1 слайд
Оңтүстік Қазақстан облысы
Түркістан қаласы
“№ 27 жалпы орта мектеп” КММ
Математика пәнінің мұғалімі Математика пәнінің мұғалімі
Ирисметов Абдумавлон ДадажановичИрисметов Абдумавлон Дадажанович
2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Сыбайлас және
вертикаль бұрыштар
және олардың
қасиеттері
3 слайд
Оқу
мақсаттары
Сыбайлас және
вертикаль
бұрыштардың
қасиеттерін біледі
және есептер
шығаруда
қолданады
Барлық оқушылар: Сыбайлас және
вертикаль бұрыштар туралы біледі,
биссектриса мағынасын түсінеді.
Көпшілігі: Сыбайлас және вертикаль
бұрыштардың қасиеттерін қолданып
есептер шығарады.
Кейбірі :Сыбайлас және вертикаль
бұрыштар, биссектриса қасиеттерін
күрделі есептеулерде дәлелдер келтіріп
шығарады . Сабақтың
мақсаттары
4 слайд
Пәнаралық байланыс :
Сызу, информатикаЖетістік
критерийлері:
Сыбайлас және
вертикаль
бұрыштардың
анықтамаларын
біледі.
Сыбайлас және
вертикаль
бұрыштардың
қасиеттерін
дәлелдейді және
қолданады. Құндылықтарға
баулу:
Қазақстанның
тәуелсіздігі және
Астана
5 слайд
Тілдік мақсаттар:
Оқушылар:
Сыбайлас және
вертикаль бұрыштардың
теоремаларын жатқа айта
алады, есептер шығаруда
қолданады.
Пәнге қатысты лексика
мен терминология:
Бұрыш. градус,
биссектриса,
перпендикуляр, сәуле,
сыбайлас, вертикаль Бастапқы білім:
Бұрыштың түрлері:
сүйір бұрыш, доғал
бұрыш, жазыңқы
бұрыш,тік
бұрыш,толық бұрыш
Бұрыш және оның
градустық өлшемі
Бұрыштарды белгілеу
және салыстыру
6 слайд
І.Ұйымдастыру :
Музыка
қойылады.Табиғат
аясында сергіту
жаттығулары.
(жазыңқы бұрыш,тік
бұрыш,сүйір
бұрыш,доғал
бұрыш,толық бұрыш
жасау) Ерікті үш адам ортаға шығарып,
саяхатқа шығу үшін топ жинауды
ұсынады.
1. Өзіңмен бірге жан досыңды таңда
2. Жолсерік
3. Көшбасшы
4. Жүргізуші
5. Данагөй
6. Ақылшы
7. Кеңесші
1- топ: «Толық бұрыш»
2-топ: «Сыбайлас бұрыш»
3-топ: «Вертикаль бұрыш»
7 слайд
Білу:
ІІ.Үй тапсырмасын
тексеру.
1.« Көршіңді тексер »
әдісі бойынша үйге
берілген тапсырманы
жұпта тексереді.
2.« Сұрақ қою,тағы да
сұрақ қою » әдісі
бойынша оқушыларды
диологқа түсіру. Түсіну:
Жеке жұмыс: «Ойлану
уақыты» әдісі
Жұптық жұмыс:
«Арасындағы
айырмашылығы..» әдісі
Топтық жұмыс:
«Академиялық дау-
дамай әдісі» бойынша
топтық талқылау
8 слайд
Қолдану:
Саралау тәсілдері
бойынша
тапсырмалар
беремін.
« Бірге есептейміз»
әдісі
Саралау тәсілдері .
«Қарқын» Бұрыннан
білетінім Жаңадан
білгенім Тың
ақпарат
9 слайд
Талдау:
Сыбайлас,вертикаль бұрыштардың
қасиеттерін өмірде қолданамыз ба?
Бағалау:
1-4 балл - көп іздену керек!
5-9 балл– әлі де іздену керек!
10-14 балл - жарайсың!
15-18 балл - өте керемет! Кері байланыс:
« Шынжыр » әдісі
Келесі сабаққа
тапсырма:
№ 84,85 есептерді шығару
Сыбайлас және вертикаль
бұрыштардың қасиеттерін
жіктеп айтып беру
10 слайд
Саралау:
Оқу материалдары мен ресурстарын
оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала
отырып іріктеймін.
Кейбір оқушыларға сараланған есептер
құрастырамын.
Сабақ барысында саралау жұмысының диалог
жəне қолдау көрсету тәсілін оқушыларға
тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі
нақты көмек қажет болғанда қолданамын.
Қабілетті оқушыларға жеке тапсырмалар
дайындаймын .
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз