1 слайд
Мамай Сенбай Құсайнұлы Ақтөбе облысы Байғанин ауданы
№ 2 Қарауылкелді орта мектебі
2 слайд
Сәулет өнерінің үздік
туындылары.
Заманауи сәулет өнері.
Қазақстан сәулет өнері.
(заманауи және тарихи) Көркем еңбек
9 сынып
2 бөлім
3 слайд
Оқу мақсаты
9.1.2.1- мәдени және тарихи жәдігерлер,
қол өнер мен дизайн салалары
шығармаларының
материалдарын,бағытын
салыстырмалы талдау.
9.3.3.1- бұйымның сапасын және өнімнің
сыртқы көрінісін анықтайтын негізгі
факторларды (эстетика, атқаратын
қызметі, экономика) талдау және
бағалау
4 слайд
Сабақ мақсаттары
1.Сәулет өнерінің үздік
туындыларын біледі.
2.Қол өнер мен дизайн
бағытын салыстыра
алады.
3.Мәдени және тарихи
жәдігерлерді талдай алады. Барлығы
Көпшілігі
Кейбірі
5 слайд
Бағалау критерийлері
Б
і
л
у •
Сәулет өнер туындыларының
ерекшелігін тани біледі
Т
ү
с
і
н
у •
Пайдаланылған құрлыс материалдары
түсінеді.Қ
о
л
д
а
н
у
П
а
й
д •
Құрлыс материалдарын қолданады.
6 слайд
Тілдік мақсаттар
Сабақ барысында қолданылатын пәндік терминдер:
Сәулет –архитектура
Жәдігер-ұлттық нақыштағы
бұйымдар
7 слайд
Құндылықтарды
дарыту
Ұлттық нақыштағы
мәдени және тарихи
жәдігерлерді
насихаттау.
8 слайд
Пәнаралық байланыс
-Тарих- сәулет өнерінің тарихына шолу
-География- сәулет өнерлерінің орналасу
аймақтары
-Қазақ әдебиеті- эссе жазу
9 слайд
АКТ қолдану дағдылары
Оқушылар сабақ барысында
сәулет өнер туындыларын
қарап, түрлерін зерттеу үшін
түрлі сайттармен
жұмыстанып, АКТ дағдыларын
дамытады.
Оқушыларды презентация
арқылы Қазақстан суретшілері
және қолөнершілерінің
жұмыстарымен таныстыру
үшін интербелсенді тақта
қолданылып, сыни тұрғыдан
ойлау қабілеттерін дамытады.
10 слайд
Бастапқы білім
Қазақстан сәулетшілері мен
қолөнершілердің
шығармашылығы Бастапқы білім
11 слайд
Сабақтың басы
Амандасу
Психологиялық ахуал
қалыптастыру /жақсы
тілек тілеу/
12 слайд
«СӘЛЕМДЕСУ ТРЕНИНГІ» Психологиялық ахуал
Мақсаты: қатысушылар арасында жағымды көңіл-күй
қалыптастыру, бір-біріне жақындастыру.
13 слайд
Интербелсенді тақтада сәулет өнер түрлерінің туындылары
көрсетіледі.
Бұл сәулет өнер туындыларын не біріктіреді?
Өзара қандай ұқсастықтары бар?
Айырмашылықтары неде?
Қандай материалдардан жасалған?
Қалай әсемделген?
Олардың қалай атайды? Тақырыпты ашу
“ Бас бармақ” әдісі
14 слайд
Бейнематериал
бойынша топтық жұмыс
Видеоролик көрсету
•
https://youtu.be/Bp2xCRT
8icM Сұрақ-жауап
•
Кесене архитектурасындағы
ұқсастықтар
•
Алғашқы кесенелердің
салынған кезеңдері
•
Қолданған материалы, құрамы
•
Өз өңіріңдегі қандай
кесенелер мен мәдени-тарихи
жәдігерлерді білесің
“ Смайлик” әдісі арқылы өзін-өзі бағалау
15 слайд
« Серпілген сауал» әдісі
жұмыстың орындалу ретін
анықтау
“ Үш
шапалақ” әдісі
арқылы бағалау
16 слайд
Кері байланыс
Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі
1 Бас бармақ – басты мәселе
Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе
қандай болды ?
2. Балаң үйрек – бірлесу
Мен топта қалай жұмыс істедім
3. Ортан терек- ойлану. Мен бүгін
қандай білім алдым
4. Шылдыр шүмек – шынайылылық
Сабақта маған не ұнады ? Неліктен
5. Кішкене бөбек – көңіл күй.
Мен сабақта өзімді қалай сезіндім ?
17 слайд
Белсенді оқыту әдістері
«Сәлемдесу тренингі»
«Венн диаграммасы»
«Кувер» әдісі
“ Серпілген сауал” әдісі
18 слайд
Саралау әдістері
«Венн диаграммасы»
«Кувер әдісі»
АКТ
Кері байланыс
19 слайд
Бағалау әдістері
“ Бас бармақ әдісі”
“ Үш шапалақ”
Смайлик
Ауызша мадақтау.
20 слайд
Назарларыңызға
рахмет!
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз