Ашық сабақ Логикалық есептер Математика 2 сынып
Ашық сабақ Логикалық есептер Математика 2 сынып

#1 слайд
Оқу мақсаты
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар: :
Логикалық есептер шығара
алады
Көптеген оқушылар:
Логикалық есептер шығару
тәсілін таңдайды және
түсіндіре алады Кейбір оқушылар:
Логикалық есептерге өз
бетінше есеп құрастырып,
шығару жолын дәлелдейдіПәні: Математика
Сабақтың тақырыбы: “Логикалық есептер”
1.4.2.2 ** сәйкестік пен ақиқаттықты анықтауға берілген қарапайым
логикалық есептерді шығаруОразалиева Нурша Курманбековна
1 слайд
Оқу мақсаты Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: : Логикалық есептер шығара алады Көптеген оқушылар: Логикалық есептер шығару тәсілін таңдайды және түсіндіре алады Кейбір оқушылар: Логикалық есептерге өз бетінше есеп құрастырып, шығару жолын дәлелдейдіПәні: Математика Сабақтың тақырыбы: “Логикалық есептер” 1.4.2.2 ** сәйкестік пен ақиқаттықты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шығаруОразалиева Нурша Курманбековна
#2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚУ
тәсілдері
Модельденген оқу
Логикалық есептермен таныстырамын.
Логикалық есептер шығаруды үйретемін.
Логикалық есептерді шығару тәсілдерін меңгертемін.
Бірлескен оқу
Топтық жұмысОқу әңгімелері
Жұптық жұмыс
“ Тауып көр ”
Оқулықта берілген логикалық
есепке қарап, өз беттерінше
есеп құрастырып, шығару
жолын дәлелдейді. Бұл
тапсырмада оқушыларда
зерттеу,дәлелдеу дағдысы
қалыптасты.“ Достар”
Логикалық тапсырманы
түсініп оқиды. Есепті шығару
барысын қарастырады.
Логикалық есепті шығару
барысында суретте берілген
балалардың бойының
ұзындығын табуды
анықтайды.Бұл тапсырмада
оқушыларда сын тұрғысынан
ойлау дағдысы қалыптасты . АКТ: “ Bilim Lend ”бейнежазба көру
Пәнаралық байланыс : Сауат ашу,
көркем еңбек
Оқушы қажеттілігін
қанағаттандыру:”Сұрақтар банкасы”
Логикалық есеп дегеніміз не?-жабық
сұрақ
Логикалық есепті шығару тәсілдері
қандай?-ашық сұрақ
Белсенді оқу
Жеке жұмыс
“ Логикалық есептер”
Оқушылар суреттегі іс-
әрекеттерді түсініп қарап,
тапсырманы түсініп оқиды.
Сара мен Әлияның іс-әрекетін
анықтайды. Бұл тапсырмада
оқушыларда проблеманы
шешу дағдысы қалыптасты .
Әр тапсырманың соңында қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырдым.Жұптық, топтық бағалау жүргіздім.
2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚУ тәсілдері Модельденген оқу Логикалық есептермен таныстырамын. Логикалық есептер шығаруды үйретемін. Логикалық есептерді шығару тәсілдерін меңгертемін. Бірлескен оқу Топтық жұмысОқу әңгімелері Жұптық жұмыс “ Тауып көр ” Оқулықта берілген логикалық есепке қарап, өз беттерінше есеп құрастырып, шығару жолын дәлелдейді. Бұл тапсырмада оқушыларда зерттеу,дәлелдеу дағдысы қалыптасты.“ Достар” Логикалық тапсырманы түсініп оқиды. Есепті шығару барысын қарастырады. Логикалық есепті шығару барысында суретте берілген балалардың бойының ұзындығын табуды анықтайды.Бұл тапсырмада оқушыларда сын тұрғысынан ойлау дағдысы қалыптасты . АКТ: “ Bilim Lend ”бейнежазба көру Пәнаралық байланыс : Сауат ашу, көркем еңбек Оқушы қажеттілігін қанағаттандыру:”Сұрақтар банкасы” Логикалық есеп дегеніміз не?-жабық сұрақ Логикалық есепті шығару тәсілдері қандай?-ашық сұрақ Белсенді оқу Жеке жұмыс “ Логикалық есептер” Оқушылар суреттегі іс- әрекеттерді түсініп қарап, тапсырманы түсініп оқиды. Сара мен Әлияның іс-әрекетін анықтайды. Бұл тапсырмада оқушыларда проблеманы шешу дағдысы қалыптасты . Әр тапсырманың соңында қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырдым.Жұптық, топтық бағалау жүргіздім.
#3 слайд
Сараланған сабақ
тәсілдері
Оқушылардың
қажеттіліктерін ескере
отырып, Брунердің сперальді,
оңайдан күрделіге
бағытталған тапсырмаларды
жасадым . Сыныпта әртүрлі оқушылар болғандықтан, кейбір
оқушылар басқаларға қарағанда жылдам жұмыс
істейді.Барлық оқушылар күрделі дереккөздермен жұмыс
жасап,өздерінің дәлелдерін дәлелдей білді. Осындай
оқушыларға қосымша тапсырмалар қолданамын
Тақырыбы:”Логикалық
есептер”, жеке жұмыс
Мақсаты: Логикалық
есептер шығара алады. Тақырыбы:“Достар”,жұп
тық жұмыс
Мақсаты:Логикалық
есептер шығару тәсілін
таңдап, түсіндіре
алады . Тақырыбы:”Тауып көр”,
топтық жұмыс
Логикалық есептерге өз
бетінше есеп
құрастырып, шығару
жолын дәлелдейді.
