Ашық сабақ: Әңгіме оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысуы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Әңгіме оқимын.
Сөйлемдегі сөздердің
байланысы
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Әңгіме оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы
2 слайд
Тақырыбы: Әңгіме оқимын. Сөйлемдегі сөздердің
байланысы
Сабақтың мақсаты:
1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен
мəтінде кім (не) туралы
айтылғанын анықтау
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен
оқиғаның ретін сақтай отырып
баяндау
Құндылықтарды дарыту:.Өзара
түсіністік,сыйластық
құндылықтарын дарыту.
Жетістік критерийлері: Айтылған
сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін
дұрыс қайталай алады. Мәтін бойынша
сұрақтар қойып,оған жауап бере алады.
Пәні: сауат ашу
Тілдік мақсаттар: Ертегіні мазмұндай
алады, сұрақтарға толық жауап бере
алады.Сөздерді бір-бірімен
байланыстыра алады.
Сөз тіркестері:
Түлкі, құмыра, сүт, әйел, өзен, әлек
болу, батып кету.
Көптілділік: түлкі – лиса - fox
2 слайд
Тақырыбы: Әңгіме оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы Сабақтың мақсаты: 1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мəтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау 1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау Құндылықтарды дарыту:.Өзара түсіністік,сыйластық құндылықтарын дарыту. Жетістік критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Мәтін бойынша сұрақтар қойып,оған жауап бере алады. Пәні: сауат ашу Тілдік мақсаттар: Ертегіні мазмұндай алады, сұрақтарға толық жауап бере алады.Сөздерді бір-бірімен байланыстыра алады. Сөз тіркестері: Түлкі, құмыра, сүт, әйел, өзен, әлек болу, батып кету. Көптілділік: түлкі – лиса - fox
3 слайд
Сабақтың жоспарланған кезеңдері:
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Сабақтың
соңы
Қызығушылықты
ояту.
Топқа бөлу
“Миға шабуыл”
Ой толғаныс.Ойлан.Жұптас.Бөліс.
(Деңгейліктапсырмаларды орындау)
Белсенді оқу әдістері
Рефлекция
Кері байланыс
Қалыптастырушы
бағалау
Тыңдалым
Айтылым
Оқылым
Жазылым
Саралау
3 слайд
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Қызығушылықты ояту. Топқа бөлу “Миға шабуыл” Ой толғаныс.Ойлан.Жұптас.Бөліс. (Деңгейліктапсырмаларды орындау) Белсенді оқу әдістері Рефлекция Кері байланыс Қалыптастырушы бағалау Тыңдалым Айтылым Оқылым Жазылым Саралау
4 слайд
Ұйымдастыру
Шаттық шеңбері
4 слайд
Ұйымдастыру Шаттық шеңбері
5 слайд
Топқа бөлу :
5 слайд
Топқа бөлу :
6 слайд
Бағалау парағы
Оқушының
аты-жөні
Сурет
бойынша
ертегіні
мазмұндау
.
Сұрақ -
жауап
Топтық
жұмысқа
белсенді
қатысты
Рөлдік
ойын
Ширату
жаттығу-
лары
Қорытынды
бағалау
Топ басшыларын сайлау:
Сұраққа алғашқы жауап берген оқушы топ басшысы
болады.Тақырыпқа байланысты бағалау парақшалары
топ басшыларына беріледі.
6 слайд
Бағалау парағы Оқушының аты-жөні Сурет бойынша ертегіні мазмұндау . Сұрақ - жауап Топтық жұмысқа белсенді қатысты Рөлдік ойын Ширату жаттығу- лары Қорытынды бағалау Топ басшыларын сайлау: Сұраққа алғашқы жауап берген оқушы топ басшысы болады.Тақырыпқа байланысты бағалау парақшалары топ басшыларына беріледі.
7 слайд
Ширату жаттығуы
Жұмбақтар шешу:
1-топ Өзі ширақ, өзі қу,
Жүрген жері айқай шу. (түлкі)
2-топ Мөлдір түбі
Шеңбер түрі.
Аузы тарлау,
Шыны күбі. ( Құмыра)
3-топ Шыққанда шығыны жоқ,
Жауса жауын бүйірі жоқ.
