кем . Әлияда неше шар бар? 6 Сырымда Әлияда 6 ? ш., 2 есе кем 2 Шешуі: 6:2 =3 . Жауабы: Әлияда 3 шар бар.
#16 слайд
Сабақтың соңы
Кері байланыс
«Рефлекция» әдісі
Тақырыпты өте жақсы түсіндім.
Тақырыпты түсіндім.
Тақырыпты түсінбедім.
16 слайд
Сабақтың соңы Кері байланыс «Рефлекция» әдісі Тақырыпты өте жақсы түсіндім. Тақырыпты түсіндім. Тақырыпты түсінбедім.
#17 слайд
Саралау Бағалау Денсаулық және
қауіпсіздік
ережелері
«Мозайка» әдісі топқа
біріктіреді, оқушыларды
шапшаңдыққа тәрбиелейді.
«Кім жылдам» әдісі
тақырыпты ашуға ыңғайлы
әдіс.Оқушылар ортақ белгісі
бар заттардың тобын
анықтайды.
« Не болды?» әдісі топпен
жұмыс сын т ұрғысынан
ойлауға көмектеседі. Бақылау,түртіп
алу,топтық
бағалау.
Смайликтер беру Сергіту сәттері
мен белсенді іс-
әрекет түрлері
кезінде
қауіпсіздік
ережелеріне
мұқият болуын
ескертемін.
17 слайд
Саралау Бағалау Денсаулық және қауіпсіздік ережелері «Мозайка» әдісі топқа біріктіреді, оқушыларды шапшаңдыққа тәрбиелейді. «Кім жылдам» әдісі тақырыпты ашуға ыңғайлы әдіс.Оқушылар ортақ белгісі бар заттардың тобын анықтайды. « Не болды?» әдісі топпен жұмыс сын т ұрғысынан ойлауға көмектеседі. Бақылау,түртіп алу,топтық бағалау. Смайликтер беру Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері кезінде қауіпсіздік ережелеріне мұқият болуын ескертемін.
#18 слайд
Үйге тапсырма.
Мысал:4
2∙4 2∙8 18:2 20:2
3∙2 9∙2 12:2 8:2
5∙2 7∙2 6:2 10:2
18 слайд
Үйге тапсырма. Мысал:4 2∙4 2∙8 18:2 20:2 3∙2 9∙2 12:2 8:2 5∙2 7∙2 6:2 10:2
#19 слайд
Назарларыңызға
рахмет!
19 слайд
Назарларыңызға рахмет!
шағым қалдыра аласыз