Сабақ басында “ Bilimlend ”тен
“Логикалық
есептер”тақырыбында
бейнежазба көру арқылы
оқушыларға “Дереккөздер”
тәсілін қолдандым Тапсырма барысында
“Тапсырма” тәсілі арқылы әр
жұпқа деңгейлеріне қарай
логикалық тапсырмалар
орындаттым. Тапсырма барысында
“Жіктеу”тәсілі арқылы
мүдделері ұқсас
оқушыларды топтау арқылы
орындаттым.
3 слайд
Сараланған сабақ тәсілдері Оқушылардың қажеттіліктерін ескере отырып, Брунердің сперальді, оңайдан күрделіге бағытталған тапсырмаларды жасадым . Сыныпта әртүрлі оқушылар болғандықтан, кейбір оқушылар басқаларға қарағанда жылдам жұмыс істейді.Барлық оқушылар күрделі дереккөздермен жұмыс жасап,өздерінің дәлелдерін дәлелдей білді. Осындай оқушыларға қосымша тапсырмалар қолданамын Тақырыбы:”Логикалық есептер”, жеке жұмыс Мақсаты: Логикалық есептер шығара алады. Тақырыбы:“Достар”,жұп тық жұмыс Мақсаты:Логикалық есептер шығару тәсілін таңдап, түсіндіре алады . Тақырыбы:”Тауып көр”, топтық жұмыс Логикалық есептерге өз бетінше есеп құрастырып, шығару жолын дәлелдейді. Сабақ басында “ Bilimlend ”тен “Логикалық есептер”тақырыбында бейнежазба көру арқылы оқушыларға “Дереккөздер” тәсілін қолдандым Тапсырма барысында “Тапсырма” тәсілі арқылы әр жұпқа деңгейлеріне қарай логикалық тапсырмалар орындаттым. Тапсырма барысында “Жіктеу”тәсілі арқылы мүдделері ұқсас оқушыларды топтау арқылы орындаттым.
#4 слайд
Бағалау критерийлері:
Логикалық есептер
шығарады.
Логикалық есептер
шығару тәсілін таңдап,
түсіндіреді.
Логикалық есептерге өз
бетінше есеп
құрастырып, шығару
жолын дәлелдей Логикалық есептер
шығару тәсілін таңдап,
түсіндіре алады.
1-ші Асхаттың бойының
ең ұзын екендігін
анықтайды.
2-ші Ілиястың бойы
Асхаттан қысқа,
Мараттан ұзын
екендігін анықтайды.
3-ші Мараттың
бойының екеуінен де
қысқа екендігін
анықтайды.Тақырыбы:“Достар”,жұп-
тық жұмыс
4 слайд
Бағалау критерийлері: Логикалық есептер шығарады. Логикалық есептер шығару тәсілін таңдап, түсіндіреді. Логикалық есептерге өз бетінше есеп құрастырып, шығару жолын дәлелдей Логикалық есептер шығару тәсілін таңдап, түсіндіре алады. 1-ші Асхаттың бойының ең ұзын екендігін анықтайды. 2-ші Ілиястың бойы Асхаттан қысқа, Мараттан ұзын екендігін анықтайды. 3-ші Мараттың бойының екеуінен де қысқа екендігін анықтайды.Тақырыбы:“Достар”,жұп- тық жұмыс
#5 слайд
Ықшам сабақтың сабақты
жоспарлауға ықпалы туралы
қорытындылар:
Тренердің кері
байланысы:
Оқу мақсаты дұрыс
таңдалған. Тапсырма барысы
дұрыс жасақталған.
Сараланған сабақ мақсаты
оңайдан күрделіге
құрылған.Тапсырмаларға
қойылған дескрипторларды
толықтыру қ ажет. Рефлексия:
Осы курс барысында мен
сабақ жоспарлауда ,
тапсырмаларға қойылған
дескрипторларды нақты
құра алмаған едім. Мен
тренердің және
әріптестерімнің ұсынысы
мен кері байланысын
ескеріп, дескрипторды
бағалау критерийлері
негізінде құруды үйренд ім. Алдағы уақытта
жоспарланған іс-әрекет :
Жаңартылған бағдарлама
бойынша теория мен
практиканы ұштастырып
белсенді оқыту әдіс –
тәсілдерін тиімді
қолданып,дескрипторды
бағалау критерийлері негізінде
құрып, болашақта өз
тәжірибеме енгізіп,
сабақтарымда тиімді
қолданамын.
5 слайд
Ықшам сабақтың сабақты жоспарлауға ықпалы туралы қорытындылар: Тренердің кері байланысы: Оқу мақсаты дұрыс таңдалған. Тапсырма барысы дұрыс жасақталған. Сараланған сабақ мақсаты оңайдан күрделіге құрылған.Тапсырмаларға қойылған дескрипторларды толықтыру қ ажет. Рефлексия: Осы курс барысында мен сабақ жоспарлауда , тапсырмаларға қойылған дескрипторларды нақты құра алмаған едім. Мен тренердің және әріптестерімнің ұсынысы мен кері байланысын ескеріп, дескрипторды бағалау критерийлері негізінде құруды үйренд ім. Алдағы уақытта жоспарланған іс-әрекет : Жаңартылған бағдарлама бойынша теория мен практиканы ұштастырып белсенді оқыту әдіс – тәсілдерін тиімді қолданып,дескрипторды бағалау критерийлері негізінде құрып, болашақта өз тәжірибеме енгізіп, сабақтарымда тиімді қолданамын.
шағым қалдыра аласыз