Қыста жылтыр қақ болар,
Түртінектеп тынымы жоқ . (өзен)
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында топтарға қима
суреттер беріледі. Сол құрастырылған суреттерден ертегіні
болжайды.
7 слайд
Ширату жаттығуы Жұмбақтар шешу: 1-топ Өзі ширақ, өзі қу, Жүрген жері айқай шу. (түлкі) 2-топ Мөлдір түбі Шеңбер түрі. Аузы тарлау, Шыны күбі. ( Құмыра) 3-топ Шыққанда шығыны жоқ, Жауса жауын бүйірі жоқ. Қыста жылтыр қақ болар, Түртінектеп тынымы жоқ . (өзен) Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында топтарға қима суреттер беріледі. Сол құрастырылған суреттерден ертегіні болжайды.
8 слайд
Айтылым
“Болжау” әдісі
Суреттегі түлкі мен
құмыраға қарап
ертегісінің мазмұнын
болжайды.
8 слайд
Айтылым “Болжау” әдісі Суреттегі түлкі мен құмыраға қарап ертегісінің мазмұнын болжайды.
9 слайд
Тыңдалым
9 слайд
Тыңдалым
10 слайд
Бейнежазба
10 слайд
Бейнежазба
11 слайд
11 слайд
12 слайд
Оқылым
“Түлкі мен құмыра”
ертегісі
12 слайд
Оқылым “Түлкі мен құмыра” ертегісі
13 слайд
Айтылым
“Сұрақ-жауап”әдісі
1. Ертегіде не туралы айтылған?
2. Ертегінің мазмұнын қысқаша айт.
3. Ертегі мазмұны бойынша сұрақ қой.
4. Мәтінде неше сөйлем бар?
5. Бірінші сөйлемде неше сөз бар?
13 слайд
Айтылым “Сұрақ-жауап”әдісі 1. Ертегіде не туралы айтылған? 2. Ертегінің мазмұнын қысқаша айт. 3. Ертегі мазмұны бойынша сұрақ қой. 4. Мәтінде неше сөйлем бар? 5. Бірінші сөйлемде неше сөз бар?
14 слайд
Ереже:
Сөз дыбыстардан құралады.Ол белгілі
бір мағынаны білдіреді.Сөздер
бір-бірімен байланысып сөйлем
құрайды.
Сөйлем сөз дыбыс
әріп
14 слайд
Ереже: Сөз дыбыстардан құралады.Ол белгілі бір мағынаны білдіреді.Сөздер бір-бірімен байланысып сөйлем құрайды. Сөйлем сөз дыбыс әріп
15 слайд
2 – жаттығу.
Сүтке толы құмыраны көрді.
Түлкі оны ішпек болды.
Жазылым
Дәптермен жұмыс
15 слайд
2 – жаттығу. Сүтке толы құмыраны көрді. Түлкі оны ішпек болды. Жазылым Дәптермен жұмыс
16 слайд
Жеке жұмыс
Сүт,түлкі, құмыра сөзіне
дыбыстық талдау жасауға
тапсырма беремін.
«Жұбыңды тексер» әдісі
Жасаған жұмысын өзара
тексертіп,бағалатамын.
16 слайд
Жеке жұмыс Сүт,түлкі, құмыра сөзіне дыбыстық талдау жасауға тапсырма беремін. «Жұбыңды тексер» әдісі Жасаған жұмысын өзара тексертіп,бағалатамын.
17 слайд
Сергіту сәті
17 слайд
Сергіту сәті
18 слайд
Айтылым
“Ойлан,топтас” әдісі
Әр топ өздеріне берілген сөздердің бір дыбысын өзгертіп, жаңа сөз
жасайды:
І топ: Сүт сөзін;
ІІ топ: бал сөзін;
ІІІ топ: шай сөзін.
Дескриптор: жаңа сөздер жасай алады.
18 слайд
Айтылым “Ойлан,топтас” әдісі Әр топ өздеріне берілген сөздердің бір дыбысын өзгертіп, жаңа сөз жасайды: І топ: Сүт сөзін; ІІ топ: бал сөзін; ІІІ топ: шай сөзін. Дескриптор: жаңа сөздер жасай алады.
