Ашық сабақ Біз қалай қозғаламыз ? 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Алматы облысы
Іле ауданы
Жаңаталап ауылы
№ 25 орта мектеп
1 слайд
Алматы облысы Іле ауданы Жаңаталап ауылы № 25 орта мектеп
2 слайд
Пән: жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5
Күні:
Сынып: 1 сынып
Мұғалім :
2 слайд
Пән: жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5 Күні: Сынып: 1 сынып Мұғалім :
3 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ :
Біз қалай қозғаламыз?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.5.1.1.түрлі денелердің қозғалысынан мысалдар келтіру;
1.5.1.2. қозғалыстың адам өміріндегі және табиғаттағы
маңыздылығын анықтау
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар: әр түрлі заттардың қозғалысына
мысалдар келтіреді;
Көптеген оқушылар:табиғаттағы және адам өміріндегі
қозғалыстың маңызын түсінеді..
Кейбір оқушылар:жаңа сабақта алған білімдерін өмірде
қолданады.
3 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ : Біз қалай қозғаламыз? Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.5.1.1.түрлі денелердің қозғалысынан мысалдар келтіру; 1.5.1.2. қозғалыстың адам өміріндегі және табиғаттағы маңыздылығын анықтау Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар: әр түрлі заттардың қозғалысына мысалдар келтіреді; Көптеген оқушылар:табиғаттағы және адам өміріндегі қозғалыстың маңызын түсінеді.. Кейбір оқушылар:жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.
4 слайд
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙЛЕРІ :
Әр түрлі заттардың қозғалысын меңгереді;
Табиғаттағы және адам өміріндегі қозғалыстың маңызын
анықтайды,жаңа сабақта алған білімдерін өмірде
қолданады
Құндылықты дарыту :
Сыныптағы басқа оқушылардың айтқан пікірімен
санасуға,сыйласуға,қүрметтеуге тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыстар :
Дене шынықтыру.
Дүниетану.
4 слайд
БАҒАЛАУ КРИТЕРИЙЛЕРІ : Әр түрлі заттардың қозғалысын меңгереді; Табиғаттағы және адам өміріндегі қозғалыстың маңызын анықтайды,жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады Құндылықты дарыту : Сыныптағы басқа оқушылардың айтқан пікірімен санасуға,сыйласуға,қүрметтеуге тәрбиелеу. Пәнаралық байланыстар : Дене шынықтыру. Дүниетану.
5 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ 5 МИНУТ
Ұйымдастыру кезеңі :«Таңдау» әдісі
топқа бөлу
1-топ Отыру 3-топ Жүгіру
2-топ Тұру 4-топ Секіру
( МК )Адамның қозғалысы дене
мүшелерінің қимыл-
қозғалысына,бүгілуге,жазылуға және
айналуға негізделген.Дене мүшелерінің
ішінде ең көп қозғалатыны-аяқ пен
қол,дене мен баста қозғалыста болады.
5 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ 5 МИНУТ Ұйымдастыру кезеңі :«Таңдау» әдісі топқа бөлу 1-топ Отыру 3-топ Жүгіру 2-топ Тұру 4-топ Секіру ( МК )Адамның қозғалысы дене мүшелерінің қимыл- қозғалысына,бүгілуге,жазылуға және айналуға негізделген.Дене мүшелерінің ішінде ең көп қозғалатыны-аяқ пен қол,дене мен баста қозғалыста болады.
6 слайд
Сабақтың ортасы
(T ) 4 топқа сурет парақшаларын
таратамын. Суретке назар аудартып, сұрақ
қоямын.Суреттегі балалар қандай
жаттығулар жасап жатқанын
сұраймын.Осы жаттығулардың әрқайсысын
жасағанда қай дене мүшелері қозғалады?
( Қ )<<жауқазын>> қолданамын.Оқушы
суреттегі бала жаттығу жасап
жатқанда,қай дене мүшесі қозғалып
жатқанын анықтайды.Оқушылар бір-бірінің
жауабын бағдаршам әдісі арқылы
бағалайды.
