Ашық сабақ: 7-сынып: Қысқаша көбейту формулалары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫ
ОСЫ САБАҚТА ҚОЛЖЕТКІЗІЛЕТІН ОҚУ МАҚСАТТАРЫ :
7.2.1.10
ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫН БІЛУ ЖӘНЕ ҚОЛДАНУ;
САБАҚ МАҚСАТТАРЫ:
Қысқаша көбейту формулалары туралы
түсініктерін кеңейту;
екі өрнектің айырмасы мен қосындысының
көбейтіндісі туралы түсінік беру;
ережесімен және формуласын қолдануҰзақ мерзімді жоспар бөлімі:
7.2А Қысқаша көбейту формулалары
1 слайд
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫ ОСЫ САБАҚТА ҚОЛЖЕТКІЗІЛЕТІН ОҚУ МАҚСАТТАРЫ : 7.2.1.10 ҚЫСҚАША КӨБЕЙТУ ФОРМУЛАЛАРЫН БІЛУ ЖӘНЕ ҚОЛДАНУ; САБАҚ МАҚСАТТАРЫ: Қысқаша көбейту формулалары туралы түсініктерін кеңейту; екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісі туралы түсінік беру; ережесімен және формуласын қолдануҰзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2А Қысқаша көбейту формулалары
2 слайд
САБАҚ БАРЫСЫНДА ҚОЛДАНЫЛҒАН
БЕЛСЕНДІ ӘДІС-ТӘСІЛДЕРІ
Бармақ әдісі Алма ағашы әдісі
2 слайд
САБАҚ БАРЫСЫНДА ҚОЛДАНЫЛҒАН БЕЛСЕНДІ ӘДІС-ТӘСІЛДЕРІ Бармақ әдісі Алма ағашы әдісі
3 слайд
БАҒАЛАУ ӘДІСТЕРІ
-
Мұғалімнің ауызша бағалауы
-
Плюс-минус қызықты әдісі
- Өзін өзі бағалау
3 слайд
БАҒАЛАУ ӘДІСТЕРІ - Мұғалімнің ауызша бағалауы - Плюс-минус қызықты әдісі - Өзін өзі бағалау
4 слайд
Топтық жұмыс.
Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып,
бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді
Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп
отырады. Топтық талқыға салады,ойланады. Өзгелерді
тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді.
І топ: Екі өрнектің айырамасынның олардың қосындысына
көбейтіндісі осы өрнектердің квадраттарының
айырмасына тең.
(а-в)(а+в) = а 2
+ ав – ав – в 2
= а 2
– в 2
4,960031
Екі өрнектің квадраттарының айырымының
формулаларын қолданады;
2
Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының
көбейтіндісінің формулаларын қолданады; Дескрипторлар:
ҚБ: Өзін өзі бағалау әдісі
4 слайд
Топтық жұмыс. Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады. Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді. І топ: Екі өрнектің айырамасынның олардың қосындысына көбейтіндісі осы өрнектердің квадраттарының айырмасына тең. (а-в)(а+в) = а 2 + ав – ав – в 2 = а 2 – в 2 4,960031 Екі өрнектің квадраттарының айырымының формулаларын қолданады; 2 Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісінің формулаларын қолданады; Дескрипторлар: ҚБ: Өзін өзі бағалау әдісі
5 слайд
САРАЛАУ ӘДІСТЕРІ
ҚорытындыҚарқын , диалог
және қолдау
көрсету Бағалау
5 слайд
САРАЛАУ ӘДІСТЕРІ ҚорытындыҚарқын , диалог және қолдау көрсету Бағалау
6 слайд
Саралау әдісі. Қарқын қағидасы, диалог және қолдау көрсету қағидасы,
қорытынды, бағалау
А Тапсырма. Есептеңдер:
1) 55 2
-45 2
=(55-45)(55+45)=10·100=1000
2) 86 2
-14 2
=(86-14)(84+14)=72·100=7200
В Тапсырма. Көбейтуді орындандар:
a-a+=
2)
3)(3mn+1)(3mn+1)=9m 2
n 2
-1
С Тапсырма. Теңбе-теңдікті дәлелдеңдер:
1) (а–b) 2
=(b–a) 2
;
2) (–a–b) 2
=(a+b) 2
.
Дескриптор:
- Екі өрнектің квадраттарының айырымының формулаларын қолданады;
- Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісінің
формулаларын қолданады;
ҚБ: «Алма ағашы» әдісі
6 слайд
Саралау әдісі. Қарқын қағидасы, диалог және қолдау көрсету қағидасы, қорытынды, бағалау А Тапсырма. Есептеңдер: 1) 55 2 -45 2 =(55-45)(55+45)=10·100=1000 2) 86 2 -14 2 =(86-14)(84+14)=72·100=7200 В Тапсырма. Көбейтуді орындандар: a-a+= 2) 3)(3mn+1)(3mn+1)=9m 2 n 2 -1 С Тапсырма. Теңбе-теңдікті дәлелдеңдер: 1) (а–b) 2 =(b–a) 2 ; 2) (–a–b) 2 =(a+b) 2 . Дескриптор: - Екі өрнектің квадраттарының айырымының формулаларын қолданады; - Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісінің формулаларын қолданады; ҚБ: «Алма ағашы» әдісі
7 слайд
Бі
лі
м
а
л
у
ш
ы: •
Bilimland.kz білім порталынан видео
ролик арқылы жаңа тақырып
түсіндірілді
•
Сабақ kahoot компьютерлік
бағдарламасы арқылы
қорытындыланады.АКТ қ олдану да ғ дылары
7 слайд
Бі лі м а л у ш ы: • Bilimland.kz білім порталынан видео ролик арқылы жаңа тақырып түсіндірілді • Сабақ kahoot компьютерлік бағдарламасы арқылы қорытындыланады.АКТ қ олдану да ғ дылары