19 слайд
«Рөлдік ойын» әдісі
Сөйлемдегі сөздерді байланыстырып,
ертегіге байланысты рөлдік ойын
көрсетеді
19 слайд
«Рөлдік ойын» әдісі Сөйлемдегі сөздерді байланыстырып, ертегіге байланысты рөлдік ойын көрсетеді
20 слайд
Шығармашылық жұмыс
“Кім жылдам?” ойыны
4-жаттығу.
Жаңылтпашты дұрыстап аяқтап жазады.
Дән-дәулет,
Дәулет-дән.
*************сәулет.
Сәулет**************.
(cән,ән,үй)
20 слайд
Шығармашылық жұмыс “Кім жылдам?” ойыны 4-жаттығу. Жаңылтпашты дұрыстап аяқтап жазады. Дән-дәулет, Дәулет-дән. *************сәулет. Сәулет**************. (cән,ән,үй)
21 слайд
Саралау
Оқушының жеке қабілеттеріне сәйкес әртүрлі тапсырмалар
бар парақшалар таратамын.
1.Түлкі,аю,коян суреттері беріледі.
Суреттегі аңдардың аттарын жазады.
2.Осы сөздерге қатыстырып сөйлемдер құрайды.
3.Осы суреттерді пайдаланып шағын ертегі құрайды.
21 слайд
Саралау Оқушының жеке қабілеттеріне сәйкес әртүрлі тапсырмалар бар парақшалар таратамын. 1.Түлкі,аю,коян суреттері беріледі. Суреттегі аңдардың аттарын жазады. 2.Осы сөздерге қатыстырып сөйлемдер құрайды. 3.Осы суреттерді пайдаланып шағын ертегі құрайды.
22 слайд
Рефлексия
“Еркін микрофон” әдісі
Оқушылар сабаққа кері байланысты ауызша
айтады. Кері байланыста сабақта қандай
жұмыс түрлерін жасағандарын айтады. Нені
меңгергенін айтады.
22 слайд
Рефлексия “Еркін микрофон” әдісі Оқушылар сабаққа кері байланысты ауызша айтады. Кері байланыста сабақта қандай жұмыс түрлерін жасағандарын айтады. Нені меңгергенін айтады.
23 слайд
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді
бас бармақ салынған сурет арқылы
бағалау.
23 слайд
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бас бармақ салынған сурет арқылы бағалау.
24 слайд
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
- Бүгін оқушылар не үйренді?
- Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
-Оқу мақсаты орындалды.
-Сабақты түрлендіріп, уақытты тиімді пайдаланып
мақсатыма жеттім.
-Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ. Оқушылар
диалогке қатысып жұптасып, топтасып, жұмыс жасай
алады.Тақырыпты түсініп, тыңдайды ,жетекші сұрақтар
арқылы талқылады.
24 слайд
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? - Бүгін оқушылар не үйренді? - Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? -Оқу мақсаты орындалды. -Сабақты түрлендіріп, уақытты тиімді пайдаланып мақсатыма жеттім. -Сабақ жоспарынан ауытқулар болған жоқ. Оқушылар диалогке қатысып жұптасып, топтасып, жұмыс жасай алады.Тақырыпты түсініп, тыңдайды ,жетекші сұрақтар арқылы талқылады.
25 слайд
Қорытынды бағалау.
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты).
1.“Түлкі мен құмыра” ертегісінің
бейнежазбасының көрсетілімі әсерлі болды.
2.Рөлдік ойындар қызықты болды.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма
сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын
тигізер еді?(оқыту мен оқуға қатысты)
3.Топ мүшелері топ басшысы емес, өздеріне
бағалату.
4.Сабақта көбірек ойын түрлерін қолданғанда
сабақтың жақсы өтуіне ықпал тигізер еді.
25 слайд
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты). 1.“Түлкі мен құмыра” ертегісінің бейнежазбасының көрсетілімі әсерлі болды. 2.Рөлдік ойындар қызықты болды. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?(оқыту мен оқуға қатысты) 3.Топ мүшелері топ басшысы емес, өздеріне бағалату. 4.Сабақта көбірек ойын түрлерін қолданғанда сабақтың жақсы өтуіне ықпал тигізер еді.