6 слайд
Сабақтың ортасы (T ) 4 топқа сурет парақшаларын таратамын. Суретке назар аудартып, сұрақ қоямын.Суреттегі балалар қандай жаттығулар жасап жатқанын сұраймын.Осы жаттығулардың әрқайсысын жасағанда қай дене мүшелері қозғалады? ( Қ )<<жауқазын>> қолданамын.Оқушы суреттегі бала жаттығу жасап жатқанда,қай дене мүшесі қозғалып жатқанын анықтайды.Оқушылар бір-бірінің жауабын бағдаршам әдісі арқылы бағалайды.
7 слайд
Зерттейік:
( Ұ ) оқушыларға асық ойнауды
ұсынамын.Оларға Асық қалай
қозғалады?-деп сұрақ қоямын. Оларды
жанасты ма әлде қашықтықтан
басқарды ма?.
( Қ )”Балмұздақ
таяқшасын”қолданамын.
Оқушылар асықтың басқа асыққа
соғылуы арқылы қозғалғанын
анықтайды.Оқушылар бас бармақ
тәсілін көрсету арқылы бағалайды.
7 слайд
Зерттейік: ( Ұ ) оқушыларға асық ойнауды ұсынамын.Оларға Асық қалай қозғалады?-деп сұрақ қоямын. Оларды жанасты ма әлде қашықтықтан басқарды ма?. ( Қ )”Балмұздақ таяқшасын”қолданамын. Оқушылар асықтың басқа асыққа соғылуы арқылы қозғалғанын анықтайды.Оқушылар бас бармақ тәсілін көрсету арқылы бағалайды.
8 слайд
Жануарлар қозғалысы .
( Т ) үлестірмелі парақшаларда жануарлар
бейнеленген
(бақа,ат,ит,түйе).Парақшаларды топқа
таратамын .Сұрақ: Бейнеленіп тұрған
жануарлар қандай қимыл-қозғалыс
жасайды?
( Қ ) Әр топтан бір оқушы суреттегі
жануардың қимыл-қозғалысын
жасайды.Топ бір-бірін оң және сол
қолдарын көтеру арқылы бағалайды
8 слайд
Жануарлар қозғалысы . ( Т ) үлестірмелі парақшаларда жануарлар бейнеленген (бақа,ат,ит,түйе).Парақшаларды топқа таратамын .Сұрақ: Бейнеленіп тұрған жануарлар қандай қимыл-қозғалыс жасайды? ( Қ ) Әр топтан бір оқушы суреттегі жануардың қимыл-қозғалысын жасайды.Топ бір-бірін оң және сол қолдарын көтеру арқылы бағалайды
9 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ
«Көңілді күн» жаттығу
9 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ «Көңілді күн» жаттығу
10 слайд
САБАҚТЫҢ СОҢЫ
Ұ ) «Иә-жоқ», «Кім жылдам» ойыны
Секіртпемен секіреді ( Иә )
Жылан жүгіреді ( жоқ )
Турникке тартылады ( иә )
Құс ұшады ( иә )
Тасбақа жорғалайды ( жоқ )
( Қ ) Кездейсоқ бір оқушыға сұрақ
қоямын
Оқушылар әртүрлі заттардың қозғалысын
біледі
«Шапалақ соғу» әдісі арқылы бағалайды
10 слайд
САБАҚТЫҢ СОҢЫ Ұ ) «Иә-жоқ», «Кім жылдам» ойыны Секіртпемен секіреді ( Иә ) Жылан жүгіреді ( жоқ ) Турникке тартылады ( иә ) Құс ұшады ( иә ) Тасбақа жорғалайды ( жоқ ) ( Қ ) Кездейсоқ бір оқушыға сұрақ қоямын Оқушылар әртүрлі заттардың қозғалысын біледі «Шапалақ соғу» әдісі арқылы бағалайды